Zuzana MARTINÁKOVÁ

generálna riaditeľka

Sociálne siete

Facebook

Poslucháči si ma v poslednom období spájajú asi skôr s politikou, ako s rádiom. Moje profesionálne začiatky sú však v rádiu, konkrétne v Slovenskom rozhlase, kde som začínala ako hlásateľka. Bolo to tesne pred revolúciou v novembri 89, presne 17 novembra som mala dokonca službu v rozhlase. Politické dianie ma zlákalo do spravodajstva a ako redaktorka som mapovala všetky dôležité politické zmeny v dnes už bývalom Československu. V tom čase som spolupracovala aj s britskou rozhlasovou stanicou BBC a po vzniku samostatnej Slovenskej republiky som prijala ponuku pôsobiť ako korešpondent BBC na Slovensku. Dodnes siedmym rokom v BBC hovorím „najvyššia škola žurnalistiky.“

Odtiaľ už moje kroky smerovali do politiky. Fungovanie parlamentu som si na vlastnej koži vyskúšala vo funkcii podpredsedníčky parlamentu. No predovšetkým som sa venovala sociálnej politike v parlamente a aj v regiónoch Slovenska. Šesť rokov som viedla poradne Zuzany Martinákovej, ktoré ľuďom bezplatne poskytovali sociálne a právne poradenstvo.

V rádiu Aktual chcem zúročiť tieto skúsenosti. Skúsenosti človeka, ktorý pozná aj novinársku aj politickú realitu. Teším sa na rozhovory so zaujímavými ľuďmi, na sprostredkovanie rôznorodých názorov a na kontakt s poslucháčmi. Budeme sa spolu rozprávať nielen o politike, ale aj o témach, ktoré sú blízke môjmu srdcu- sociálna situácia ľudí, rodinná politika či zdravotníctvo.

 

Audiovizitka