Ranná sprcha Rasťa Piška 21.11.
článokPred 8 hodinami

Ranná sprcha Rasťa Piška 21.11.

Európska lieková agentúra nebude v Bratislave. Rozhodlo sa o tom včera žrebovaním medzi Amsterdamom a Milánom, ktoré dopadlo v prospech holandskej metropoly. Minister zdravotníctva je sklamaný, poslanec SMERu, Blaha hovorí o diskriminácii východoeurópskych krajín a opozícia z neúspechu vinní vládu. A ja si myslím, že to všetko sú spojené nádoby. Aby sme vedeli o čo sa jedná - Európska lieková agentúra je inštitúcia, ktorá sa sťahuje z Londýna a rozhoduje o tom, aké lieky sa budú užívať v EÚ. A sme doma! Ako rodený Martinčan, som už viac než 20. rokov Bratislavčan, ktorý videl nielen Amsterdam ale aj Miláno. A poviem vám otvorene -  ak o sídle Liekovej agentúry rozhodla infraštruktúra, čiže dostupnosť, tak do Bratislavy sa už nedá dostať z Kalinkova, Šamorína, Kvetoslavova, z Petržalky, dokonca do Bratislavy sa už pomaly nedá dostať ani z Bratislavy a nieto ešte z Európy. Takže namiesto Liekovej agentúry si dajme na čelo studený obklad a poriadne sa na to vyspime!
 
Prezident Andrej Kiska, po 11. hodinách čakania na opravu vládneho špeciálu, konečne odletel do Mexika. No a premiér Fico a dokonca aj my, občania, si môžeme konečne vydýchnuť. Ide o to, či náhodou Fico, nezaráta Kiskovi náklady na tento let, do tej veľkej miliónovej faktúry. Ale, povedzme si otvorene - Poprad nie je Mexiko. Ani veľkosťou, ani nadmorskou výškou, hoci tou sa Popradu trochu približuje. Mohlo by to znamenať, že slovenský prezident bude mať s aklimatizáciou vo vysokohorskom pásme menšie problémy ako napr. maďarský premiér. Ten, ako ochranca európskych hodnôt, sa najlepšie cíti - čuduj sa svete - v Dunajskej Strede na futbale! Darmo - ako Maďar, je nížinný človek. A spolu s ním aj mnoho ďalších Maďarov z Maďarska, ktorí chodia do Duna Serdy fandiť s maďarskými zástavami, hoci sa hrá zápas slovenskej ligy. Konečne si to všimol aj náš prezident Gašpar, teda ten policajný, a vraj urobí opatrenia. Treba - lebo DAC Dunajská Streda nie je FC Barcelona ani Katalánsko. Alebo, žeby áno?

Ranná Sprcha Rasťa Piška 20.11.
článokPred 1 dňom

Ranná Sprcha Rasťa Piška 20.11.

Róbert Fico vyzval prezidenta Kisku, aby vrátil 1. mil. eur za to, že lieta štátnym lietadlom z Bratislavy do Popradu. Premiér tak reagoval na prezidentove slová o tom, že Slovensko nie je sociálny štát. „Nepoznám predavačku či učiteľku, ktorej by štát platil cestu lietadlom!“ rozohnil sa Fico. To je pravda! Nikoho takého nepoznám ani ja, zato však poznám tisíce študentov a dôchodcov, ktorým štát platí cestu vlakom. Niežeby som závidel, iba ma mrzí, že do sociálnej skupiny študent, dôchodca a politik nepatrím aj ja. Skrátka, akosi mi to v živote nevyšlo a keďže odchod do dôchodku sa každý rok posúva, obávam sa, že mi to už nevyjde. Nuž čo - všade je život o troch grošoch. Iba na Slovensku o štyroch. Niekto predsa musí platiť nielen tie vlaky a lietadlá ale aj Baštrnákove a Kočnerove vratky, Kaliňákove pokuty, predražené cétečka, Bžánove odmeny... Skrátka - sociálny štát ako vyšitý!

17. november si premiér pripomenul v sobotu, slávnostným obedom so študentmi, ktorý sa zúčastnili protikorupčného školenia. Pozor, nie pochodu, lebo tam si premiér zatiaľ netrúfol! Okrem iného opäť zdôraznil sociálny aspekt svojej vlády. Vraj by si želal „Dubčekovskú podstatu štátu“, čo ma trochu zaskočilo. Pokiaľ si pamätám, za Dubčeka sa razilo heslo: „Socializmus s ľudskou tvárou!“ Lenže s ktorou? Lebo ľudských tvárí je veľa a každý máme inú. Želali by ste si socializmus s tvárou Daniely Hantuchovej, Csongora Kasaya, alebo Nory Mojsejovej? Našťastie, sú tu ešte plastickí chirurgovia, ktorí dokážu každý ksicht a každý režim trochu zmeniť. Ja by som sa radšej držal toho starého, masarykovského hesla: „Nebáť sa a nekradnúť!“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »