Ranná sprcha Rasťa Piška 16.3.2018
článokPred 1 dňom

Ranná sprcha Rasťa Piška 16.3.2018

Mlčky, spôsobne, ako poslušný žiak svojho mentora, stál včera nový premiér Pelegríni, vedľa starého premiéra v demisii. Skrátka, ako Spejbl a Hurvínek. Už tam chýbala iba Mánička, ale ako všetci vieme, tá odišla z Úradu vlády nevedno kam. A ten kto si myslel, že Spejbl sa po svojej demisii za ňou poberie, musí gúľať od údivu očami ako tie bábky. „Ty buď kľudný, pán prezident, ja nikam neodchádzam, ja chcem byť aktívny predseda politickej strany,“ uistil Spejbl nielen prezidenta ale nás všetkých a navyše dodal, že svojmu Hurvínkovi bude držať chrbát. A mne v tej chvíli prišlo na um arabské príslovie: Osol zostal oslom, iba sedlo si vymenili.

Béla Bugár predviedol za posledné dni obdivuhodný výkon. Niečo ako bájny Odyseus, ktorý musel cestou k svojmu cieľu odolať mnohým nástrahám a pokušeniam. Rozdiel je v tom, že kým Odyseovi to trvalo 7 rokov, Béla to stihol za deň. A cieľ dosiahol bezbolestne, riadiac sa heslom, že kto vie dobre klamať akoby ovládal cudzí jazyk navyše. Urobiť behom 24 hodín z predčasných volieb novú vládu? Niečo podobné sa naposledy podarilo Chamberlainovi, keď jednal s Hitlerom v Mníchove, a nedopadlo to dobre. Skrátka, MOST-HÍD má, jemne povedané, vážne porušenú statiku a zatiaľ čo HÍD ešte ako tak stojí, MOST sa už rozpadáva. Možno to ešte nejaký čas vydrží ale keď ten MOST-HÍD drbne, Slováci, ktorý na ňom zostanú sa utopia, a Béla skočí na maďarskú stranu.

Ranná sprcha Rasťa Piška 15.3.2018
článokPred 2 dňami

Ranná sprcha Rasťa Piška 15.3.2018

Priznám sa, keď sa u nás objavili poslanci EP, mal som pocit, že ide o šesť náhodne vyžrebovaných rukojemníkov, ktorí vyhrali zájazd Last minute na Slovensko. Podobný pocit mal zrejme aj premiér Fico, ktorý už na Slovensku s nikým nekomunikuje a tak mu dobre padlo, pokecať si s turistami, ktorí sa tu nevyznajú. Najviac ma dojala obava z účasti na demonštráciách, ktoré sa môžu zvrhnúť na krvavé, keďže dôchodcovia a študenti cestujú zadarmo! Takto to vyzerá, keď človeka dobehne vlastná minulosť, resp. keď sa voči nemu obrátia všetky dobré skutky, ktoré urobil. Vidíte, pán premiér? Neoplatí sa tým nevďačným študentom rozdávať sociálne benefity a vlaky zadarmo. Keby museli platiť, tak sedia doma a nedemonštrujú! A, čo zostáva premiérovi? Pustiť si český film Jáchyme, hoď ho do stroje! a opakovať si repliku Ladislava Smoljaka: „Každému jsem to říkal! Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš! Ale je to marný, je to marný... je to marný!“

Roztvorená náruč Igora Matoviča zostáva zatiaľ prázdna. Ani jedna z malých opozičných strán sa na jeho kandidátku nehrnie a ak prezident prijme premiérovu demisiu a odsúhlasí rekonštrukciu vlády, môže si Igor založiť ruky v bok. Keď nás včera pán Danko vystrašil, že nový premiér by mohol byť Sulík, ministerkou zahraničia Remišová, financií Matovič a práce a rodiny Kollár, na chvíľu ma zalial pot. Ale iba na chvíľu, potom som sa rozosmial a spomenul si, aké problémy mal pred dvomi rokmi predseda SNS s obsadením tých troch ministerských kresielok, ktoré mu prihral Fico. A koľko odborníkov a nečlenov musel prehovárať, kým konečne zohnal Plavčana. Jedno mal však pán Danko jasné hneď: Kto sa stane po voľbách predsedom parlamentu. Takže, žiadny strach, pán Danko. Nejaká vláda tu bola pred vami a verte, že dá boh a bude aj po vás!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »