Réway bol s premiérou v KHL spokojný: Cítil som sa lepšie, ako som očakával

Réway bol s premiérou v KHL spokojný: Cítil som sa lepšie, ako som očakával

14.11.2017

Sľub, ktorý dal fanúšikom, že im v prípade zlyhania kúpi lístky na ďalší duel, plniť nemusí.

Bratislava 14. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Martin Réway si v premiérovom zápase za Slovan Bratislava v KHL pripísal bod za asistenciu. Sľub, ktorý dal fanúšikom, že im v prípade zlyhania kúpi lístky na ďalší duel, plniť nemusí. Réway si viackrát vyslúžil potlesk, ale po zápase priznal, že má ešte na čom pracovať.

Tréner "belasých" Eduard Zankovec zaradil 22-ročného útočníka na krídlo druhej formácie so Zachom Boychukom a Chadom Genowayom. "Som spokojný, mali sme zopár dobrých akcií," povedal po zápase Réway a dodal: "Hralo sa mi celkom dobre, čakal som, že to bude horšie. V druhej tretine to nebolo ono, bola horšia, v tretej to bolo lepšie, ako v prvej, paradoxne som sa najlepšie cítil až na konci. Zvládli sme to a to je to hlavné."

Slovenský útočník sa po rozviazaní zmluvy s Montrealom Canadiens dohodol so Slovanom na pôsobení do konca aktuálnej sezóny. Vo svojom premiérovom zápase v KHL v niekoľkých úsekoch potvrdil, že cit pre prihrávku a periférne videnie nestratil. Podľa jeho vlastných slov mu ešte chýba fyzická kondícia, aj preto si zbytočne nepredlžoval pobyt na ľade. "Chodil som striedať podľa svojich pocitov. Keď som cítil, že už potrebujem ísť dole, tak som išiel," dodal Réway, ktorému po dvoch mesiacoch v zámorí nerobilo problém zvyknúť si na väčší rozmer klziska. "Hral som na ňom celý život, takže to bolo dobré."

Réway teda výkonom nesklamal a od fanúšikov sa po zápase dočkal potlesku. "Atmosféra bola výborná, fanúšikom ďakujem za podporu, verím, že budeme takto pokračovať, aby mali prečo chodiť," uviedla najnovšia akvizícia "belasých". Zverenci Eduarda Zankovca si teraz od zápasového rytmu oddýchnu týždeň, najbližšie sa predstavia v utorok 21. novembra na domácom ľade proti Viťazu Podoľsk. "S tým sa nedá nič robiť, program je takýto. Ale budeme počas týchto dní naplno trénovať. Chcem byť lepší a to sa dá iba tak, že bude čo najviac trénovať," uzavrel Réway.

Rýchle správy

Kandidátom v prezidentských voľbách v Rusku bude aj líder Liberálnodemokratickej strany Ruska Vladimir Žirinovskij, ktorý kandidoval na tento post už päťkrát. (TASR)

18:21

Prieskum: Dve tretiny Nemcov ľutujú zlyhanie sondážnych koaličných rokovaní. Čierno-žlto-zelenú koalíciu by podľa náhodne vybraných oprávnených voličov chcelo 64 % opýtaných, naopak 21 % respondentov privítalo krach sondážnych rozhovorov. (ZDF)

18:05

Obrovský betónový hákový kríž objavili stavbári v nemeckom Hamburgu pri prácach na športovom ihrisku. Nacistický symbol s rozmermi 4 x 4 metre slúžil ako základ pre pamätník, ktorý strhli pred desiatkami rokov. Keďže je na prevoz priťažká, úrady ju plánujú rozbiť zbíjačkami. (TASR, foto: AP)

a
17:51

V Thajsku zatkli piatich hráčov a dvoch rozhodcov pre podozrenie z ovplyvňovania duelov. Podľa polície za ovplyvňovanie výsledkov mali zinkasovať do 200.000 thajských bahtov (cca 5180 eur). (TASR)

17:38

Tri firmy chcú na Slovensku preinvestovať spolu 48 miliónov eur. V Topoľčanoch, pri Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici by malo vzniknúť 347 nových pracovných miest. (SITA)

17:24

Mugabe rezignoval, oznámil to predseda zimbabwianskeho parlamentu. Učinil tak v deň, keď poslanci zahájili proces jeho odvolania. (Reuters, idnes.cz)

17:17

Vlani na vysokých školách na Slovensku študovalo 147.680 študentov, pričom medziročne je ich o 10.979 menej. Takmer sedempercentný úbytok zapríčinil demografický pokles populácie maturantov. (TASR)

17:11

Vlani nastúpilo na vysoké školy v Spojených štátoch amerických najviac zahraničných študentov za posledné desaťročie, tento rok sa však prílev študentov spoza hraníc spomalil. Podľa expertov je príčinou okrem iného aj sociálna a politická neistota v tejto krajine. (TASR)

16:58

Zeman na schôdzke s Putinom uviedol, že "v jeden prekrásny deň so sankciami treba skoncovať". EÚ uvalila na Rusko v roku 2014 súbor sankcií voči fyzickým i právnickým osobám po tom, ako Rusko pripojilo Krymský polostrov k svojmu územiu. (TASR)

16:45

Štátna veterinárna a potravinová správa postupovala pri skúmaní dvojakej kvality potravinárskych výrobkov vysoko profesionálne a nezávisle. Uviedol to ústredný riaditeľ ŠVPS Jozef Bíreš v reakcii na vyjadrenia tímlíderky opozičnej SaS pre pôdohospodárstvo Jarmily Halgašovej.

16:33

Obvinený exminister Pavol R. krátko pred 16.00 h opustil Ústav na výkon väzby v Bratislave. Prítomným novinárom povedal, že všetky obvinenia voči jeho osobe sú klamstvá. (TASR)

16:20

Najmenej 15 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 40 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože umiestnenej v aute, ku ktorému došlo v meste Túz Chúrmátú na severe Iraku. (TASR)

16:10

Európska komisia privítala, že sa podarilo dosiahnuť dohodu o premiestnení Európskej agentúry pre lieky (EMA) a Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA). Ide o prvý dôsledok brexitu.

15:58