Ranná sprcha s Rasťom Piškom 4. augusta 2017

04.08.2017

Rasťo Piško porozprával o tom ako si Donald Trump rád vymýšľa a zabáva tým široké okolie ak nie celý svet. Rasťovej pozornosti neunikla ani chyba vplyvného britského denníka Daily Telegraf, ktorý tento týžden uverejnil informáciu, že zomrel manžel Jej veličenstva, kráľovnej Alžbety, princ Filip. Táto informácia je však nepravdivá.

Americký prezident Donald Trump klame.
A podľa jeho životopisca Michaela D Antonia „od malička, celý život a reflexívne.“ Keď staval svoj 58. poschodový mrakodrap, vyhlásil, že má 68. poschodí, a svoj newyorský apartmán s plochou 1020 m, zväčšil na 3065 m. A pokračuje aj v politike. Nedávno vyhlásil, že mu telefonoval veliteľ skautov a dokonca aj mexický prezident, a obaja ho pochválili za to, aký je skvelý politik. Skaut aj Mexičan svoje rozhovory s Trumpom nepopreli, ale na druhej strane vylúčili, že by s ním niekedy telefonovali. Skrátka, Donald Trump si rád vymýšľa, zveličuje a rád veci prikrášľuje tak, aby vyzneli v jeho prospech.  Trumpova poradkyňa vysvetľuje jeho lži pojmom „alternatívne fakty“ a on sám tvrdí, že sú to „nevinné hyperboly.“ A my, Slováci, zvykneme takých ľudí nazývať chválenkár alebo barón Prášil. Nuž, ak má v Trumpovom zvolení za prezidenta naozaj prsty ruská tajná služba, Putin sa musí rehotať od rána do večera. Za pol roka čo je chválenkár v Bielom dome, majú s ním jeho hovorcovia viac roboty ako tí, čo majú na starosti Andreja Danka.

Vplyvný britský denník Daily Telegraf v stredu na svojom webe oznámil, že zomrel manžel Jej veličenstva, kráľovnej Alžbety, princ Filip.
Podozrivé na tom bolo to, že denník neuviedol vek zosnulého. Z toho vyplýva, že išlo o únik správy, ktorú si redakcia vopred pripravila a v prípade úmrtia by do nej doplnila iba vek, v ktorom sa princ odobral na večnosť. Nuž, takáto starostlivosť človeka naozaj poteší. A hoci má princ Filip 96. rokov, na smrteľnú posteľ sa nechystá. V stredu sa, ako veľkoadmirál, iba zúčastnil prehliadky britského námorníctva a potvrdil svoj odchod z verejného života. A čo to znamená v praxi? Jednoducho, už sa nebude musieť zúčastňovať oficiálnych ceremónií, slávností a recepcií, nebude sa musieť usmievať a podávať ruku korunovaným a iným pomazaným hlavám. Skrátka, bude si pekne sedieť v buckinghamskom paláci, popíjať gin a na celý ten cirkus sa bude dívať v Smotánke.    

Rýchle správy

Foto dňa: Najsmutnejšia slovenská olympionička.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali.
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali. Foto: TASR

 

20. februar o 22:01

Rusko obnoví lety medzi Moskvou a Káhirou až v apríli. Na letisko v Káhire nainštalovali nové prístroje na skenovanie batožín. (SITA)

20. februar o 21:50

R. I. P.:
V Anglicku zomrel na následky kolapsu počas tréningu 27-ročný hráč druholigového Doncaster Knights Ian Williams. Tragédia sa stala  predpoludním, záchranárom sa ho napriek rýchlemu zásahu nepodarilo oživiť. (TASR)

20. februar o 21:37

Sedemnásť Turkov, ktorým sa podarilo dostať z Turecka člnom na grécky ostrov, požiada o politický azyl v Grécku. Ide o tureckých štátnych zamestnancov a ich rodiny, ktorí unikli pred tvrdými opatreniami vlády po neúspešnom štátnom prevrate z roku 2016. (AP)

20. februar o 21:23

Pakistanský sériový vrah Muhammad Imrán, ktorého uznali vinným z vraždy ôsmich detí a odsúdili ho na trest smrti, sa proti rozsudku odvolal. (SITA)

20. februar o 21:10

Trojročné dievčatko z Prašníka pri Piešťanoch má prasaciu chrípku, jej stav je vážny. Dieťa previezli zo škôlky s vysokými teplotami do piešťanskej nemocnice a odtiaľ na bratislavské Kramáre. Budovu školy na týždeň zatvorili.

20. februar o 20:56

Slovenským juniorom sa nedarilo na majstrovstvách Európy v streľbe zo vzduchových zbraní v Györi. Ani jeden sa z kvalifikácie neprebojoval do finále. (TASR)

20. februar o 20:55

Vedenie zámorského hokejového klubu NHL New York Rangers vymenilo obrancu Nicka Holdena do Bostonu Bruins. Opačným smerom putoval takisto obranca Rob O'Gara a tretie kolo draftu 2018. 

20. februar o 20:43

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka predĺžil o ďalší rok zmluvu so španielskym futbalovým klubom Celta Vigo. Nový kontrakt platí do júna 2023. Súčasťou novej zmluvy je aj navýšenie výkupnej klauzuly z 35 na 50 miliónov eur.

20. februar o 20:29

Slovenský tenista Lukáš Lacko vypadol na turnaji ATP v americkom Delray Beach už v prvom kole. V utorok nestačil na Nemca Petra Gojowczyka a prehral v troch setoch 6:3, 5:7 a 1:6. (TASR)

20. februar o 19:45