Ranná sprcha s Rasťom Piškom 31. júla 2017

31.07.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o pokračujúcich blokádach ciest u nás na Slovensku, ale tiež o záujme vlády v Budapešti, ktorá má záujem investovať 6. miliónov eur do futbalového klubu v Komárne.
Určite si nenechajte ujsť dnešnú rannú sprchu.

Blokády ciest pokračujú.
Minulý piatok, na pol hodinu, zatarasili obyvatelia Rožňavy, horský priechod Soroška. Naša vláda, zastúpená ministerstvom financií vyhlásila,  že kopať na tomto mieste tunel sa nevyplatí. A čuduj sa svete - medzi protestujúcimi sa objavil nielen minister dopravy Arpád Ersek, ale aj samotný predseda koaličnej strany MOST-HÍD, Béla Bugár, ktorý vyhlásil, že kto spochybňuje tunel na Soroške, spochybňuje koaličnú zmluvu! Musí to byť vážne! Keď pripustíme, že podľa posledných prieskumov sa volebné preferencie HÍDu pohybujú okolo hranice 6% a v Rožňave dostali Bugárovci 16,8%, Béla a Arpád vedia, kam majú ísť. Lebo ak sklamú aj týchto, možno posledných svojich voličov, dopadne to s nimi zle. Ale je tu ešte jedno riešenie, ktoré ako vždy dávam bezodplatne k dispozícii: čo takto požiadať o pomoc človeka, ktorý je miliardár a Maďar zároveň, a ktorého k tomuto kúsku národnostne zmiešaného územia púta jeho meno? Uhádli ste - tunel pod Soroškou by mal zaplatiť George Soroš. Soroška za Sorošove peniaze by zmyla všetky zločiny, ktoré tento človek napáchal v strednej Európe.

Vláda v Budapešti, chce napumpovať 6. miliónov eur do futbalového klubu v Komárne.
Keby bol Viktor Orbán premiérom Kazachstanu, Azerbajdžanu alebo SAE, nepoviem ani ň. A keby bol II. ligový FC Komárno, FC Barcelonou alebo FC Liverpoolom, tiež by som sa nečudoval. Čo však inšpirovalo maďarského vodcu k tomuto kroku, vie iba on. Keď sa pred časom zúčastnil oživotvorenia dunajskostredského štadióna, údajne vyhlásil: „Béla Bugár je taký Maďar, akého si vysnili Slováci.“ Ako Slovák mu odkazujem nasledovné: “Žiadnych Maďarov sme si nevysnili, oni sem jednoducho prišli bez toho aby sa nás čokoľvek pýtali.“ Odvtedy prešlo vyše tisíc rokov a my tu napriek všetkému celkom dobre nažívame. Načo je potom 6. miliónová maďarská investícia do slovenského futbalu? Premiér Orbán má zrejme zoznam hráčov, ktorí by sa za tie peniaze dali kúpiť. A keďže Messimu a Ronaldovi by takáto almužna  nestačila ani na týždeň, budú sa musieť v Komárne poobzerať po niekom lacnejšom. Čo takto Lýbijci, Sýrčania alebo futbalisti z Iraku? Tí čakajú v kempoch v Grécku a Taliansku iba na to, kto ich objaví. A keďže Orbán  takýchto ľudí v Maďarsku nechce, v Komárne sa stratia. A ešte dajú aj nejaký ten gól. Za Slovensko.       

Rýchle správy

Slovák Ľuboš Pástor sa stal v USA uznávaným profesorom a vedcom. (TASR)

17:00

Pezinskí policajti vyšetrujú okolnosti zločinu lúpeže v jednej zo stávkových kancelárií na ulici Ľudovíta Štúra v Modre. (SITA)

16:46

Aktuálny rok bude v Starej Ľubovni patriť okrem iného aj cyklistike. Pre nadšencov tohto športu je okrem nových cyklochodníkov a horských trás pripravené ďalšie cyklistické podujatie medzinárodného charakteru. (TASR)

16:21

Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Tvrdí to prezident SR Andrej Kiska po piatkových zhromaždeniach v uliciach, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí. (TASR)

16:14

Najmenej jeden lyžiar zahynul po páde lavíny, ku ktorému došlo v kantóne Valais vo švajčiarskych Alpách. Jeho telo objavili záchranári, ktorí naďalej pátrajú po troch ďalších lyžiaroch. (AP)

16:03

Okresný súd v Trebišove vzal Sebastiana V., ktorého vo štvrtok zadržala polícia, do väzby. (TASR)

15:52

Kamil Koleják ostáva v nitrianskej fakultnej nemocnici aj po odvolaní zo stoličky generálneho riaditeľa. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR, Koleják bude naďalej pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie. (TASR)

15:44

Veľká Británia potvrdila, že Rusko vyhostilo 23 jej diplomatov. Zároveň uviedla, že začiatkom budúceho týždňa sa uskutoční zasadnutie bezpečnostnej rady štátu, na ktorom sa budú prerokúvať ďalšie kroky v spore medzi Britániou a Ruskom vyvolanom otravou bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. (TASR)

15:29

Do funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia bol opätovne zvolený jeho doterajší predseda Alojz Hlina. Rozhodli o tom tajným hlasovaním delegáti hnutia na 27. sneme v Ružomberku. (TASR)

15:19

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. (TASR)

Foto: TASR/AP
15:16

Most-Híd bude v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta v parlamente. Povedal to šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

15:01

Na post predsedu KDH kandidujú už len dvaja kandidáti. Alojz Hlina a Richard Vašečka. Voľba predsedu sa začala. (SITA)

14:45

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa nepresadila vo finálovom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare a prišla o šancu na historické méty. Za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala na 11. mieste 2,64 stotín sekundy. (TASR)

14:27