Ranná sprcha s Rasťom Piškom 28. júla 2017

28.07.2017

Rasťo Piško mal dnes pripravené dve zaujímavé témy. Jednou bolo vzájomné obviňovanie našich politických predstaviteľov z užívania drog a druhou nedávnu demonštráciu za dostavbu diaľničného obchvatu v Prešove.
Určite si nenechajte ujsť dnešnú rannú sprchu.

To, že Hitler fičal na drogách nie je tajomstvo. Jeho lekár mu denne ordinoval euforický kokteil z hormónov, steroidov a kokaínu. Herman Goring bral morfium a vojaci wehrmachtu dokázali viesť bleskovú vojnu len za pomoci čokolády, kontaminovanej pervitínom. Skrátka, celá tretia ríša bola v rauši. A v tejto súvislosti neviem pochopiť vzájomné obviňovania sa našich politikov z toho, že užívajú drogy. Zašlo to tak ďaleko, že predseda SaS, Richard Sulík podal trestné oznámenie na premiéra Fica. Ten mal údajne vyhlásiť, že „SaS nemá problém s hodnotami ale s drogami a Sulík je zhúlený okresný politik.“ Tak pozor, pán premiér, tu ste sa sekli a celý spor môžete prehrať! Lebo Sulík nie je žiadny okresný, ale európsky politik, konkrétne poslanec EP! O to v spore asi nejde. Richard Sulík si dal urobiť test na drogy a ten dopadol negatívne. Rovnako ako test bývalého Ficovho ministra Počiatka, o ktorom sa tiež kadečo šušká. A, čo premiér? Ten bude asi čistý, lebo inak by to opozícia naňho vytiahla. Hoci, istá závislosť tu je. A poriadna! Ten, kto si myslí, že na kokakole, sa mýli. Náš premiér je závislý -  jednoducho na moci! Ale, v tomto prípade naozaj nie je na Slovensku jediný.     

Nedávno som v TV videl reportáž z Prešova. Ľudia demonštrovali za dostavbu diaľničného obchvatu a ja som im držal palce. Skrátka, sú situácie, keď občania, bez toho akú politickú stranu volili, pochopia, že ich politici vodia za nos. Šarišania zablokovali  cestu, ktorá vedie cez ich valal a fandili im aj tí, kvôli ktorým to urobili - kamionisti. Lebo aj oni potrebujú diaľnicu. Ľudia sa držali sa za ruky a držali aj rôzne transparenty. A tu som zrazu uvidel  jeden, prepáčte, ale taký hlúpy, až ma to zabolelo. Stálo na ňom: SLOVENSKO NIE JE LEN BRATISLAVA! Nuž, aby ste milí východniari ale aj všetci ostatní vedeli: AJ BRATISLAVA JE LEN SLOVENSKO! Aj my, tu v bratislavskom kraji čakáme na výstavbu obchvatu tak ako vy! Rovnako ako Kysučania, Gemerčania, Detvania a tí, čo žijú v okolí Strečna. A keby ste zažili každé ráno a poobede tie dopravné zápchy! Preplnené parkoviská, ulice, kde  kvôli autám na chodníku nemôže prejsť ani matka s kočíkom. Drahé parkovné, rozbité cesty, hlúpa mestská polícia. Mestskí poslanci, starostovia mestských častí, primátor a župan - tí všetci medzi sebou bojujú urputnejšie ako chlapci vo filme Gombíková vojna. Skrátka, ta mile vyhodňare! Máme také isté dopravné problémy ako celé Slovensko. A k tomu ešte jeden navyše: ako v piatok poobede bezpečne dostať vás všetkých východniarov z BA domov a v nedeľu naspäť...     

Rýchle správy

Slovák Ľuboš Pástor sa stal v USA uznávaným profesorom a vedcom. (TASR)

17:00

Pezinskí policajti vyšetrujú okolnosti zločinu lúpeže v jednej zo stávkových kancelárií na ulici Ľudovíta Štúra v Modre. (SITA)

16:46

Aktuálny rok bude v Starej Ľubovni patriť okrem iného aj cyklistike. Pre nadšencov tohto športu je okrem nových cyklochodníkov a horských trás pripravené ďalšie cyklistické podujatie medzinárodného charakteru. (TASR)

16:21

Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Tvrdí to prezident SR Andrej Kiska po piatkových zhromaždeniach v uliciach, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí. (TASR)

16:14

Najmenej jeden lyžiar zahynul po páde lavíny, ku ktorému došlo v kantóne Valais vo švajčiarskych Alpách. Jeho telo objavili záchranári, ktorí naďalej pátrajú po troch ďalších lyžiaroch. (AP)

16:03

Okresný súd v Trebišove vzal Sebastiana V., ktorého vo štvrtok zadržala polícia, do väzby. (TASR)

15:52

Kamil Koleják ostáva v nitrianskej fakultnej nemocnici aj po odvolaní zo stoličky generálneho riaditeľa. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR, Koleják bude naďalej pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie. (TASR)

15:44

Veľká Británia potvrdila, že Rusko vyhostilo 23 jej diplomatov. Zároveň uviedla, že začiatkom budúceho týždňa sa uskutoční zasadnutie bezpečnostnej rady štátu, na ktorom sa budú prerokúvať ďalšie kroky v spore medzi Britániou a Ruskom vyvolanom otravou bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. (TASR)

15:29

Do funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia bol opätovne zvolený jeho doterajší predseda Alojz Hlina. Rozhodli o tom tajným hlasovaním delegáti hnutia na 27. sneme v Ružomberku. (TASR)

15:19

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. (TASR)

Foto: TASR/AP
15:16

Most-Híd bude v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta v parlamente. Povedal to šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

15:01

Na post predsedu KDH kandidujú už len dvaja kandidáti. Alojz Hlina a Richard Vašečka. Voľba predsedu sa začala. (SITA)

14:45

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa nepresadila vo finálovom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare a prišla o šancu na historické méty. Za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala na 11. mieste 2,64 stotín sekundy. (TASR)

14:27