Ranná sprcha s Rasťom Piškom 28. júla 2017

28.07.2017

Rasťo Piško mal dnes pripravené dve zaujímavé témy. Jednou bolo vzájomné obviňovanie našich politických predstaviteľov z užívania drog a druhou nedávnu demonštráciu za dostavbu diaľničného obchvatu v Prešove.
Určite si nenechajte ujsť dnešnú rannú sprchu.

To, že Hitler fičal na drogách nie je tajomstvo. Jeho lekár mu denne ordinoval euforický kokteil z hormónov, steroidov a kokaínu. Herman Goring bral morfium a vojaci wehrmachtu dokázali viesť bleskovú vojnu len za pomoci čokolády, kontaminovanej pervitínom. Skrátka, celá tretia ríša bola v rauši. A v tejto súvislosti neviem pochopiť vzájomné obviňovania sa našich politikov z toho, že užívajú drogy. Zašlo to tak ďaleko, že predseda SaS, Richard Sulík podal trestné oznámenie na premiéra Fica. Ten mal údajne vyhlásiť, že „SaS nemá problém s hodnotami ale s drogami a Sulík je zhúlený okresný politik.“ Tak pozor, pán premiér, tu ste sa sekli a celý spor môžete prehrať! Lebo Sulík nie je žiadny okresný, ale európsky politik, konkrétne poslanec EP! O to v spore asi nejde. Richard Sulík si dal urobiť test na drogy a ten dopadol negatívne. Rovnako ako test bývalého Ficovho ministra Počiatka, o ktorom sa tiež kadečo šušká. A, čo premiér? Ten bude asi čistý, lebo inak by to opozícia naňho vytiahla. Hoci, istá závislosť tu je. A poriadna! Ten, kto si myslí, že na kokakole, sa mýli. Náš premiér je závislý -  jednoducho na moci! Ale, v tomto prípade naozaj nie je na Slovensku jediný.     

Nedávno som v TV videl reportáž z Prešova. Ľudia demonštrovali za dostavbu diaľničného obchvatu a ja som im držal palce. Skrátka, sú situácie, keď občania, bez toho akú politickú stranu volili, pochopia, že ich politici vodia za nos. Šarišania zablokovali  cestu, ktorá vedie cez ich valal a fandili im aj tí, kvôli ktorým to urobili - kamionisti. Lebo aj oni potrebujú diaľnicu. Ľudia sa držali sa za ruky a držali aj rôzne transparenty. A tu som zrazu uvidel  jeden, prepáčte, ale taký hlúpy, až ma to zabolelo. Stálo na ňom: SLOVENSKO NIE JE LEN BRATISLAVA! Nuž, aby ste milí východniari ale aj všetci ostatní vedeli: AJ BRATISLAVA JE LEN SLOVENSKO! Aj my, tu v bratislavskom kraji čakáme na výstavbu obchvatu tak ako vy! Rovnako ako Kysučania, Gemerčania, Detvania a tí, čo žijú v okolí Strečna. A keby ste zažili každé ráno a poobede tie dopravné zápchy! Preplnené parkoviská, ulice, kde  kvôli autám na chodníku nemôže prejsť ani matka s kočíkom. Drahé parkovné, rozbité cesty, hlúpa mestská polícia. Mestskí poslanci, starostovia mestských častí, primátor a župan - tí všetci medzi sebou bojujú urputnejšie ako chlapci vo filme Gombíková vojna. Skrátka, ta mile vyhodňare! Máme také isté dopravné problémy ako celé Slovensko. A k tomu ešte jeden navyše: ako v piatok poobede bezpečne dostať vás všetkých východniarov z BA domov a v nedeľu naspäť...     

Rýchle správy

Foto dňa: Na snímke neapolský remeselník robí posledné úpravy na betleheme, ktorého súčasťou sú aj figúrky amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una (za mrežami) 13. decembra 2017 v Neapole. (TASR/AP)

a
22:00

Dustin Hoffman čelí ďalšiemu obvineniu zo sexuálneho obťažovania. Americký oscarový herec Dustin Hoffman sa mal v roku 1980 vyzliecť pred vtedy 16-ročnou spolužiačkou jeho dcéry. K incidentu došlo po spoločnej večeri v trojici, keď Cori Thomasová čakala v hercovej hotelovej izbe na svoju matku. Tá ju mala vyzdvihnúť a odviezť domov. (TASR)

21:46

Japonsko po vzore USA uvalilo nové sankcie na 19 spoločností, ktoré udržiavajú obchodné styku s KĽDR. Cieľom najnovšieho kroku je zvýšiť tlak na Severnú Kóreu, aby ukončila svoj program vývoja jadrových zbraní a balistických rakiet. (TASR)

21:30

Štátne lesy Tatranského národného parku žiadajú návštevníkov Pienin o maximálnu opatrnosť pri prechádzaní turistickým chodníkom v Prielome Dunajca. „Obľúbenú trasu blokujú popadané skaly, preto turistom odporúčame, aby sa jej radšej úplne vyhli,“ uviedla koordinátorka TANAP-u. (TASR)

21:12

Migračná kríza:
Nemecko vyčlení finančnú pomoc vo výške 18 miliónov eur na rozšírenie misie zameranej na stráženie tuniských hraníc s Líbyou. (AP)

20:54

Slovenskí hotelieri zaznamenali rekordný počet hostí, do septembra ich ubytovali 4,21 milióna. Zo zahraničia jazdia na Slovensko hlavne Česi. (ČTK)

20:40

Migračná kríza:
Bavorský minister vnútra chce, aby Nemecko obnovilo kontroly v celej dĺžke svojich hraníc. V súčasnosti Nemecko v súvislosti s migračnou krízou dočasne kontroluje pomedzie s Rakúskom a Joachim Herrmann považuje za bezpečnostné riziko, že cez iných nemeckých susedmi sa môže do krajiny ktokoľvek voľne dostať. (DPA)

20:24

R. I. P.:
Vo veku 116 rokov zomrela v piatok ráno v Barcelone najstaršej Európanka Ana Velaová, ktorá bola aj tretím najstarším človekom na svete. (ČTK)

20:10

Silné zemetrasenie s magnitúdom 6,5 zasiahlo v piatok neskoro večer indonézsky ostrov Jáva, zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete, iba škody na budovách. Krajinám na pobreží Indického oceánu nehrozia prívalové vlny cunami. (AP)

20:10

Foto: Osobný automobil značky Mercedes kuriózne havaroval v luxusnej obytnej štvrti v Londýne 15. decembra 2017.(TASR/AP)

a
19:54

Chorých na chrípku pribudlo, pre chorobu zatvorili 24 škôl. Lekári celkovo nahlásili 4321 takýchto ochorení, najviac ich bolo v Nitrianskom kraji a najmenej v Bratislavskom. (TASR)

19:39

Oxfordské slovníky rozpoznávajú silu miléniovej generácie, ktorej slovom roku 2017 je "mládež". Oxfordskí lexikografovia hovoria o päťnásobnom náraste používania tohto termínu medzi rokmi 2016 a 2017. Je definovaný ako "významná kultúrna, politická alebo sociálna zmena vyplývajúca z činností alebo vplyvu mladých ľudí". (AP)

19:24

Vodiči nákladných áut zaplatili v novembri tohto roku na mýte za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest 18,04 milióna eur. V porovnaní s minulým to znamenalo nárast o 5,6 %. (TASR)

19:10