Ranná sprcha s Rasťom Piškom 28. júla 2017

28.07.2017

Rasťo Piško mal dnes pripravené dve zaujímavé témy. Jednou bolo vzájomné obviňovanie našich politických predstaviteľov z užívania drog a druhou nedávnu demonštráciu za dostavbu diaľničného obchvatu v Prešove.
Určite si nenechajte ujsť dnešnú rannú sprchu.

To, že Hitler fičal na drogách nie je tajomstvo. Jeho lekár mu denne ordinoval euforický kokteil z hormónov, steroidov a kokaínu. Herman Goring bral morfium a vojaci wehrmachtu dokázali viesť bleskovú vojnu len za pomoci čokolády, kontaminovanej pervitínom. Skrátka, celá tretia ríša bola v rauši. A v tejto súvislosti neviem pochopiť vzájomné obviňovania sa našich politikov z toho, že užívajú drogy. Zašlo to tak ďaleko, že predseda SaS, Richard Sulík podal trestné oznámenie na premiéra Fica. Ten mal údajne vyhlásiť, že „SaS nemá problém s hodnotami ale s drogami a Sulík je zhúlený okresný politik.“ Tak pozor, pán premiér, tu ste sa sekli a celý spor môžete prehrať! Lebo Sulík nie je žiadny okresný, ale európsky politik, konkrétne poslanec EP! O to v spore asi nejde. Richard Sulík si dal urobiť test na drogy a ten dopadol negatívne. Rovnako ako test bývalého Ficovho ministra Počiatka, o ktorom sa tiež kadečo šušká. A, čo premiér? Ten bude asi čistý, lebo inak by to opozícia naňho vytiahla. Hoci, istá závislosť tu je. A poriadna! Ten, kto si myslí, že na kokakole, sa mýli. Náš premiér je závislý -  jednoducho na moci! Ale, v tomto prípade naozaj nie je na Slovensku jediný.     

Nedávno som v TV videl reportáž z Prešova. Ľudia demonštrovali za dostavbu diaľničného obchvatu a ja som im držal palce. Skrátka, sú situácie, keď občania, bez toho akú politickú stranu volili, pochopia, že ich politici vodia za nos. Šarišania zablokovali  cestu, ktorá vedie cez ich valal a fandili im aj tí, kvôli ktorým to urobili - kamionisti. Lebo aj oni potrebujú diaľnicu. Ľudia sa držali sa za ruky a držali aj rôzne transparenty. A tu som zrazu uvidel  jeden, prepáčte, ale taký hlúpy, až ma to zabolelo. Stálo na ňom: SLOVENSKO NIE JE LEN BRATISLAVA! Nuž, aby ste milí východniari ale aj všetci ostatní vedeli: AJ BRATISLAVA JE LEN SLOVENSKO! Aj my, tu v bratislavskom kraji čakáme na výstavbu obchvatu tak ako vy! Rovnako ako Kysučania, Gemerčania, Detvania a tí, čo žijú v okolí Strečna. A keby ste zažili každé ráno a poobede tie dopravné zápchy! Preplnené parkoviská, ulice, kde  kvôli autám na chodníku nemôže prejsť ani matka s kočíkom. Drahé parkovné, rozbité cesty, hlúpa mestská polícia. Mestskí poslanci, starostovia mestských častí, primátor a župan - tí všetci medzi sebou bojujú urputnejšie ako chlapci vo filme Gombíková vojna. Skrátka, ta mile vyhodňare! Máme také isté dopravné problémy ako celé Slovensko. A k tomu ešte jeden navyše: ako v piatok poobede bezpečne dostať vás všetkých východniarov z BA domov a v nedeľu naspäť...     

Rýchle správy

Dvojnásobná olympijská šampiónka vo vodnom slalome Hilgertová ukončila profikariéru. Na konci októbra jej skončí pracovný pomer v pražskej Dukle a ďalej chce súťažiť už iba na amatérskej úrovni. (TASR)
 

14:19

Nikto v Európe nebude akceptovať nezávislé Katalánsko, vyhlásil šéf Europarlamentu Tajani. Zopakoval aj názor predstaviteľov EÚ, že súčasný spor Madridu s Barcelonou je španielsky a nie úniový. (ČTK)

14:10

R. I. P.:
Vo veku 69 rokov zomrel v stredu 18. októbra maliar Marián Žilík. Je autorom pamätníka Milénia – Proglas, ktorý je pred vstupom do areálu Nitrianskeho hradu a predstavuje text evanjelia, ktoré priniesli sv. Cyril a Metod.

14:00

Nevhodné praktiky na rodičkách v nemocniciach nie sú na Slovensku žiadnou výnimkou. Tvrdia to aktivistky. Štát by sa mal podľa nich touto témou vážne zaoberať.

13:46

Turecko pohrozilo uzavretím hraníc s Kurdistanom. Ide o ďalšie odvetné opatrenie tureckej vlády za septembrové nezáväzné referendum o nezávislosti Kurdistanu.

13:00

Poisťovňa VšZP spustila mobilnú aplikáciu, ponúka preukaz poistenca do mobilu. Okrem toho tam môžu mať aj SOS kartu prvej pomoci či informácie o svojich liekoch a zdravotníckych pomôckach.

12:55

R. I. P.:
Vo veku 100 rokov zomrela francúzska herečka a šansoniérka Danielle Darrieuxová. Jej kariéra patrí medzi najdlhšie vo filmovej branži. Jemná plavovláska so zelenými očami bola hviezdou už v 30. rokoch. Darrieuxová natáčala ešte v roku 2009. (ČTK, foto: TASR/AP)

Na archívnej snímke z 27.decembra 1959 francúzska herečka a speváčka Danielle Darrieux drží zlatú platnú v štúdiách v Paríži Saint-Maurice.
Na archívnej snímke z 27.decembra 1959 francúzska herečka a speváčka Danielle Darrieux drží zlatú platnú v štúdiách v Paríži Saint-Maurice.
12:43

Taliban zabil pri útoku na základňu 43 afganských vojakov. O život prišlo tiež minimálne deväť členov islamistického hnutia. Povstalci zahájili útok  stredu neskoro večer dvoma samovražednými atentátmi, pri ktorých sa ozbrojenci odpálili v automobiloch plných výbušnín. Potom sa rozpútali boje, ktoré trvali niekoľko hodín. (ČTK)

12:34

Peter Cehlárik mieri do NHL, Boston ho povolal z farmy. Už vo štvrtok Boston nastúpi doma proti Vancouveru, do duelu môže zasiahnuť aj Cehlárik. Ten sa v lete zotavoval po májovej operácii ramena, s prvým tímom sa síce v septembri pripravoval, ale s kontaktnými tréningmi začal len pred pár dňami a neodohral ani jeden prípravný duel. (SITA)

12:25

Polícia nenašla na bratislavských súdoch výbušninu, začala trestné stíhanie. (TASR)

Na snímke uzatvorená budova Okresného súdu Bratislava V. potom, ako anonym nahlásil bombu v budovách bratislavských súdov. Polícia vykonáva všetky potrebné opatrenia. V Bratislave 19. októbra 2017.
Na snímke uzatvorená budova Okresného súdu Bratislava V. potom, ako anonym nahlásil bombu v budovách bratislavských súdov. Polícia vykonáva všetky potrebné opatrenia. V Bratislave 19. októbra 2017.
12:16