Ranná sprcha s Rasťom Piškom 28. júla 2017

28.07.2017

Rasťo Piško mal dnes pripravené dve zaujímavé témy. Jednou bolo vzájomné obviňovanie našich politických predstaviteľov z užívania drog a druhou nedávnu demonštráciu za dostavbu diaľničného obchvatu v Prešove.
Určite si nenechajte ujsť dnešnú rannú sprchu.

To, že Hitler fičal na drogách nie je tajomstvo. Jeho lekár mu denne ordinoval euforický kokteil z hormónov, steroidov a kokaínu. Herman Goring bral morfium a vojaci wehrmachtu dokázali viesť bleskovú vojnu len za pomoci čokolády, kontaminovanej pervitínom. Skrátka, celá tretia ríša bola v rauši. A v tejto súvislosti neviem pochopiť vzájomné obviňovania sa našich politikov z toho, že užívajú drogy. Zašlo to tak ďaleko, že predseda SaS, Richard Sulík podal trestné oznámenie na premiéra Fica. Ten mal údajne vyhlásiť, že „SaS nemá problém s hodnotami ale s drogami a Sulík je zhúlený okresný politik.“ Tak pozor, pán premiér, tu ste sa sekli a celý spor môžete prehrať! Lebo Sulík nie je žiadny okresný, ale európsky politik, konkrétne poslanec EP! O to v spore asi nejde. Richard Sulík si dal urobiť test na drogy a ten dopadol negatívne. Rovnako ako test bývalého Ficovho ministra Počiatka, o ktorom sa tiež kadečo šušká. A, čo premiér? Ten bude asi čistý, lebo inak by to opozícia naňho vytiahla. Hoci, istá závislosť tu je. A poriadna! Ten, kto si myslí, že na kokakole, sa mýli. Náš premiér je závislý -  jednoducho na moci! Ale, v tomto prípade naozaj nie je na Slovensku jediný.     

Nedávno som v TV videl reportáž z Prešova. Ľudia demonštrovali za dostavbu diaľničného obchvatu a ja som im držal palce. Skrátka, sú situácie, keď občania, bez toho akú politickú stranu volili, pochopia, že ich politici vodia za nos. Šarišania zablokovali  cestu, ktorá vedie cez ich valal a fandili im aj tí, kvôli ktorým to urobili - kamionisti. Lebo aj oni potrebujú diaľnicu. Ľudia sa držali sa za ruky a držali aj rôzne transparenty. A tu som zrazu uvidel  jeden, prepáčte, ale taký hlúpy, až ma to zabolelo. Stálo na ňom: SLOVENSKO NIE JE LEN BRATISLAVA! Nuž, aby ste milí východniari ale aj všetci ostatní vedeli: AJ BRATISLAVA JE LEN SLOVENSKO! Aj my, tu v bratislavskom kraji čakáme na výstavbu obchvatu tak ako vy! Rovnako ako Kysučania, Gemerčania, Detvania a tí, čo žijú v okolí Strečna. A keby ste zažili každé ráno a poobede tie dopravné zápchy! Preplnené parkoviská, ulice, kde  kvôli autám na chodníku nemôže prejsť ani matka s kočíkom. Drahé parkovné, rozbité cesty, hlúpa mestská polícia. Mestskí poslanci, starostovia mestských častí, primátor a župan - tí všetci medzi sebou bojujú urputnejšie ako chlapci vo filme Gombíková vojna. Skrátka, ta mile vyhodňare! Máme také isté dopravné problémy ako celé Slovensko. A k tomu ešte jeden navyše: ako v piatok poobede bezpečne dostať vás všetkých východniarov z BA domov a v nedeľu naspäť...