Ranná sprcha s Rasťom Piškom 14. júla 2017

14.07.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o najmilšom synovi bohyne Justície, o Štefanovi Harabínovi, ale aj o ľuďoch, ktorých nabral býk na rohy počas v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska. Či je to vždy svieža téma nášho súdnictva alebo býčie rohy kto vie kde, určite si nenechajte ujsť rannú sprchu Rasťa Piška.

Kolos, gigant, maják, prvý a jediný medzi spravodlivými, Jupiter v talári, prvorodený a najmilší syn bohyne Justície!
Ako ináč ešte nazvať hviezdu slovenského súdnictva, Štefana Harabína? Už roky bojuje za práva utláčaných a prenasledovaných, chudobných a perzekvovaných. A keďže je to génius, ktorý dokonale ovláda výklad zákona, neváha nespravodlivo odsúdených pustiť na slobodu... Krásna rozprávka, čo poviete? A teraz skutočnosť: Dr. Harabín, Mečiarov nominant, Ficov minister spravodlivosti, niekdajší predseda NS, teraz už len sudca, zažíva úpadok. A hoci je nesporne fundovaný právnik, túžba po pomste mu zatemnila zrak. Lebo ak som pred časom nazval M. Kočnera  slovenským Fantomasom, dr. Harabín je slovenský Zorro pomstiteľ.  Mstí sa všetkým, ktorí ho hodili cez palubu, teda všetkým. A tí, ktorým pomáha a púšťa ich z väzenia, sú mafiáni, gauneri, vrahovia, rasisti a iné obskúrne figúry. A všetkým nám dáva najavo, že si s ním, ani bez neho neporadíme. O tom, že má rád média svedčí nielen jeho slávny kazačok, ktorý rád predvádzal v Smotánke, ale aj jeho čoraz častejšie cesty do BB. Veď viete kde a za kým... Jediné, čo ma upokojuje, sú zákulisné reči o tom, že pán doktor chce údajne kandidovať na župana a možno aj na prezidenta. Teším sa, lebo viem, že dr. Harabín je na Slovensku populárny asi ako prietrž mračien. A keď ho už nevedia poslať do minulosti kolegovia, možno ho tam pošlú občania.

Najmenej 2 ľudí nabrali na rohy býky a 6. boli zranení, pri v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska, ktorý sa koná každoročne, počas osláv sviatku sv. Fermína.
Všetci zranení sú hospitalizovaný na klinike v Navarre. Toľko agentúry. Ja viem, že ľudia majú rozličné úchylky a v súčasnosti im asi najviac chýba to, čo naši prapredkovia zažívali pri love mamutov - vylučovanie adrenalínu. V poriadku, iba nechápem, načo k tomu potrebujú zneužívať nevinný hovädzí dobytok a ešte aj sv. Fermína. Inak, dočítal som sa, že sv. Fermín je patrón Pamplóny, prvý biskup z Amiens, ktorého neskôr sťali Rimania za šírenie kresťanstva. To je už trochu iný adrenalín - riskovať život za svoje presvedčenie. A mať proti sebe nie býkov, ale ozbrojených ľudí, ktorý zastupujú totalitný režim. O takom adrenalíne sa dnes tým hlupákom v Pamplóne ani nesníva. Lebo, to sa nám to riskuje, keď máme za súpera nevinné zviera, vzadu čaká záchranka, v nemocnici chirurg a anestéziológ a my si spolu s nimi urobíme selfíčko!

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15