Ranná sprcha s Rasťom Piškom 14. júla 2017

14.07.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o najmilšom synovi bohyne Justície, o Štefanovi Harabínovi, ale aj o ľuďoch, ktorých nabral býk na rohy počas v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska. Či je to vždy svieža téma nášho súdnictva alebo býčie rohy kto vie kde, určite si nenechajte ujsť rannú sprchu Rasťa Piška.

Kolos, gigant, maják, prvý a jediný medzi spravodlivými, Jupiter v talári, prvorodený a najmilší syn bohyne Justície!
Ako ináč ešte nazvať hviezdu slovenského súdnictva, Štefana Harabína? Už roky bojuje za práva utláčaných a prenasledovaných, chudobných a perzekvovaných. A keďže je to génius, ktorý dokonale ovláda výklad zákona, neváha nespravodlivo odsúdených pustiť na slobodu... Krásna rozprávka, čo poviete? A teraz skutočnosť: Dr. Harabín, Mečiarov nominant, Ficov minister spravodlivosti, niekdajší predseda NS, teraz už len sudca, zažíva úpadok. A hoci je nesporne fundovaný právnik, túžba po pomste mu zatemnila zrak. Lebo ak som pred časom nazval M. Kočnera  slovenským Fantomasom, dr. Harabín je slovenský Zorro pomstiteľ.  Mstí sa všetkým, ktorí ho hodili cez palubu, teda všetkým. A tí, ktorým pomáha a púšťa ich z väzenia, sú mafiáni, gauneri, vrahovia, rasisti a iné obskúrne figúry. A všetkým nám dáva najavo, že si s ním, ani bez neho neporadíme. O tom, že má rád média svedčí nielen jeho slávny kazačok, ktorý rád predvádzal v Smotánke, ale aj jeho čoraz častejšie cesty do BB. Veď viete kde a za kým... Jediné, čo ma upokojuje, sú zákulisné reči o tom, že pán doktor chce údajne kandidovať na župana a možno aj na prezidenta. Teším sa, lebo viem, že dr. Harabín je na Slovensku populárny asi ako prietrž mračien. A keď ho už nevedia poslať do minulosti kolegovia, možno ho tam pošlú občania.

Najmenej 2 ľudí nabrali na rohy býky a 6. boli zranení, pri v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska, ktorý sa koná každoročne, počas osláv sviatku sv. Fermína.
Všetci zranení sú hospitalizovaný na klinike v Navarre. Toľko agentúry. Ja viem, že ľudia majú rozličné úchylky a v súčasnosti im asi najviac chýba to, čo naši prapredkovia zažívali pri love mamutov - vylučovanie adrenalínu. V poriadku, iba nechápem, načo k tomu potrebujú zneužívať nevinný hovädzí dobytok a ešte aj sv. Fermína. Inak, dočítal som sa, že sv. Fermín je patrón Pamplóny, prvý biskup z Amiens, ktorého neskôr sťali Rimania za šírenie kresťanstva. To je už trochu iný adrenalín - riskovať život za svoje presvedčenie. A mať proti sebe nie býkov, ale ozbrojených ľudí, ktorý zastupujú totalitný režim. O takom adrenalíne sa dnes tým hlupákom v Pamplóne ani nesníva. Lebo, to sa nám to riskuje, keď máme za súpera nevinné zviera, vzadu čaká záchranka, v nemocnici chirurg a anestéziológ a my si spolu s nimi urobíme selfíčko!

Rýchle správy

Narodila sa americká herečka a speváčka BARBRA STREISANDOVÁ. Zaujala už v roku 1962 účinkovaním v muzikáli Môžem ti to obstarať vo veľkom. Po celom svete sa preslávila vo filmovej adaptácii muzikálu Hello Dolly. (TASR)

Barbra Streisandová.
Barbra Streisandová. Foto: TASR /AP
23. april o 21:58

Pred humanitárnou krízou v severnej časti egyptského polostrova Sinaj varovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch.  Varovanie prichádza v čase rozsiahlych obmedzení pohybu ľudí i tovaru v dôsledku rozsiahlej bezpečnostnej operácie proti islamistickým militantom. (AP)

23. april o 21:41

Dav domorodých obyvateľov zabil v amazonskom dažďovom pralese Kanaďana upodozrievaného z usmrtenia rešpektovanej šamanky. (AP)

23. april o 21:25

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 22 vodičov pod vplyvom alkoholu. (TASR)

23. april o 21:13

Americký filmový režisér Oliver Stone je v iránskej metropole Teherán, kde sa zúčastní na medzinárodnom filmovom festivale. (AP)

23. april o 21:03

Maďarská polícia zadržala počas uplynulého víkendu na území krajiny 70 narušiteľov štátnych hraníc. Počet zadržaných cudzincov zdržiavajúcich sa ilegálne v Maďarsku sa počas minulých víkendov zvyčajne pohyboval v rozmedzí od 10 do 20, terajší počet je preto relatívne vysoký. (privatbankar.hu)

23. april o 20:52

Na čele svetového rebríčka ATP Entry naďalej zostáva Rafael Nadal. Španielsky tenista si upevnil vedúce postavenie vďaka triumfu na turnaji ATP v Monte Carle. Lukáš Lacko sa ako najlepší slovenský singlista posunul o jedno miesto vyššie a figuruje na 105. pozícii. (TASR)

23. april o 20:41

Smrteľne chorému 23-mesačnému batoľaťu z Británie Alfiemu Evansovi udelili talianske občianstvo v nádeji, že tento krok umožní jeho prevoz do nemocnice v Taliansku. (DPA)

23. april o 20:16

Bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg daroval 4,5 milióna dolárov úradu OSN, ktorý dohliada na rokovania o klimatickej zmene. Sekretariát Rámcovej zmluvy OSN o klimatických zmenách totiž bojuje s nedostatkom zdrojov v dôsledku rozpočtových škrtov americkej vlády. (TASR)

23. april o 20:05

Užšie vedenie Smeru-SD a krajskí predsedovia rokujú v sídle centrály strany aj o tom, koho strana navrhne na ministra vnútra. Údajne sa spomína už iba meno štátnej tajomníčky Ministerstva vnútra  Denisy Sakovej. (TASR)

23. april o 19:46

Užšie vedenie Smeru-SD vybralo kandidáta na ministra vnútra. V utorok (24.4.) ho predloží predsedníctvu strany, ktoré musí nomináciu schváliť. Tiež ho oznámi prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi aj koaličným partnerom. (TASR)

23. april o 19:46

Za každým jedným úspechom a úspešným podnikateľom je podľa prezidenta SR Andreja Kisku nesmierne veľa pádov a neúspechov. Mladí ľudia by sa preto podľa jeho slov nemali báť pádov. 

23. april o 19:31