Ranná sprcha s Rasťom Piškom 14. júla 2017

14.07.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o najmilšom synovi bohyne Justície, o Štefanovi Harabínovi, ale aj o ľuďoch, ktorých nabral býk na rohy počas v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska. Či je to vždy svieža téma nášho súdnictva alebo býčie rohy kto vie kde, určite si nenechajte ujsť rannú sprchu Rasťa Piška.

Kolos, gigant, maják, prvý a jediný medzi spravodlivými, Jupiter v talári, prvorodený a najmilší syn bohyne Justície!
Ako ináč ešte nazvať hviezdu slovenského súdnictva, Štefana Harabína? Už roky bojuje za práva utláčaných a prenasledovaných, chudobných a perzekvovaných. A keďže je to génius, ktorý dokonale ovláda výklad zákona, neváha nespravodlivo odsúdených pustiť na slobodu... Krásna rozprávka, čo poviete? A teraz skutočnosť: Dr. Harabín, Mečiarov nominant, Ficov minister spravodlivosti, niekdajší predseda NS, teraz už len sudca, zažíva úpadok. A hoci je nesporne fundovaný právnik, túžba po pomste mu zatemnila zrak. Lebo ak som pred časom nazval M. Kočnera  slovenským Fantomasom, dr. Harabín je slovenský Zorro pomstiteľ.  Mstí sa všetkým, ktorí ho hodili cez palubu, teda všetkým. A tí, ktorým pomáha a púšťa ich z väzenia, sú mafiáni, gauneri, vrahovia, rasisti a iné obskúrne figúry. A všetkým nám dáva najavo, že si s ním, ani bez neho neporadíme. O tom, že má rád média svedčí nielen jeho slávny kazačok, ktorý rád predvádzal v Smotánke, ale aj jeho čoraz častejšie cesty do BB. Veď viete kde a za kým... Jediné, čo ma upokojuje, sú zákulisné reči o tom, že pán doktor chce údajne kandidovať na župana a možno aj na prezidenta. Teším sa, lebo viem, že dr. Harabín je na Slovensku populárny asi ako prietrž mračien. A keď ho už nevedia poslať do minulosti kolegovia, možno ho tam pošlú občania.

Najmenej 2 ľudí nabrali na rohy býky a 6. boli zranení, pri v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska, ktorý sa koná každoročne, počas osláv sviatku sv. Fermína.
Všetci zranení sú hospitalizovaný na klinike v Navarre. Toľko agentúry. Ja viem, že ľudia majú rozličné úchylky a v súčasnosti im asi najviac chýba to, čo naši prapredkovia zažívali pri love mamutov - vylučovanie adrenalínu. V poriadku, iba nechápem, načo k tomu potrebujú zneužívať nevinný hovädzí dobytok a ešte aj sv. Fermína. Inak, dočítal som sa, že sv. Fermín je patrón Pamplóny, prvý biskup z Amiens, ktorého neskôr sťali Rimania za šírenie kresťanstva. To je už trochu iný adrenalín - riskovať život za svoje presvedčenie. A mať proti sebe nie býkov, ale ozbrojených ľudí, ktorý zastupujú totalitný režim. O takom adrenalíne sa dnes tým hlupákom v Pamplóne ani nesníva. Lebo, to sa nám to riskuje, keď máme za súpera nevinné zviera, vzadu čaká záchranka, v nemocnici chirurg a anestéziológ a my si spolu s nimi urobíme selfíčko!

Rýchle správy

Počasie: Utorok bude prevažne polooblačný, na severozápade očakávajte prehánky. Teploty vystúpia na 18 až 23 stupňov Celzia.

07:20

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner ide na 21 mesiacov do väzenia za sexuálnu elektronickú komunikáciu s 15-ročnou dievčinou,

rozhodol o tom súd. Prípad zasiahol aj do minuloročnej prezidentskej kampane, pretože Weinar je manželom blízkej spolupracovníčky  Hillary Clintonovej. (AP)

25. september o 21:00

Katalánskemu premiérovi Carlesovi Puigdemontovi hrozí väzenie, nevylúčil to dnes španielsky generálny prokurátor.

Puigdemont je odhodlaný v nedeľu usporiadať referendum o nezávislosti. „Podmienky na jeho zatknutie môžu byť splnené,“ povedal prokurátor. (ČTK)

25. september o 19:32

Tretí protikorupčný pochod sa skončil štátnou hymnou.

25. september o 18:55

KĽDR obvinila USA z vyhlásenia vojny.

Minister zahraničných vecí Ri Yong-ho v New Yorku povedal, že jeho krajina si vyhradzuje právo zostreliť americké bombardéry. Tie nedávno preleteli blízko krajiny. (BBC)

25. september o 18:32

Počasie: Zajtra má byť prevažne polooblačno, na severozápade sa môžu objaviť prehánky. Teploty dosiahnu 18 až 23 stupňov Celzia.

25. september o 18:00

Zemetrasenie v Mexiku:
Týždeň po zemetrasení v Mexiku stúpol počet obetí na 324.

V hlavnom meste sa dnes mali deti vrátiť do škôl, nakoniec sa otvorilo len niečo vyše percenta tých, ktoré už prešli bezpečnostnými kontrolami. (AP)

25. september o 17:38

Začína sa III. Veľký protikorupčný pochod. Organizujú ho študenti, ktorí žiadajú vyšetrenia káuz Bašternák a Gorila, tiež odchod ministra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Ľudia sa zídu nielen v Bratislave, ale aj v Prahe pred veľvyslancetvom SR.

Ilustračné foto.

 

25. september o 17:00

Chorý senátor John McCain má veľmi zlú prognózu. Histologické vyšetrenie o päť dní neskôr ukázalo, že má zhubný nádor mozgu známy pod názvom glioblastóm. Odvtedy už absolvoval rádioterapiu a chemoterapiu, avšak neprestal vykonávať svoje pracovné úlohy spojené s funkciou senátora. (TASR)

25. september o 16:47

Egypťanka, považovaná donedávna za najťažšiu ženu na svete, zomrela.  37-ročná Egypťanka Iman Abdal-Attíová podľa lekárov podľahla komplikáciám súvisiacim s jej hmotnosťou, ku ktorým patrili problémy s činnosťou srdca a obličiek. Žena v minulosti podstúpila chirurgický zákrok, po ktorom sa jej hmotnosť znížila z pôvodných približne 500 na asi 200 kilogramov. (TASR)

25. september o 16:28

Bratislavskí policajti nenašli bombu na Miestnom úrade v Novom Meste. Dnes nahlásili bombu aj v Justičnom paláci v Bratislave, polícia ju tam nenašla. (TASR)

25. september o 16:12

Pred sopkou Agung na ostrove Bali ušlo už takmer 50-tisíc ľudí, šanca na jej výbuch je vysoká. Národná agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof určila odporučenú vzdialenosť na minimálne 12 kilometrov od krátera. Vláda odovzdá obyvateľom Bali stovky tisíc masiek, aby sa chránili pred dymom. (SITA)

25. september o 15:53

Foto dňa: Balans nad Staromestským námestím v Prahe.

Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom.
Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom. Foto: TASR/AP
25. september o 15:45