Ranná sprcha s Rasťom Piškom 14. júla 2017

14.07.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o najmilšom synovi bohyne Justície, o Štefanovi Harabínovi, ale aj o ľuďoch, ktorých nabral býk na rohy počas v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska. Či je to vždy svieža téma nášho súdnictva alebo býčie rohy kto vie kde, určite si nenechajte ujsť rannú sprchu Rasťa Piška.

Kolos, gigant, maják, prvý a jediný medzi spravodlivými, Jupiter v talári, prvorodený a najmilší syn bohyne Justície!
Ako ináč ešte nazvať hviezdu slovenského súdnictva, Štefana Harabína? Už roky bojuje za práva utláčaných a prenasledovaných, chudobných a perzekvovaných. A keďže je to génius, ktorý dokonale ovláda výklad zákona, neváha nespravodlivo odsúdených pustiť na slobodu... Krásna rozprávka, čo poviete? A teraz skutočnosť: Dr. Harabín, Mečiarov nominant, Ficov minister spravodlivosti, niekdajší predseda NS, teraz už len sudca, zažíva úpadok. A hoci je nesporne fundovaný právnik, túžba po pomste mu zatemnila zrak. Lebo ak som pred časom nazval M. Kočnera  slovenským Fantomasom, dr. Harabín je slovenský Zorro pomstiteľ.  Mstí sa všetkým, ktorí ho hodili cez palubu, teda všetkým. A tí, ktorým pomáha a púšťa ich z väzenia, sú mafiáni, gauneri, vrahovia, rasisti a iné obskúrne figúry. A všetkým nám dáva najavo, že si s ním, ani bez neho neporadíme. O tom, že má rád média svedčí nielen jeho slávny kazačok, ktorý rád predvádzal v Smotánke, ale aj jeho čoraz častejšie cesty do BB. Veď viete kde a za kým... Jediné, čo ma upokojuje, sú zákulisné reči o tom, že pán doktor chce údajne kandidovať na župana a možno aj na prezidenta. Teším sa, lebo viem, že dr. Harabín je na Slovensku populárny asi ako prietrž mračien. A keď ho už nevedia poslať do minulosti kolegovia, možno ho tam pošlú občania.

Najmenej 2 ľudí nabrali na rohy býky a 6. boli zranení, pri v poradí 7. behu s býkmi v Pamplóne na severe Španielska, ktorý sa koná každoročne, počas osláv sviatku sv. Fermína.
Všetci zranení sú hospitalizovaný na klinike v Navarre. Toľko agentúry. Ja viem, že ľudia majú rozličné úchylky a v súčasnosti im asi najviac chýba to, čo naši prapredkovia zažívali pri love mamutov - vylučovanie adrenalínu. V poriadku, iba nechápem, načo k tomu potrebujú zneužívať nevinný hovädzí dobytok a ešte aj sv. Fermína. Inak, dočítal som sa, že sv. Fermín je patrón Pamplóny, prvý biskup z Amiens, ktorého neskôr sťali Rimania za šírenie kresťanstva. To je už trochu iný adrenalín - riskovať život za svoje presvedčenie. A mať proti sebe nie býkov, ale ozbrojených ľudí, ktorý zastupujú totalitný režim. O takom adrenalíne sa dnes tým hlupákom v Pamplóne ani nesníva. Lebo, to sa nám to riskuje, keď máme za súpera nevinné zviera, vzadu čaká záchranka, v nemocnici chirurg a anestéziológ a my si spolu s nimi urobíme selfíčko!

Rýchle správy

Prieskum: Dve tretiny Nemcov ľutujú zlyhanie sondážnych koaličných rokovaní. Čierno-žlto-zelenú koalíciu by podľa náhodne vybraných oprávnených voličov chcelo 64 % opýtaných, naopak 21 % respondentov privítalo krach sondážnych rozhovorov. (ZDF)

18:05

Obrovský betónový hákový kríž objavili stavbári v nemeckom Hamburgu pri prácach na športovom ihrisku. Nacistický symbol s rozmermi 4 x 4 metre slúžil ako základ pre pamätník, ktorý strhli pred desiatkami rokov. Keďže je na prevoz priťažká, úrady ju plánujú rozbiť zbíjačkami. (TASR, foto: AP)

a
17:51

V Thajsku zatkli piatich hráčov a dvoch rozhodcov pre podozrenie z ovplyvňovania duelov. Podľa polície za ovplyvňovanie výsledkov mali zinkasovať do 200.000 thajských bahtov (cca 5180 eur). (TASR)

17:38

Tri firmy chcú na Slovensku preinvestovať spolu 48 miliónov eur. V Topoľčanoch, pri Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici by malo vzniknúť 347 nových pracovných miest. (SITA)

17:24

Mugabe rezignoval, oznámil to predseda zimbabwianskeho parlamentu. Učinil tak v deň, keď poslanci zahájili proces jeho odvolania. (Reuters, idnes.cz)

17:17

Vlani na vysokých školách na Slovensku študovalo 147.680 študentov, pričom medziročne je ich o 10.979 menej. Takmer sedempercentný úbytok zapríčinil demografický pokles populácie maturantov. (TASR)

17:11

Vlani nastúpilo na vysoké školy v Spojených štátoch amerických najviac zahraničných študentov za posledné desaťročie, tento rok sa však prílev študentov spoza hraníc spomalil. Podľa expertov je príčinou okrem iného aj sociálna a politická neistota v tejto krajine. (TASR)

16:58

Zeman na schôdzke s Putinom uviedol, že "v jeden prekrásny deň so sankciami treba skoncovať". EÚ uvalila na Rusko v roku 2014 súbor sankcií voči fyzickým i právnickým osobám po tom, ako Rusko pripojilo Krymský polostrov k svojmu územiu. (TASR)

16:45

Štátna veterinárna a potravinová správa postupovala pri skúmaní dvojakej kvality potravinárskych výrobkov vysoko profesionálne a nezávisle. Uviedol to ústredný riaditeľ ŠVPS Jozef Bíreš v reakcii na vyjadrenia tímlíderky opozičnej SaS pre pôdohospodárstvo Jarmily Halgašovej.

16:33

Obvinený exminister Pavol R. krátko pred 16.00 h opustil Ústav na výkon väzby v Bratislave. Prítomným novinárom povedal, že všetky obvinenia voči jeho osobe sú klamstvá. (TASR)

16:20

Najmenej 15 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 40 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože umiestnenej v aute, ku ktorému došlo v meste Túz Chúrmátú na severe Iraku. (TASR)

16:10

Európska komisia privítala, že sa podarilo dosiahnuť dohodu o premiestnení Európskej agentúry pre lieky (EMA) a Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA). Ide o prvý dôsledok brexitu.

15:58