Ranná sprcha s Rasťom Piškom 11. augusta 2017

11.08.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o našom ministrovi školstva, o Petrovi Plavčanovi a tiež o kontaminovaných belgických vajciach, ktoré sú z Holandska a k nám na Slovensko sa dostali z Rakúska.
Niečo tu nehrá? Odpovie vám Rasťo Piško v jeho dnešnej rannej sprche.

Minister školstva Peter Plavčan čerpá dovolenku.
Zaslúži si! Za posledné týždne sa toho naňho zosypalo toľko, že si musí oddýchnuť. A potom, ak sú na prázdninách školáci, tak aj minister, ktorý ich má na starosti, by mal prázdninovať. To, že ho vyhmátli redaktori TV Markíza ma ani tak nezaujíma. Chcel by som vedieť, kde minister Plavčan oddychuje? Podľa mňa je Plavčan v Plaveckom Štvrtku alebo v Plaveckom Mikuláši. Lebo, tak by to malo byť - štátni  úradníci, teda aj politici, by mali mať pridelené dovolenkové destinácie podľa mena! Plavčan- Plavecký Štvrtok, Kaliňák - Kaliningrad, Gajdoš - Gajary, Matovič a Matečná -  Matliare, Kollár - Kolumbia, Richter - Richnava, Maďarič - Maďarsko, Žitňanská - Žitavany, Bugár - Burgenland, Danko - Dánsko, Kiska - Kisak, Fico... a tu som stratil inšpiráciu. Lebo nájsť destináciu pre nášho premiéra, ktorá sa začína na Fi, je naozaj ťažké. Napriek tomu, že Róberta Fica často kritizujem, poslať ho do Fidži... pardon, na Fidži, by som si v živote nedovolil...

Belgické vajcia, kontaminované pesticídom Fipromil, nie sú belgické ale holandské, a na Slovensko sa dostali z Rakúska.
Tomu sa hovorí globalizácia, spoločný trh a zrejme sa tomu neubránime. Faktom je, že sliepka je najbežnejšie úžitkové zviera na svete. Prešiel som, okrem Antarktídy, všetky kontinenty a všade majú sliepky! Sliepka neprekáža kresťanom, židom, moslimom, budhistom, skrátka nikomu. Ale jej produkty, teda mäso a v tomto prípade vajcia, ako všetko, podliehajú skaze. Veď to poznáte: vezmete do ruky balíček mäsa a čítate: narodené v Nemecku, vychované v Holandsku, zabité v Poľsku, zožraté na Slovensku, strávené v Maďarsku...  Čo vám poradiť? Treba čítať a veriť tomu, čo je na tých potravinách napísané. Lebo verte, globalizácia má aj isté výhody. Napr. taký Švédsky stôl a na ňom Ruské vajce, Francúzske zemiaky, Koložvárska kapusta, Boloňské špagety, Cigánska pečienka, Bosniak, Plovdivské mäso, Viedenský rezeň, Moravské koláče, a tomu všetkému trónia Slovenské bryndzové halušky! To sa volá Európska Únia na najvyššej úrovni!