Ranná sprcha s Rasťom Piškom 11. augusta 2017

11.08.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o našom ministrovi školstva, o Petrovi Plavčanovi a tiež o kontaminovaných belgických vajciach, ktoré sú z Holandska a k nám na Slovensko sa dostali z Rakúska.
Niečo tu nehrá? Odpovie vám Rasťo Piško v jeho dnešnej rannej sprche.

Minister školstva Peter Plavčan čerpá dovolenku.
Zaslúži si! Za posledné týždne sa toho naňho zosypalo toľko, že si musí oddýchnuť. A potom, ak sú na prázdninách školáci, tak aj minister, ktorý ich má na starosti, by mal prázdninovať. To, že ho vyhmátli redaktori TV Markíza ma ani tak nezaujíma. Chcel by som vedieť, kde minister Plavčan oddychuje? Podľa mňa je Plavčan v Plaveckom Štvrtku alebo v Plaveckom Mikuláši. Lebo, tak by to malo byť - štátni  úradníci, teda aj politici, by mali mať pridelené dovolenkové destinácie podľa mena! Plavčan- Plavecký Štvrtok, Kaliňák - Kaliningrad, Gajdoš - Gajary, Matovič a Matečná -  Matliare, Kollár - Kolumbia, Richter - Richnava, Maďarič - Maďarsko, Žitňanská - Žitavany, Bugár - Burgenland, Danko - Dánsko, Kiska - Kisak, Fico... a tu som stratil inšpiráciu. Lebo nájsť destináciu pre nášho premiéra, ktorá sa začína na Fi, je naozaj ťažké. Napriek tomu, že Róberta Fica často kritizujem, poslať ho do Fidži... pardon, na Fidži, by som si v živote nedovolil...

Belgické vajcia, kontaminované pesticídom Fipromil, nie sú belgické ale holandské, a na Slovensko sa dostali z Rakúska.
Tomu sa hovorí globalizácia, spoločný trh a zrejme sa tomu neubránime. Faktom je, že sliepka je najbežnejšie úžitkové zviera na svete. Prešiel som, okrem Antarktídy, všetky kontinenty a všade majú sliepky! Sliepka neprekáža kresťanom, židom, moslimom, budhistom, skrátka nikomu. Ale jej produkty, teda mäso a v tomto prípade vajcia, ako všetko, podliehajú skaze. Veď to poznáte: vezmete do ruky balíček mäsa a čítate: narodené v Nemecku, vychované v Holandsku, zabité v Poľsku, zožraté na Slovensku, strávené v Maďarsku...  Čo vám poradiť? Treba čítať a veriť tomu, čo je na tých potravinách napísané. Lebo verte, globalizácia má aj isté výhody. Napr. taký Švédsky stôl a na ňom Ruské vajce, Francúzske zemiaky, Koložvárska kapusta, Boloňské špagety, Cigánska pečienka, Bosniak, Plovdivské mäso, Viedenský rezeň, Moravské koláče, a tomu všetkému trónia Slovenské bryndzové halušky! To sa volá Európska Únia na najvyššej úrovni!    

Rýchle správy

Foto dňa: Najsmutnejšia slovenská olympionička.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali.
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali. Foto: TASR

 

20. februar o 22:01

Rusko obnoví lety medzi Moskvou a Káhirou až v apríli. Na letisko v Káhire nainštalovali nové prístroje na skenovanie batožín. (SITA)

20. februar o 21:50

R. I. P.:
V Anglicku zomrel na následky kolapsu počas tréningu 27-ročný hráč druholigového Doncaster Knights Ian Williams. Tragédia sa stala  predpoludním, záchranárom sa ho napriek rýchlemu zásahu nepodarilo oživiť. (TASR)

20. februar o 21:37

Sedemnásť Turkov, ktorým sa podarilo dostať z Turecka člnom na grécky ostrov, požiada o politický azyl v Grécku. Ide o tureckých štátnych zamestnancov a ich rodiny, ktorí unikli pred tvrdými opatreniami vlády po neúspešnom štátnom prevrate z roku 2016. (AP)

20. februar o 21:23

Pakistanský sériový vrah Muhammad Imrán, ktorého uznali vinným z vraždy ôsmich detí a odsúdili ho na trest smrti, sa proti rozsudku odvolal. (SITA)

20. februar o 21:10

Trojročné dievčatko z Prašníka pri Piešťanoch má prasaciu chrípku, jej stav je vážny. Dieťa previezli zo škôlky s vysokými teplotami do piešťanskej nemocnice a odtiaľ na bratislavské Kramáre. Budovu školy na týždeň zatvorili.

20. februar o 20:56

Slovenským juniorom sa nedarilo na majstrovstvách Európy v streľbe zo vzduchových zbraní v Györi. Ani jeden sa z kvalifikácie neprebojoval do finále. (TASR)

20. februar o 20:55

Vedenie zámorského hokejového klubu NHL New York Rangers vymenilo obrancu Nicka Holdena do Bostonu Bruins. Opačným smerom putoval takisto obranca Rob O'Gara a tretie kolo draftu 2018. 

20. februar o 20:43

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka predĺžil o ďalší rok zmluvu so španielskym futbalovým klubom Celta Vigo. Nový kontrakt platí do júna 2023. Súčasťou novej zmluvy je aj navýšenie výkupnej klauzuly z 35 na 50 miliónov eur.

20. februar o 20:29

Slovenský tenista Lukáš Lacko vypadol na turnaji ATP v americkom Delray Beach už v prvom kole. V utorok nestačil na Nemca Petra Gojowczyka a prehral v troch setoch 6:3, 5:7 a 1:6. (TASR)

20. februar o 19:45