Ranná sprcha Rasťo Piško 14.2.2018

14.02.2018

Včera sa toho na Slovensku udialo veľa a tak začnem v Čechách. Lebo aj tam máme svojich ľudí a to na najvyšších miestach. Andrej Babiš definitívne prehral súd s ÚPN a verdikt znie, že pod jeho menom sa v archívoch ÚPN skrýva agent s krycím menom Bureš. Bureša, pardon Babiša to naštvalo a vyhlásil, že sa bude súdiť. Peňazí na to má dosť ale aj tak mu nezávidím. Len si to predstavte: Ako Slovák byť premiérom v demisii a v Čechách, rokovať s Japoncom a komunistami, byť vyšetrovaný za zneužitie európskych dotácií a ešte sa súdiť na Slovensku - katastrofa! Ale Babiša to babí, teda baví, a o svoje neeštebáctvo sa bude súdiť celý život. Tak to povedal! S ministerstvom vnútra, SiS a keď bude treba, tak sa obráti na Európsky súd pre ľudské práva. Ako hovorí Karol Čálik vo filme Pacho hybský zbojník: „A keď ma naserú, aj ten plot im podpálim!“

„Priznanie je poľahčujúca okolnosť,“ hovoril mi kedysi môj učiteľ matiky, keď v krídle otvoreného okna zazrel ako odpisujem. Ak vám to isté povie sudkyňa na pojednávaní, bolo by rozumnejšie sa priznať. A predstavte si - dvaja obvinení v tzv. kauze Gemerský mlyn sa nepriznali! Práve naopak - v tejto kauze, ktorú si už nikto nepamätá - lebo kto by si to všetko pamätal, prišiel štát o 5. mil. eur. Obvinení funkcionári FNM boli nominantmi SNS! Ale nie tejto dobrej, ktorej šéfuje Danko! Tej Slotovej, zlej SNS, kde bol Danko iba v predsedníctve... No a títo snsáci sa nepriznali, práve naopak: tvrdia, že za všetko môže SMER, ktorý mal vo fonde absolútnu väčšinu, že zo SMERu prichádzali rozkazy a keď bolo treba tak prišiel papier aj od... to vám ani nemôžem povedať od koho, lebo by ste do smrti nezaspali! Skrátka, už začínam veriť, že premiér chce byť predsedom ÚS a prezident už nechce byť prezidentom...

Rýchle správy

Narodila sa americká herečka a speváčka BARBRA STREISANDOVÁ. Zaujala už v roku 1962 účinkovaním v muzikáli Môžem ti to obstarať vo veľkom. Po celom svete sa preslávila vo filmovej adaptácii muzikálu Hello Dolly. (TASR)

Barbra Streisandová.
Barbra Streisandová. Foto: TASR /AP
23. april o 21:58

Pred humanitárnou krízou v severnej časti egyptského polostrova Sinaj varovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch.  Varovanie prichádza v čase rozsiahlych obmedzení pohybu ľudí i tovaru v dôsledku rozsiahlej bezpečnostnej operácie proti islamistickým militantom. (AP)

23. april o 21:41

Dav domorodých obyvateľov zabil v amazonskom dažďovom pralese Kanaďana upodozrievaného z usmrtenia rešpektovanej šamanky. (AP)

23. april o 21:25

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 22 vodičov pod vplyvom alkoholu. (TASR)

23. april o 21:13

Americký filmový režisér Oliver Stone je v iránskej metropole Teherán, kde sa zúčastní na medzinárodnom filmovom festivale. (AP)

23. april o 21:03

Maďarská polícia zadržala počas uplynulého víkendu na území krajiny 70 narušiteľov štátnych hraníc. Počet zadržaných cudzincov zdržiavajúcich sa ilegálne v Maďarsku sa počas minulých víkendov zvyčajne pohyboval v rozmedzí od 10 do 20, terajší počet je preto relatívne vysoký. (privatbankar.hu)

23. april o 20:52

Na čele svetového rebríčka ATP Entry naďalej zostáva Rafael Nadal. Španielsky tenista si upevnil vedúce postavenie vďaka triumfu na turnaji ATP v Monte Carle. Lukáš Lacko sa ako najlepší slovenský singlista posunul o jedno miesto vyššie a figuruje na 105. pozícii. (TASR)

23. april o 20:41

Smrteľne chorému 23-mesačnému batoľaťu z Británie Alfiemu Evansovi udelili talianske občianstvo v nádeji, že tento krok umožní jeho prevoz do nemocnice v Taliansku. (DPA)

23. april o 20:16

Bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg daroval 4,5 milióna dolárov úradu OSN, ktorý dohliada na rokovania o klimatickej zmene. Sekretariát Rámcovej zmluvy OSN o klimatických zmenách totiž bojuje s nedostatkom zdrojov v dôsledku rozpočtových škrtov americkej vlády. (TASR)

23. april o 20:05

Užšie vedenie Smeru-SD a krajskí predsedovia rokujú v sídle centrály strany aj o tom, koho strana navrhne na ministra vnútra. Údajne sa spomína už iba meno štátnej tajomníčky Ministerstva vnútra  Denisy Sakovej. (TASR)

23. april o 19:46

Užšie vedenie Smeru-SD vybralo kandidáta na ministra vnútra. V utorok (24.4.) ho predloží predsedníctvu strany, ktoré musí nomináciu schváliť. Tiež ho oznámi prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi aj koaličným partnerom. (TASR)

23. april o 19:46

Za každým jedným úspechom a úspešným podnikateľom je podľa prezidenta SR Andreja Kisku nesmierne veľa pádov a neúspechov. Mladí ľudia by sa preto podľa jeho slov nemali báť pádov. 

23. april o 19:31