Ranná sprcha Rasťo Piško 14.2.2018

14.02.2018

Včera sa toho na Slovensku udialo veľa a tak začnem v Čechách. Lebo aj tam máme svojich ľudí a to na najvyšších miestach. Andrej Babiš definitívne prehral súd s ÚPN a verdikt znie, že pod jeho menom sa v archívoch ÚPN skrýva agent s krycím menom Bureš. Bureša, pardon Babiša to naštvalo a vyhlásil, že sa bude súdiť. Peňazí na to má dosť ale aj tak mu nezávidím. Len si to predstavte: Ako Slovák byť premiérom v demisii a v Čechách, rokovať s Japoncom a komunistami, byť vyšetrovaný za zneužitie európskych dotácií a ešte sa súdiť na Slovensku - katastrofa! Ale Babiša to babí, teda baví, a o svoje neeštebáctvo sa bude súdiť celý život. Tak to povedal! S ministerstvom vnútra, SiS a keď bude treba, tak sa obráti na Európsky súd pre ľudské práva. Ako hovorí Karol Čálik vo filme Pacho hybský zbojník: „A keď ma naserú, aj ten plot im podpálim!“

„Priznanie je poľahčujúca okolnosť,“ hovoril mi kedysi môj učiteľ matiky, keď v krídle otvoreného okna zazrel ako odpisujem. Ak vám to isté povie sudkyňa na pojednávaní, bolo by rozumnejšie sa priznať. A predstavte si - dvaja obvinení v tzv. kauze Gemerský mlyn sa nepriznali! Práve naopak - v tejto kauze, ktorú si už nikto nepamätá - lebo kto by si to všetko pamätal, prišiel štát o 5. mil. eur. Obvinení funkcionári FNM boli nominantmi SNS! Ale nie tejto dobrej, ktorej šéfuje Danko! Tej Slotovej, zlej SNS, kde bol Danko iba v predsedníctve... No a títo snsáci sa nepriznali, práve naopak: tvrdia, že za všetko môže SMER, ktorý mal vo fonde absolútnu väčšinu, že zo SMERu prichádzali rozkazy a keď bolo treba tak prišiel papier aj od... to vám ani nemôžem povedať od koho, lebo by ste do smrti nezaspali! Skrátka, už začínam veriť, že premiér chce byť predsedom ÚS a prezident už nechce byť prezidentom...

Rýchle správy

Najmenej 17 ľudí zahynulo  po tom, ako sa v mozambickom hlavnom meste Maputo zosunula na domy hromada odpadu. K závalu došlo na skládke v dôsledku prudkých lejakov. (TASR)

17:00

Riskuj alebo choď domov. To je zrejme heslo tajomného investora, ktorý tento mesiac investoval takmer 400 miliónov USD (320,92 milióna eur) do najznámejšej digitálnej meny bitcoin.
Táto správa sa objavila po tom, ako sa bitcoin spamätal z hrozivého pádu začiatkom roka a jeho kurz začal v uplynulých dňoch znova stúpať. (TASR)

16:56

Holandská vláda je pripravená prijať ďalších približne 900 colných úradníkov na posilnenie hraničných kontrol po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. (TASR)

16:47

Prepravná služba v bratislavskej Petržalke, ktorou mestská časť rozšírila portfólio poskytovaných sociálnych služieb, sa podľa miestneho úradu osvedčila. Od spustenia novej služby vlani v októbri do konca januára tohto roka eviduje služba vyše sto výjazdov. (TASR)

16:31

Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie bolo úspešne zvládnuté, zistilo sa však aj viacero porušení zákonov. Informuje o tom Najvyšší kontrolný úrad . Kontrolóri odhalili nedostatky napríklad v účtovníctve, pri verejnom obstarávaní, ako aj pri zverejňovaní dodatkov k zmluvám v centrálnom registri zmlúv. (TASR)

16:22

Británia nebude môcť rokovať o bilaterálnej obchodnej dohode s Austráliou, ak sa Londýn rozhodne zostať v európskej colnej únii po brexite. Uviedla to austrálska ministerka zahraničných vecí Julie Bishopová počas návštevy v Londýne. (TASR)

16:18

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP vo francúzskom Marseille. Vo finále kvalifikácie zdolal Ukrajinca Sergija Stachovského vo dvoch setoch 6:4 a 6:2. (TASR)

16:14

Slovensko v rebríčku ekonomickej slobody opäť kleslo. Hospodárska politika SR je zničujúca a jedného dňa sa krajine vypomstí. Zdôraznil to predseda SaS Richard Sulík . (TASR) 

16:12

Firmy vo svete vyplatili v minulom roku na dividendách rekordných 1,25 bilióna USD (1 bilión eur). V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 7,7 %, čo je najvýraznejší rast od roku 2014. (TASR)

16:08

Na Filipínach zastrelili vicestarostu mesta Ronda, ktorý zároveň pôsobil ako obhajca drogového baróna Kerwina Espinozu. (TASR)

16:07

Polícia sa obracia na občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnom dvojročnom Frederikovi Šipošovi z Košíc. Chlapec je vysoký približne 92 centimetrov, štíhlej postavy, má svetlohnedé mierne kučeravé vlasy a tmavohnedé oči. (TASR)

16:01

Mestská polícia v Sabinove v týchto dňoch testuje vo výkone služby zapožičaný elektromobil, ktorý môže mať k dispozícií do 23. februára.  (TASR)

16:01

Odbúranie administratívnej záťaže pre fyzické a právnické osoby a povinnosť pre orgány verejnej moci získavať a používať údaje evidované v informačných systémoch verejnej správy je hlavným účelom návrhu zákona z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. (TASR)

15:58