Ranná sprcha Rasťo Piško 12.3.2018

12.03.2018

Béla Bugár predčasne opustil Maldivy, aby doma urobil Veľké divy. Dúfajme, že sa ho premiér nebude pýtať čo tam robil a s kým sa tajne stretol. Ako nedávno prezidenta. V každom prípade, Bugár vyhlásil, že na vyriešenie vládnej krízy, má tri varianty. A možno bude musieť použiť aj štvrtý. Rovnako ako tá 13 ročná ruská krasokorčuliarka, ktorej sa podarilo skočiť dva štvorité skoky. Dokonca jeden, ktorý sa volá štvoritý tulup. Čo je to tulup, neviem, ale viem, čo je to turul. Bájny hunský vták, ktorý priviedol Maďarov do Karpatskej kotliny, a keďže s nami žijú vyše 1100 rokov, aj do koalície. Ak má teda turul rozum, mal by Bugárovi ukázať cestu späť. Lebo ak nie turul, tak potom štvoritý tulup: sem lup, tam lup, ešte jeden lup a nakoniec cupi lup!

Tam kde nežijú psi, brešú mačky - vravia Gruzínci. Tak na mňa zapôsobila nová tvár na striedačke SMERu, ktorá sa objavila vo včerajšej diskusii TA3. Pán Viktor Stromček má byť nový generálny manažér strany a ak symbolizuje jej nové, progresívne vetry, tak za tie by sa nemuseli hanbiť ani Gejza Šlapka s Vasiľom Biľakom, z niekdajšej KSČ. Iba jedna z mnohých myšlienok, ktorú pán Stromček včera vypustil: „Čím menej sa ľudia zaujímajú o politiku, tým je to pre nich lepšie.“ Voľne preložené: „Čím menej vieš, tým lepšie budeš spať.“ Má to iba jednu chybu: Iní tvrdia, že kto sa nestará o politiku, o toho sa stará politika, v našom prípade, o toho sa stará SMER. Už desať rokov a to tak dobre, až nakoniec dostal ľudí na námestia...

Rýchle správy

Slovák Ľuboš Pástor sa stal v USA uznávaným profesorom a vedcom. (TASR)

17:00

Pezinskí policajti vyšetrujú okolnosti zločinu lúpeže v jednej zo stávkových kancelárií na ulici Ľudovíta Štúra v Modre. (SITA)

16:46

Aktuálny rok bude v Starej Ľubovni patriť okrem iného aj cyklistike. Pre nadšencov tohto športu je okrem nových cyklochodníkov a horských trás pripravené ďalšie cyklistické podujatie medzinárodného charakteru. (TASR)

16:21

Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Tvrdí to prezident SR Andrej Kiska po piatkových zhromaždeniach v uliciach, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí. (TASR)

16:14

Najmenej jeden lyžiar zahynul po páde lavíny, ku ktorému došlo v kantóne Valais vo švajčiarskych Alpách. Jeho telo objavili záchranári, ktorí naďalej pátrajú po troch ďalších lyžiaroch. (AP)

16:03

Okresný súd v Trebišove vzal Sebastiana V., ktorého vo štvrtok zadržala polícia, do väzby. (TASR)

15:52

Kamil Koleják ostáva v nitrianskej fakultnej nemocnici aj po odvolaní zo stoličky generálneho riaditeľa. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR, Koleják bude naďalej pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie. (TASR)

15:44

Veľká Británia potvrdila, že Rusko vyhostilo 23 jej diplomatov. Zároveň uviedla, že začiatkom budúceho týždňa sa uskutoční zasadnutie bezpečnostnej rady štátu, na ktorom sa budú prerokúvať ďalšie kroky v spore medzi Britániou a Ruskom vyvolanom otravou bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. (TASR)

15:29

Do funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia bol opätovne zvolený jeho doterajší predseda Alojz Hlina. Rozhodli o tom tajným hlasovaním delegáti hnutia na 27. sneme v Ružomberku. (TASR)

15:19

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. (TASR)

Foto: TASR/AP
15:16

Most-Híd bude v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta v parlamente. Povedal to šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

15:01

Na post predsedu KDH kandidujú už len dvaja kandidáti. Alojz Hlina a Richard Vašečka. Voľba predsedu sa začala. (SITA)

14:45

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa nepresadila vo finálovom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare a prišla o šancu na historické méty. Za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala na 11. mieste 2,64 stotín sekundy. (TASR)

14:27