Ranná sprcha Rasťa Piška 9. októbra 2017

09.10.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o Andrejovi Dankovi a tiež Andrejovi Bavišovi. Nenechajte si ujsť dnešnú rannú sprchu v znamení Andreja.

Nasledujúci konflikt by sme pokojne mohli nazvať kozmetický.
Andrej Danko včera reagoval na kritiku poslanca SaS Branislava Grohlinga, že na MŠ stále pracuje bývalý minister Plavčan takto: „Pán Grohling je vynikajúci kaderník. On môže pani ministerke poradiť akurát šampón na vlasy, ale nebude sa jej starať do reformy.“ Ani kaderník, pardon, stajlista, sa nedal zahanbiť: „Andrej Danko toho na hlave veľa nemá, ale dokazuje, že toho má ešte menej v hlave.“ Otázkou teda je, kto je oprávnený radiť ministerke  v otázke školskej reformy, keď nie kaderník? Lebo ak jej radí pán bývalý Plavčan a jemu podobní, potom môžeme misiu pani Lubyovej brať  ako realityšou. Niečo ako Pevnosť Boyard: Buď osamelá bojovníčka zdolá všetky nástrahy a úlohy a dokončí reformu, alebo ju to pricvikne v nejakej klietke s hadmi, Plavčanmi, Machalami, tigrami alebo inými živočíchmi a vypadne. Lebo, ruku na srdce - na taký tím, aký jej vybral Danko sa naozaj nedá spoľahnúť. To už radšej ten nešťastný kaderník Grohling. Urobiť namiesto reforiem kozmetické úpravy - aj to si vyžaduje odborníka...

Andrej Babiš vyhlásil, že v prípade víťazstva v októbrových voľbách, bude premiérom ČR iba 1. funkčné obdobie.
Faktom je, že počas 4.-ročného účinkovania v politike, svoj majetok zdvojnásobil. A hoci jeho Agrofert a pridružené firmy momentálne spravuje tzv. Zverenecký fond, Babišovim podnikom sa darí lepšie ako keď ich viedol on sám. Len povážte - v roku 2013 činilo jeho imanie 40. miliárd Kč a dnes je to už 88! A za tie štyri roky, ktoré chce pán Babiš ešte obetovať pre blaho českého národa, by to mohlo byť aj rovných 200. miliárd! Skrátka, politiky a podnikania sa netreba báť! A preto, milí občania, pokojne sa obetujte v prospech národa! Svoj majetok a firmy zatiaľ zverte Zvereneckému fondu! Starajte sa len o blaho občanov, pracujte pre štát do roztrhania tela a keď v politike skončíte, zistíte, že váš majetok, o ktorý ste sa nestarali, zatiaľ ktosi strojnásobil... Má to ešte jeden malý háčik - ak chcete v politike skončiť s takýmto výsledkom, musíte byť premiérom, ministrom financií, alebo prinajmenšom ministrom vnútra...

Rýchle správy

Foto dňa: Najsmutnejšia slovenská olympionička.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali.
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na strelnici počas pretekov miešaných štafiet na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v utorok 20. februára 2018. Fialkovej streľba nevyšla a slovenských biatlonistov diskvalifikovali. Foto: TASR

 

20. februar o 22:01

Rusko obnoví lety medzi Moskvou a Káhirou až v apríli. Na letisko v Káhire nainštalovali nové prístroje na skenovanie batožín. (SITA)

20. februar o 21:50

R. I. P.:
V Anglicku zomrel na následky kolapsu počas tréningu 27-ročný hráč druholigového Doncaster Knights Ian Williams. Tragédia sa stala  predpoludním, záchranárom sa ho napriek rýchlemu zásahu nepodarilo oživiť. (TASR)

20. februar o 21:37

Sedemnásť Turkov, ktorým sa podarilo dostať z Turecka člnom na grécky ostrov, požiada o politický azyl v Grécku. Ide o tureckých štátnych zamestnancov a ich rodiny, ktorí unikli pred tvrdými opatreniami vlády po neúspešnom štátnom prevrate z roku 2016. (AP)

20. februar o 21:23

Pakistanský sériový vrah Muhammad Imrán, ktorého uznali vinným z vraždy ôsmich detí a odsúdili ho na trest smrti, sa proti rozsudku odvolal. (SITA)

20. februar o 21:10

Trojročné dievčatko z Prašníka pri Piešťanoch má prasaciu chrípku, jej stav je vážny. Dieťa previezli zo škôlky s vysokými teplotami do piešťanskej nemocnice a odtiaľ na bratislavské Kramáre. Budovu školy na týždeň zatvorili.

20. februar o 20:56

Slovenským juniorom sa nedarilo na majstrovstvách Európy v streľbe zo vzduchových zbraní v Györi. Ani jeden sa z kvalifikácie neprebojoval do finále. (TASR)

20. februar o 20:55

Vedenie zámorského hokejového klubu NHL New York Rangers vymenilo obrancu Nicka Holdena do Bostonu Bruins. Opačným smerom putoval takisto obranca Rob O'Gara a tretie kolo draftu 2018. 

20. februar o 20:43

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka predĺžil o ďalší rok zmluvu so španielskym futbalovým klubom Celta Vigo. Nový kontrakt platí do júna 2023. Súčasťou novej zmluvy je aj navýšenie výkupnej klauzuly z 35 na 50 miliónov eur.

20. februar o 20:29

Slovenský tenista Lukáš Lacko vypadol na turnaji ATP v americkom Delray Beach už v prvom kole. V utorok nestačil na Nemca Petra Gojowczyka a prehral v troch setoch 6:3, 5:7 a 1:6. (TASR)

20. februar o 19:45