Ranná sprcha Rasťa Piška 9. októbra 2017

09.10.2017

Rasťo Piško dnes porozprával o Andrejovi Dankovi a tiež Andrejovi Bavišovi. Nenechajte si ujsť dnešnú rannú sprchu v znamení Andreja.

Nasledujúci konflikt by sme pokojne mohli nazvať kozmetický.
Andrej Danko včera reagoval na kritiku poslanca SaS Branislava Grohlinga, že na MŠ stále pracuje bývalý minister Plavčan takto: „Pán Grohling je vynikajúci kaderník. On môže pani ministerke poradiť akurát šampón na vlasy, ale nebude sa jej starať do reformy.“ Ani kaderník, pardon, stajlista, sa nedal zahanbiť: „Andrej Danko toho na hlave veľa nemá, ale dokazuje, že toho má ešte menej v hlave.“ Otázkou teda je, kto je oprávnený radiť ministerke  v otázke školskej reformy, keď nie kaderník? Lebo ak jej radí pán bývalý Plavčan a jemu podobní, potom môžeme misiu pani Lubyovej brať  ako realityšou. Niečo ako Pevnosť Boyard: Buď osamelá bojovníčka zdolá všetky nástrahy a úlohy a dokončí reformu, alebo ju to pricvikne v nejakej klietke s hadmi, Plavčanmi, Machalami, tigrami alebo inými živočíchmi a vypadne. Lebo, ruku na srdce - na taký tím, aký jej vybral Danko sa naozaj nedá spoľahnúť. To už radšej ten nešťastný kaderník Grohling. Urobiť namiesto reforiem kozmetické úpravy - aj to si vyžaduje odborníka...

Andrej Babiš vyhlásil, že v prípade víťazstva v októbrových voľbách, bude premiérom ČR iba 1. funkčné obdobie.
Faktom je, že počas 4.-ročného účinkovania v politike, svoj majetok zdvojnásobil. A hoci jeho Agrofert a pridružené firmy momentálne spravuje tzv. Zverenecký fond, Babišovim podnikom sa darí lepšie ako keď ich viedol on sám. Len povážte - v roku 2013 činilo jeho imanie 40. miliárd Kč a dnes je to už 88! A za tie štyri roky, ktoré chce pán Babiš ešte obetovať pre blaho českého národa, by to mohlo byť aj rovných 200. miliárd! Skrátka, politiky a podnikania sa netreba báť! A preto, milí občania, pokojne sa obetujte v prospech národa! Svoj majetok a firmy zatiaľ zverte Zvereneckému fondu! Starajte sa len o blaho občanov, pracujte pre štát do roztrhania tela a keď v politike skončíte, zistíte, že váš majetok, o ktorý ste sa nestarali, zatiaľ ktosi strojnásobil... Má to ešte jeden malý háčik - ak chcete v politike skončiť s takýmto výsledkom, musíte byť premiérom, ministrom financií, alebo prinajmenšom ministrom vnútra...

Rýchle správy

Foto dňa: Na snímke neapolský remeselník robí posledné úpravy na betleheme, ktorého súčasťou sú aj figúrky amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una (za mrežami) 13. decembra 2017 v Neapole. (TASR/AP)

a
22:00

Dustin Hoffman čelí ďalšiemu obvineniu zo sexuálneho obťažovania. Americký oscarový herec Dustin Hoffman sa mal v roku 1980 vyzliecť pred vtedy 16-ročnou spolužiačkou jeho dcéry. K incidentu došlo po spoločnej večeri v trojici, keď Cori Thomasová čakala v hercovej hotelovej izbe na svoju matku. Tá ju mala vyzdvihnúť a odviezť domov. (TASR)

21:46

Japonsko po vzore USA uvalilo nové sankcie na 19 spoločností, ktoré udržiavajú obchodné styku s KĽDR. Cieľom najnovšieho kroku je zvýšiť tlak na Severnú Kóreu, aby ukončila svoj program vývoja jadrových zbraní a balistických rakiet. (TASR)

21:30

Štátne lesy Tatranského národného parku žiadajú návštevníkov Pienin o maximálnu opatrnosť pri prechádzaní turistickým chodníkom v Prielome Dunajca. „Obľúbenú trasu blokujú popadané skaly, preto turistom odporúčame, aby sa jej radšej úplne vyhli,“ uviedla koordinátorka TANAP-u. (TASR)

21:12

Migračná kríza:
Nemecko vyčlení finančnú pomoc vo výške 18 miliónov eur na rozšírenie misie zameranej na stráženie tuniských hraníc s Líbyou. (AP)

20:54

Slovenskí hotelieri zaznamenali rekordný počet hostí, do septembra ich ubytovali 4,21 milióna. Zo zahraničia jazdia na Slovensko hlavne Česi. (ČTK)

20:40

Migračná kríza:
Bavorský minister vnútra chce, aby Nemecko obnovilo kontroly v celej dĺžke svojich hraníc. V súčasnosti Nemecko v súvislosti s migračnou krízou dočasne kontroluje pomedzie s Rakúskom a Joachim Herrmann považuje za bezpečnostné riziko, že cez iných nemeckých susedmi sa môže do krajiny ktokoľvek voľne dostať. (DPA)

20:24

R. I. P.:
Vo veku 116 rokov zomrela v piatok ráno v Barcelone najstaršej Európanka Ana Velaová, ktorá bola aj tretím najstarším človekom na svete. (ČTK)

20:10

Silné zemetrasenie s magnitúdom 6,5 zasiahlo v piatok neskoro večer indonézsky ostrov Jáva, zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete, iba škody na budovách. Krajinám na pobreží Indického oceánu nehrozia prívalové vlny cunami. (AP)

20:10

Foto: Osobný automobil značky Mercedes kuriózne havaroval v luxusnej obytnej štvrti v Londýne 15. decembra 2017.(TASR/AP)

a
19:54

Chorých na chrípku pribudlo, pre chorobu zatvorili 24 škôl. Lekári celkovo nahlásili 4321 takýchto ochorení, najviac ich bolo v Nitrianskom kraji a najmenej v Bratislavskom. (TASR)

19:39

Oxfordské slovníky rozpoznávajú silu miléniovej generácie, ktorej slovom roku 2017 je "mládež". Oxfordskí lexikografovia hovoria o päťnásobnom náraste používania tohto termínu medzi rokmi 2016 a 2017. Je definovaný ako "významná kultúrna, politická alebo sociálna zmena vyplývajúca z činností alebo vplyvu mladých ľudí". (AP)

19:24

Vodiči nákladných áut zaplatili v novembri tohto roku na mýte za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest 18,04 milióna eur. V porovnaní s minulým to znamenalo nárast o 5,6 %. (TASR)

19:10