Ranná sprcha Rasťa Piška 9. novembra 2017

09.11.2017

Rasťo dnes porozprával o už známej rotácii kádrov v strane SaS. Reč však dnes bola aj o Róbertovi Kaliňákovi, ktorý odmieta zodpovednosť za výsledky župných volieb.

O tom, že rotácia kádrov v strane SaS je značná, nikto nepochybuje.
Napriek tomu, že Sulík deklaruje, že najsilnejší opozičný stroj jachá úspešne vpred, z času na čas z neho odfrkne nejaké ozubené koliesko. Na jar to bol Jozef Mihál, na jeseň Martin Poliačik. Obaja zakladajúci členovia strany. Nuž, liberálov na Slovensku nebolo nikdy ako maku a vyzerá, že aj to málo sa rozptyľuje na všetky svetové, čiže politické strany. Mihál sa uchýlil k Beblavému a Poliačik pravdepodobne padne do lona strany Progresívne Slovensko. Ak sa všetky tieto subjekty, vrátane OĽaNO a KDH dostanú o dva roky do parlamentu, Sulík bude musieť mocne držať balónik aby mu táto pravicová babylonská veža kamsi neuletela...
 
Minister vnútra, Róbert Kaliňák necíti zodpovednosť za zlý výsledok SMERu v župných voľbách.
Na včerajšom rokovaní vlády vyhlásil: „Nepodieľal som sa na regionálnych voľbách.“ A vzápätí, s bohorovnosťou sebe vlastnou, dodal: „Naopak - tí čo voľby prehrali, chcú neúspech hodiť na mňa.“  Na takéto tvrdenia musí mať človek žalúdok silný ako aligátor. Kaliňákove argumenty sú na úrovni proviantného náčelníka, ktorý sa na bitke nepodieľal, akurát vojakom týždeň nedodal stravu. Rovnako by sa mohol za nepriaznivý výsledok  ospravedlniť lekár, ktorý nehral, akurát deň pred zápasom naordinoval futbalistom preháňadlo. Nuž ale - každému jeho nebo! Ak SMER tak neodvolateľne ľpie na Kaliňákovi, tak nech si ho má! Lepšiu zbraň opozícii voči sebe do rúk dať nemôže... 

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43