Ranná sprcha Rasťa Piška 9. novembra 2017

09.11.2017

Rasťo dnes porozprával o už známej rotácii kádrov v strane SaS. Reč však dnes bola aj o Róbertovi Kaliňákovi, ktorý odmieta zodpovednosť za výsledky župných volieb.

O tom, že rotácia kádrov v strane SaS je značná, nikto nepochybuje.
Napriek tomu, že Sulík deklaruje, že najsilnejší opozičný stroj jachá úspešne vpred, z času na čas z neho odfrkne nejaké ozubené koliesko. Na jar to bol Jozef Mihál, na jeseň Martin Poliačik. Obaja zakladajúci členovia strany. Nuž, liberálov na Slovensku nebolo nikdy ako maku a vyzerá, že aj to málo sa rozptyľuje na všetky svetové, čiže politické strany. Mihál sa uchýlil k Beblavému a Poliačik pravdepodobne padne do lona strany Progresívne Slovensko. Ak sa všetky tieto subjekty, vrátane OĽaNO a KDH dostanú o dva roky do parlamentu, Sulík bude musieť mocne držať balónik aby mu táto pravicová babylonská veža kamsi neuletela...
 
Minister vnútra, Róbert Kaliňák necíti zodpovednosť za zlý výsledok SMERu v župných voľbách.
Na včerajšom rokovaní vlády vyhlásil: „Nepodieľal som sa na regionálnych voľbách.“ A vzápätí, s bohorovnosťou sebe vlastnou, dodal: „Naopak - tí čo voľby prehrali, chcú neúspech hodiť na mňa.“  Na takéto tvrdenia musí mať človek žalúdok silný ako aligátor. Kaliňákove argumenty sú na úrovni proviantného náčelníka, ktorý sa na bitke nepodieľal, akurát vojakom týždeň nedodal stravu. Rovnako by sa mohol za nepriaznivý výsledok  ospravedlniť lekár, ktorý nehral, akurát deň pred zápasom naordinoval futbalistom preháňadlo. Nuž ale - každému jeho nebo! Ak SMER tak neodvolateľne ľpie na Kaliňákovi, tak nech si ho má! Lepšiu zbraň opozícii voči sebe do rúk dať nemôže... 

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40