Ranná sprcha Rasťa Piška 8. novembra 2017

08.11.2017

Dnes bola reč o prvom politickom prešľape novozvolenému županovi Bansko Bystrického kraja. Ďalšou témou bolo vrátenie 300 tisíc eur Štefanovi Hlinkovi, ktorý si ich zabudol v lete na čerpacej stanici.

Prvý politický prešľap sa podaril novozvolenému BB županovi Jánovi Lunterovi skôr ako prekročil prah župného domu.
Slová o tom, že chce mať po boku syna Ondreja, ktorý by mohol byť dokonca vicežupanom, niektorí označili za pokračovanie rodinkárstva, ktoré sa v kraji ujalo vraj za vlády M. Kotlebu. Keďže pán Lunter má 6. detí, z toho 4. synov, natíska sa paralela z americkým klanom Kennedyovcov, kde najstarší tiež pomáhal svojim potomkom pri vstupe do vrcholovej politiky. Tu sa však, našťastie, akákoľvek podobnosť končí. Lebo zatiaľ čo Kennedyovci zbohatli na pašovaní alkoholu, Lunterovci sa vyšvihli výrobou bio nátierok. Skrátka, nový predseda BB kraja si bude musieť dávať pozor na jazyk a zvyknúť si, že odteraz ho budú kontrolovať nielen hygienici a daňováci, ale aj krajskí poslanci a novinári.
 
Štefanovi Hlinkovi, ktorý si v lete na čerpacej stanici v Štrbe zabudol ruksak s 300 tisíc eurami, polícia peniaze - vrátila.
Verzia bývalého dvojnásobného riaditeľa Slovenských železníc, pána Hlinku, mimochodom, vždy za Ficovej vlády, o tom, že peniaze našiel v dome po mame, vyzerá byť nepriestrelná. A polícia si s tým nevie rady. Podľa mňa je to jednoduché a je na to aj zákon: Keďže Štefan  peniaze našiel u mamy, ako nálezcovi mu prináleží 10% z nájdenej sumy. Ďalších 10 by mal dostať študent, ktorý našiel Štefanom nájdený a na pumpe zabudnutý ruksak. A čo urobiť so zvyšnými 80%? Tie by som daroval nálezcovi, ktorý nájde dôkazy o tom, že Štefanova mama pracovala pre MI6, MOSAD, CIA a KGB súčasne. Alebo, mala kontakty s mimozemskou civilizáciou...

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43