Ranná sprcha Rasťa Piška 8. novembra 2017

08.11.2017

Dnes bola reč o prvom politickom prešľape novozvolenému županovi Bansko Bystrického kraja. Ďalšou témou bolo vrátenie 300 tisíc eur Štefanovi Hlinkovi, ktorý si ich zabudol v lete na čerpacej stanici.

Prvý politický prešľap sa podaril novozvolenému BB županovi Jánovi Lunterovi skôr ako prekročil prah župného domu.
Slová o tom, že chce mať po boku syna Ondreja, ktorý by mohol byť dokonca vicežupanom, niektorí označili za pokračovanie rodinkárstva, ktoré sa v kraji ujalo vraj za vlády M. Kotlebu. Keďže pán Lunter má 6. detí, z toho 4. synov, natíska sa paralela z americkým klanom Kennedyovcov, kde najstarší tiež pomáhal svojim potomkom pri vstupe do vrcholovej politiky. Tu sa však, našťastie, akákoľvek podobnosť končí. Lebo zatiaľ čo Kennedyovci zbohatli na pašovaní alkoholu, Lunterovci sa vyšvihli výrobou bio nátierok. Skrátka, nový predseda BB kraja si bude musieť dávať pozor na jazyk a zvyknúť si, že odteraz ho budú kontrolovať nielen hygienici a daňováci, ale aj krajskí poslanci a novinári.
 
Štefanovi Hlinkovi, ktorý si v lete na čerpacej stanici v Štrbe zabudol ruksak s 300 tisíc eurami, polícia peniaze - vrátila.
Verzia bývalého dvojnásobného riaditeľa Slovenských železníc, pána Hlinku, mimochodom, vždy za Ficovej vlády, o tom, že peniaze našiel v dome po mame, vyzerá byť nepriestrelná. A polícia si s tým nevie rady. Podľa mňa je to jednoduché a je na to aj zákon: Keďže Štefan  peniaze našiel u mamy, ako nálezcovi mu prináleží 10% z nájdenej sumy. Ďalších 10 by mal dostať študent, ktorý našiel Štefanom nájdený a na pumpe zabudnutý ruksak. A čo urobiť so zvyšnými 80%? Tie by som daroval nálezcovi, ktorý nájde dôkazy o tom, že Štefanova mama pracovala pre MI6, MOSAD, CIA a KGB súčasne. Alebo, mala kontakty s mimozemskou civilizáciou...

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40