Ranná sprcha Rasťa Piška 21.11.

21.11.2017

Európska lieková agentúra nebude v Bratislave. Rozhodlo sa o tom včera žrebovaním medzi Amsterdamom a Milánom, ktoré dopadlo v prospech holandskej metropoly. Minister zdravotníctva je sklamaný, poslanec SMERu, Blaha hovorí o diskriminácii východoeurópskych krajín a opozícia z neúspechu vinní vládu. A ja si myslím, že to všetko sú spojené nádoby. Aby sme vedeli o čo sa jedná - Európska lieková agentúra je inštitúcia, ktorá sa sťahuje z Londýna a rozhoduje o tom, aké lieky sa budú užívať v EÚ. A sme doma! Ako rodený Martinčan, som už viac než 20. rokov Bratislavčan, ktorý videl nielen Amsterdam ale aj Miláno. A poviem vám otvorene -  ak o sídle Liekovej agentúry rozhodla infraštruktúra, čiže dostupnosť, tak do Bratislavy sa už nedá dostať z Kalinkova, Šamorína, Kvetoslavova, z Petržalky, dokonca do Bratislavy sa už pomaly nedá dostať ani z Bratislavy a nieto ešte z Európy. Takže namiesto Liekovej agentúry si dajme na čelo studený obklad a poriadne sa na to vyspime!
 
Prezident Andrej Kiska, po 11. hodinách čakania na opravu vládneho špeciálu, konečne odletel do Mexika. No a premiér Fico a dokonca aj my, občania, si môžeme konečne vydýchnuť. Ide o to, či náhodou Fico, nezaráta Kiskovi náklady na tento let, do tej veľkej miliónovej faktúry. Ale, povedzme si otvorene - Poprad nie je Mexiko. Ani veľkosťou, ani nadmorskou výškou, hoci tou sa Popradu trochu približuje. Mohlo by to znamenať, že slovenský prezident bude mať s aklimatizáciou vo vysokohorskom pásme menšie problémy ako napr. maďarský premiér. Ten, ako ochranca európskych hodnôt, sa najlepšie cíti - čuduj sa svete - v Dunajskej Strede na futbale! Darmo - ako Maďar, je nížinný človek. A spolu s ním aj mnoho ďalších Maďarov z Maďarska, ktorí chodia do Duna Serdy fandiť s maďarskými zástavami, hoci sa hrá zápas slovenskej ligy. Konečne si to všimol aj náš prezident Gašpar, teda ten policajný, a vraj urobí opatrenia. Treba - lebo DAC Dunajská Streda nie je FC Barcelona ani Katalánsko. Alebo, žeby áno?

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40