Ranná sprcha Rasťa Piška 21.11.

21.11.2017

Európska lieková agentúra nebude v Bratislave. Rozhodlo sa o tom včera žrebovaním medzi Amsterdamom a Milánom, ktoré dopadlo v prospech holandskej metropoly. Minister zdravotníctva je sklamaný, poslanec SMERu, Blaha hovorí o diskriminácii východoeurópskych krajín a opozícia z neúspechu vinní vládu. A ja si myslím, že to všetko sú spojené nádoby. Aby sme vedeli o čo sa jedná - Európska lieková agentúra je inštitúcia, ktorá sa sťahuje z Londýna a rozhoduje o tom, aké lieky sa budú užívať v EÚ. A sme doma! Ako rodený Martinčan, som už viac než 20. rokov Bratislavčan, ktorý videl nielen Amsterdam ale aj Miláno. A poviem vám otvorene -  ak o sídle Liekovej agentúry rozhodla infraštruktúra, čiže dostupnosť, tak do Bratislavy sa už nedá dostať z Kalinkova, Šamorína, Kvetoslavova, z Petržalky, dokonca do Bratislavy sa už pomaly nedá dostať ani z Bratislavy a nieto ešte z Európy. Takže namiesto Liekovej agentúry si dajme na čelo studený obklad a poriadne sa na to vyspime!
 
Prezident Andrej Kiska, po 11. hodinách čakania na opravu vládneho špeciálu, konečne odletel do Mexika. No a premiér Fico a dokonca aj my, občania, si môžeme konečne vydýchnuť. Ide o to, či náhodou Fico, nezaráta Kiskovi náklady na tento let, do tej veľkej miliónovej faktúry. Ale, povedzme si otvorene - Poprad nie je Mexiko. Ani veľkosťou, ani nadmorskou výškou, hoci tou sa Popradu trochu približuje. Mohlo by to znamenať, že slovenský prezident bude mať s aklimatizáciou vo vysokohorskom pásme menšie problémy ako napr. maďarský premiér. Ten, ako ochranca európskych hodnôt, sa najlepšie cíti - čuduj sa svete - v Dunajskej Strede na futbale! Darmo - ako Maďar, je nížinný človek. A spolu s ním aj mnoho ďalších Maďarov z Maďarska, ktorí chodia do Duna Serdy fandiť s maďarskými zástavami, hoci sa hrá zápas slovenskej ligy. Konečne si to všimol aj náš prezident Gašpar, teda ten policajný, a vraj urobí opatrenia. Treba - lebo DAC Dunajská Streda nie je FC Barcelona ani Katalánsko. Alebo, žeby áno?

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43