Ranná sprcha Rasťa Piška 15. novembra 2017

15.11.2017

Rasťo dnes porozprával o hľadaní firmy, ktorá by zmodernizovala vybavenie poslaneckej kuchyne. Témou však bolo aj odsúdenie slovenského fanúšika v Rakúsku, ktorý sa údajne na zápas dostavil v oblečení, ktorým propagoval nacizmus.

Kancelária NR zabezpečuje nové vybavenie poslaneckej kuchyne, ktorá prechádza kompletnou rekonštrukciou.
Momentálne sa hľadá firma, ktorá by vybavila poslaneckú vývarovňu zariadením v hodnote 260. tisíc eur. Viac ako suma, sú zaujímavejšie požadované technické parametre. Ak by ste chceli v tendry uspieť, musíte  dodať odpadkový kôš, ktorý je vysoký presne 61. cm. Alebo chladničku vysokú 210. a širokú 74. cm. A pozor - krájač zeleniny, ktorý meria 777. mm! Ani o chlp menej alebo viac!.. Čo majú znamenať tieto tajuplné čísla a záhadné geometrické rozmery, by možno vedeli vysvetliť starí Mayovia alebo Dan Brown. Lebo v NR to nevie vysvetliť nikto. Možno sa bude o poslanecké žalúdky starať Jamie Olivier alebo Kamila Magálová. V takom prípade by sme to pochopili. Ale možno sú to iba čísla a parametre, ktoré sú ušité presne na mieru tomu, kto má tender za štvrť milióna vyhrať... 
 
V Rakúsku odsúdili na 1. rok podmienečne slovenského fanúšika, ktorý sa dostavil na futbalový zápas v oblečení, ktorým propagoval nacizmus.
Napr. pulóver mal ozdobený znakmi SS a na čiapke hákový kríž o ktorom tvrdil, že je to symbol neodmysliteľne patriaci k staroslovienskej mystike... Ako sa hovorí, neznalosť zákona, v tomto prípade histórie, neospravedlňuje. Zvlášť, keď sa zistilo, že náš 32. ročný slavianofil mal na bruchu vytetovaný profil esesáckeho diverzanta, Ota von Skorzenyho. Nuž, majú to tí mladí v hlave riadne dopletené. Iba dúfam, že sa ten náš rodoľub nesnažil Rakúšanov presvedčiť, že Skorzeny bol nitrianske knieža, ktorý bohatým bral a chudobným dával a tak ho nakoniec zostrelili Česi, keď sa lietadlom vracal z Talianska...

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40