Ranná sprcha Rasťa Piška 15. novembra 2017

15.11.2017

Rasťo dnes porozprával o hľadaní firmy, ktorá by zmodernizovala vybavenie poslaneckej kuchyne. Témou však bolo aj odsúdenie slovenského fanúšika v Rakúsku, ktorý sa údajne na zápas dostavil v oblečení, ktorým propagoval nacizmus.

Kancelária NR zabezpečuje nové vybavenie poslaneckej kuchyne, ktorá prechádza kompletnou rekonštrukciou.
Momentálne sa hľadá firma, ktorá by vybavila poslaneckú vývarovňu zariadením v hodnote 260. tisíc eur. Viac ako suma, sú zaujímavejšie požadované technické parametre. Ak by ste chceli v tendry uspieť, musíte  dodať odpadkový kôš, ktorý je vysoký presne 61. cm. Alebo chladničku vysokú 210. a širokú 74. cm. A pozor - krájač zeleniny, ktorý meria 777. mm! Ani o chlp menej alebo viac!.. Čo majú znamenať tieto tajuplné čísla a záhadné geometrické rozmery, by možno vedeli vysvetliť starí Mayovia alebo Dan Brown. Lebo v NR to nevie vysvetliť nikto. Možno sa bude o poslanecké žalúdky starať Jamie Olivier alebo Kamila Magálová. V takom prípade by sme to pochopili. Ale možno sú to iba čísla a parametre, ktoré sú ušité presne na mieru tomu, kto má tender za štvrť milióna vyhrať... 
 
V Rakúsku odsúdili na 1. rok podmienečne slovenského fanúšika, ktorý sa dostavil na futbalový zápas v oblečení, ktorým propagoval nacizmus.
Napr. pulóver mal ozdobený znakmi SS a na čiapke hákový kríž o ktorom tvrdil, že je to symbol neodmysliteľne patriaci k staroslovienskej mystike... Ako sa hovorí, neznalosť zákona, v tomto prípade histórie, neospravedlňuje. Zvlášť, keď sa zistilo, že náš 32. ročný slavianofil mal na bruchu vytetovaný profil esesáckeho diverzanta, Ota von Skorzenyho. Nuž, majú to tí mladí v hlave riadne dopletené. Iba dúfam, že sa ten náš rodoľub nesnažil Rakúšanov presvedčiť, že Skorzeny bol nitrianske knieža, ktorý bohatým bral a chudobným dával a tak ho nakoniec zostrelili Česi, keď sa lietadlom vracal z Talianska...

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43