Ranná sprcha Rasťa Piška 14.3.2018

Pred 4 dňami

Baran nebezpečný spredu, kôň zozadu a zlý človek odvšadiaľ - znie staré príslovie. Priznám sa, tieto slová sa mi hovoria ťažko, ale je čas naliať si čistého vína, alebo toho, čo človek pije a priznať, že konšpiračné servery, R. Fico a V. Orbán mali pravdu. Priznal to aj bývalý minister Maďarič: „Keby premiér nespomínal Sorosa a jeho stretnutie s prezidentom, mohol SMER ešte vládnuť a koalícia pokračovať.“ Je to neuveriteľné, ale Soros nemusí pustiť ani euro, ani dolár! Stačí vysloviť jeho meno a v krajine kde padne, padne aj vláda! Vysloviť čarovnú formulku Soros, je niečo, ako povedať Sezam, otvor sa!, Stolček prestri sa, alebo Somár, potras sa! Tak to malo byť aj u nás: Fico zvolal „Soros!“ a všetci somári sa mali triasť od strachu. Ale dopadlo to tak, že od strachu sa trasie Fico.

Zdá sa, že predčasné parlamentné voľby sú isté. Pomaly si to uvedomujú aj tí, ktorí po nich najviac túžili. Ako prvý Igor Matovič, ktorý volá po spolupráci. Bolo by dobré vytvoriť spoločnú kandidátku, niečo ako pred 20-timi rokmi. Vtedy vznikla SDK, v ktorej sa spojilo 5 strán, aby porazili Mečiara. Chyba je však v komunikácii. Matovič občas zavolá Sulíkovi, ale Sulík s Hlinom si už neposielajú ani esemesky a keď volá Hlinovi Kollár, tak ten má stíšený mobil. Keby sa predsedom KDH stal Vašečka, chcel by s Kollárom hovoriť, ale Hlina mu nedá číslo. Beblavý by chcel zavolať predsedovi Progresívneho Slovenska, ale zabudol ako sa volá, lebo odkedy ho zvolili, sa už neozval. Jediný, kto má zapnutý mobil, je Bugár, ale Matovič so Sulíkom si ho vymazali zo zoznamu... Ako hovorím, chyba opozície je chybou komunikácie. Skrátka, veľa kohútov na malom smetisku, alebo: Kde kuchárov šesť, tam nie je čo jesť!

Rýchle správy

Srí Lanka zrušila výnimočný stav, ktorý zaviedla 6. marca s cieľom zabrániť šíreniu násilia dvoma etnickými skupinami. (TASR)

18:17

Slovenská vedkyňa chce v Brne posilniť výskum v oblasti vývojovej biológie. (TASR)

18:00

Útočník odistil granát medzi stovkami študentov na univerzite v afganskom meste Kábul. Atentátnik zahynul a piati študenti utrpeli zranenia. (SITA)

17:56

Voľby v Rusku:
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj oznámil, že bojkotoval prezidentské voľby a vyzval aj ďalších Rusov, aby nasledovali jeho príklad. (SITA)

17:49

Ministerstvo zdravotníctva SR nateraz nebude komentovať rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave, ktorý sa v spore o liek Vargatef priklonil na stranu súkromných zdravotných poisťovní. (TASR)

17:34

Banskobystrickí hokejisti fandia všetkým ženám, podporili projekt za zdravé prsia. (TASR)

17:18

Fakulta zdravotníctva Trnavskej univerzity ponúka bezplatné vyšetrenia. (TASR)

17:00

Spojené štáty by mohli Európsku úniu spod dovozných ciel na oceľ a hliník vyňať, stanovili si ale podmienky. (TASR)

16:42

Severokórejské rakety sa dostali na takú úroveň, že medzičasom sú schopné zasiahnuť Európu vrátane Nemecka. Na stretnutí so skupinou poslancov nemeckého Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami za zatvorenými dverami, to povedal námestník riaditeľa Spolkovej spravodajskej službe Ole Diehl. (BILD)

16:26

Tureckom podporované sýrske sily úplne ovládli kurdskú enklávu Afrín na severozápade Sýrie, o ktorú takmer dva mesiace zvádzali boje s kurdskými Oddielmi ľudovej sebaobrany. (DPA)

16:11

Humenskí hasiči v nedeľu predpoludním zasahovali pri dopravnej nehode osobného auta s dodávkovým vozidlom, v ktorom bolo deväť cestujúcich, pri obci Závadka v smere na Topoľovku. Pri nehode sa zranilo šesť osôb. (TASR)

15:56

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch 8. kola Svetového pohára obsadila druhé miesto. (TASR)

15:40

Ceny ropy na záver tohto týždňa vzrástli o takmer 2 % a napriek pôvodným predpokladom aj celý týždeň uzatvorili rastom. (TASR)

15:26