Ranná sprcha Rasťa Piška 14. septembra 2017

14.09.2017

Rasťo Piško sa dnes ešte vrátil k téme daňového škandálu prezidenta Kisku, ktorý zrejme nenabral na obrátkach, ako by si niekto želal. V politickom prostredí Rasťo pokračoval a pripomenul jedno z najpotupnejších okamihov v živote našich ústavných činiteľov - majetkové priznanie.

Daňový škandál prezidenta Kisku nenabral megarozmery aféry Watergate, ako by si želal niekto v pozadí, ale vždy je to dobrá šanca ukázať prstom.
A povláčiť dotyčného po všetkých kalužiach a barinách nášho politického močiara, len preto aby občania konečne pochopili, že na Slovensku nie je nikto, ani len prezident čistý! Tak akosi vyznelo aj vyjadrenie ministrov Ficovej vlády na otázku, či prezident svoj lapsus s daňovým únikom vysvetlil dostatočne. „Asi čítam veľa detektívok,“ pripustil financmajster Kažimír, „ale keby to urobil niekto v detektívke, urobil by to presne takto.“ Minister životného prostredia Žiga bol racionálnejší: „Prezident ma presvedčil tak 50 na 50.“ A zlatý klinec po hlavičke trafil, priam zatĺkol do čela upíra minister kultúry Maďarič: „V kontexte morálnych apelov prezidenta na iných, by si to zaslúžilo lepšie vysvetlenie!“ A presne o to ide: Neukazuj prstom na nás, lebo mi na teba niečo nájdeme! A keď už nič iné, tak na teba pošleme policajtov a oni zistia, že nemáš v poriadku autolekárničku! 

Jedným z najpotupnejších okamihov v živote našich ústavných činiteľov je chvíľa, keď musia podať tzv. majetkové priznanie.
A tak sa občan dozvie napr. aj to, že minister Kažimír vlastní mapy, Ján Richter zámočnícku dielňu a premiér Fico vinicu. Najhoršie na tom však je minister Kaliňák, ktorý za vlaňajší rok zarobil čosi vyše 300. tisíc. „Presný názov si už nepamätám, je veľmi komplikovaný, v názve mal veľmi veľa skratiek,“ odpovedal Kaliňák na otázku novinárov, ktorí chceli vedieť ako sa volá podielový fond, v ktorom sa dajú zarobiť takéto pekné peniaze. Ani sa mu nečudujem! Vy by ste prezradili miesto, kde rastú najkrajšie dubáky alebo flek, kde zaručene berú šťuky? Minister vnútra sa skrátka vyzná! A tak nečudo, že sa nevyjadril k daňovej kauze prezidenta Kisku, v ktorej išlo o mizerných 27. tisíc. Bolo by to ako päsť na oko. Povráva sa, že Róbert Kaliňák strávil leto v USA, akonáhle však zistil, že sa tam blížia hurikány, vrátil sa domov. To ešte netušil, že najväčší hurikán ho čaká v parlamente, kde má čeliť ďalšiemu odvolávaniu... 

Rýchle správy

Počasie: Utorok bude prevažne polooblačný, na severozápade očakávajte prehánky. Teploty vystúpia na 18 až 23 stupňov Celzia.

07:20

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner ide na 21 mesiacov do väzenia za sexuálnu elektronickú komunikáciu s 15-ročnou dievčinou,

rozhodol o tom súd. Prípad zasiahol aj do minuloročnej prezidentskej kampane, pretože Weinar je manželom blízkej spolupracovníčky  Hillary Clintonovej. (AP)

25. september o 21:00

Katalánskemu premiérovi Carlesovi Puigdemontovi hrozí väzenie, nevylúčil to dnes španielsky generálny prokurátor.

Puigdemont je odhodlaný v nedeľu usporiadať referendum o nezávislosti. „Podmienky na jeho zatknutie môžu byť splnené,“ povedal prokurátor. (ČTK)

25. september o 19:32

Tretí protikorupčný pochod sa skončil štátnou hymnou.

25. september o 18:55

KĽDR obvinila USA z vyhlásenia vojny.

Minister zahraničných vecí Ri Yong-ho v New Yorku povedal, že jeho krajina si vyhradzuje právo zostreliť americké bombardéry. Tie nedávno preleteli blízko krajiny. (BBC)

25. september o 18:32

Počasie: Zajtra má byť prevažne polooblačno, na severozápade sa môžu objaviť prehánky. Teploty dosiahnu 18 až 23 stupňov Celzia.

25. september o 18:00

Zemetrasenie v Mexiku:
Týždeň po zemetrasení v Mexiku stúpol počet obetí na 324.

V hlavnom meste sa dnes mali deti vrátiť do škôl, nakoniec sa otvorilo len niečo vyše percenta tých, ktoré už prešli bezpečnostnými kontrolami. (AP)

25. september o 17:38

Začína sa III. Veľký protikorupčný pochod. Organizujú ho študenti, ktorí žiadajú vyšetrenia káuz Bašternák a Gorila, tiež odchod ministra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Ľudia sa zídu nielen v Bratislave, ale aj v Prahe pred veľvyslancetvom SR.

Ilustračné foto.

 

25. september o 17:00

Chorý senátor John McCain má veľmi zlú prognózu. Histologické vyšetrenie o päť dní neskôr ukázalo, že má zhubný nádor mozgu známy pod názvom glioblastóm. Odvtedy už absolvoval rádioterapiu a chemoterapiu, avšak neprestal vykonávať svoje pracovné úlohy spojené s funkciou senátora. (TASR)

25. september o 16:47

Egypťanka, považovaná donedávna za najťažšiu ženu na svete, zomrela.  37-ročná Egypťanka Iman Abdal-Attíová podľa lekárov podľahla komplikáciám súvisiacim s jej hmotnosťou, ku ktorým patrili problémy s činnosťou srdca a obličiek. Žena v minulosti podstúpila chirurgický zákrok, po ktorom sa jej hmotnosť znížila z pôvodných približne 500 na asi 200 kilogramov. (TASR)

25. september o 16:28

Bratislavskí policajti nenašli bombu na Miestnom úrade v Novom Meste. Dnes nahlásili bombu aj v Justičnom paláci v Bratislave, polícia ju tam nenašla. (TASR)

25. september o 16:12

Pred sopkou Agung na ostrove Bali ušlo už takmer 50-tisíc ľudí, šanca na jej výbuch je vysoká. Národná agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof určila odporučenú vzdialenosť na minimálne 12 kilometrov od krátera. Vláda odovzdá obyvateľom Bali stovky tisíc masiek, aby sa chránili pred dymom. (SITA)

25. september o 15:53

Foto dňa: Balans nad Staromestským námestím v Prahe.

Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom.
Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom. Foto: TASR/AP
25. september o 15:45