Ranná sprcha Rasťa Piška 14. septembra 2017

14.09.2017

Rasťo Piško sa dnes ešte vrátil k téme daňového škandálu prezidenta Kisku, ktorý zrejme nenabral na obrátkach, ako by si niekto želal. V politickom prostredí Rasťo pokračoval a pripomenul jedno z najpotupnejších okamihov v živote našich ústavných činiteľov - majetkové priznanie.

Daňový škandál prezidenta Kisku nenabral megarozmery aféry Watergate, ako by si želal niekto v pozadí, ale vždy je to dobrá šanca ukázať prstom.
A povláčiť dotyčného po všetkých kalužiach a barinách nášho politického močiara, len preto aby občania konečne pochopili, že na Slovensku nie je nikto, ani len prezident čistý! Tak akosi vyznelo aj vyjadrenie ministrov Ficovej vlády na otázku, či prezident svoj lapsus s daňovým únikom vysvetlil dostatočne. „Asi čítam veľa detektívok,“ pripustil financmajster Kažimír, „ale keby to urobil niekto v detektívke, urobil by to presne takto.“ Minister životného prostredia Žiga bol racionálnejší: „Prezident ma presvedčil tak 50 na 50.“ A zlatý klinec po hlavičke trafil, priam zatĺkol do čela upíra minister kultúry Maďarič: „V kontexte morálnych apelov prezidenta na iných, by si to zaslúžilo lepšie vysvetlenie!“ A presne o to ide: Neukazuj prstom na nás, lebo mi na teba niečo nájdeme! A keď už nič iné, tak na teba pošleme policajtov a oni zistia, že nemáš v poriadku autolekárničku! 

Jedným z najpotupnejších okamihov v živote našich ústavných činiteľov je chvíľa, keď musia podať tzv. majetkové priznanie.
A tak sa občan dozvie napr. aj to, že minister Kažimír vlastní mapy, Ján Richter zámočnícku dielňu a premiér Fico vinicu. Najhoršie na tom však je minister Kaliňák, ktorý za vlaňajší rok zarobil čosi vyše 300. tisíc. „Presný názov si už nepamätám, je veľmi komplikovaný, v názve mal veľmi veľa skratiek,“ odpovedal Kaliňák na otázku novinárov, ktorí chceli vedieť ako sa volá podielový fond, v ktorom sa dajú zarobiť takéto pekné peniaze. Ani sa mu nečudujem! Vy by ste prezradili miesto, kde rastú najkrajšie dubáky alebo flek, kde zaručene berú šťuky? Minister vnútra sa skrátka vyzná! A tak nečudo, že sa nevyjadril k daňovej kauze prezidenta Kisku, v ktorej išlo o mizerných 27. tisíc. Bolo by to ako päsť na oko. Povráva sa, že Róbert Kaliňák strávil leto v USA, akonáhle však zistil, že sa tam blížia hurikány, vrátil sa domov. To ešte netušil, že najväčší hurikán ho čaká v parlamente, kde má čeliť ďalšiemu odvolávaniu... 

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15