Ranná sprcha Rasťa Piška 14. novembra 2017

14.11.2017

Minister dopravy Arpád Érsek privítal včera v bratislavskom prístave čínsky kontajnerový vlak s textilom, ktorý má byť predzvesťou, že „Čínska hodvábna cesta“ funguje.
Nuž, aspoň čínska, lebo slovenské cesty fungujú čoraz horšie a že by sa po nich jazdilo ako po hodvábe, nemôže byť ani reč. Ak by však bolo spojenie vlakom s Čínou pravidelné, mohli by sme  vyriešiť iný problém. Čo s Kotlebovcami? Marián sa údajne v jednom zo svojich nezávislých rádií posťažoval, že voliči v župných voľbách nedostatočne ocenili ich vlakové hliadky a berú ich ako samozrejmosť. Ak by sa podarilo Kotlebovcov zamestnať na Čínskej hodvábnej ceste a Mariánovi, ktorý už nie je županom, nariadiť novú služobnú uniformu - čierny hodvábny župan s červenými drakmi, možno by pochopil, že s tými, čo prehrali voľby sa nikto, rovnako ako predtým Kotlebovci, v hodvábnych rukavičkách nemazná.
 
Ochranca chudobných, prenasledovaných, tých, čo nestihli ujsť do Panamy alebo na Belize, rovnako ako tých, ktorým v uplynulom desaťročí nedoliali borovičku po čiarku, skrátka Dr. Harabín opäť otvára senzačnú kauzu.
Do basy má ísť tentoraz expremiér Dzurinda a jeho vláda, ktorí v roku 1999 umožnili, konkrétne uľahčili lietadlám NATO, bombardovanie Belehradu. Nuž, agenda sudcu NS Harabína, je skutočne široká. A v náletoch, či bombardovaní sa naozaj vyzná. Veď iba nedávno ho mal ktosi bombardovať krytom lampy v pojednávacej miestnosti. A keďže sa k Harabinovej žalobe pridal aj Kotleba a o rok sú opäť voľby, je isté, že týmto dvom nejde o bombardovanie Juhoslávie spred 18. rokov, ale o bombardovanie voličov. Konkrétne tých, ktorým v uplynulom desaťročí nedoliali borovičku po čiarku...
 

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43