Ranná sprcha Rasťa Piška 14. novembra 2017

14.11.2017

Minister dopravy Arpád Érsek privítal včera v bratislavskom prístave čínsky kontajnerový vlak s textilom, ktorý má byť predzvesťou, že „Čínska hodvábna cesta“ funguje.
Nuž, aspoň čínska, lebo slovenské cesty fungujú čoraz horšie a že by sa po nich jazdilo ako po hodvábe, nemôže byť ani reč. Ak by však bolo spojenie vlakom s Čínou pravidelné, mohli by sme  vyriešiť iný problém. Čo s Kotlebovcami? Marián sa údajne v jednom zo svojich nezávislých rádií posťažoval, že voliči v župných voľbách nedostatočne ocenili ich vlakové hliadky a berú ich ako samozrejmosť. Ak by sa podarilo Kotlebovcov zamestnať na Čínskej hodvábnej ceste a Mariánovi, ktorý už nie je županom, nariadiť novú služobnú uniformu - čierny hodvábny župan s červenými drakmi, možno by pochopil, že s tými, čo prehrali voľby sa nikto, rovnako ako predtým Kotlebovci, v hodvábnych rukavičkách nemazná.
 
Ochranca chudobných, prenasledovaných, tých, čo nestihli ujsť do Panamy alebo na Belize, rovnako ako tých, ktorým v uplynulom desaťročí nedoliali borovičku po čiarku, skrátka Dr. Harabín opäť otvára senzačnú kauzu.
Do basy má ísť tentoraz expremiér Dzurinda a jeho vláda, ktorí v roku 1999 umožnili, konkrétne uľahčili lietadlám NATO, bombardovanie Belehradu. Nuž, agenda sudcu NS Harabína, je skutočne široká. A v náletoch, či bombardovaní sa naozaj vyzná. Veď iba nedávno ho mal ktosi bombardovať krytom lampy v pojednávacej miestnosti. A keďže sa k Harabinovej žalobe pridal aj Kotleba a o rok sú opäť voľby, je isté, že týmto dvom nejde o bombardovanie Juhoslávie spred 18. rokov, ale o bombardovanie voličov. Konkrétne tých, ktorým v uplynulom desaťročí nedoliali borovičku po čiarku...
 

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40