Ranná sprcha Rasťa Piška 13.02.2018

13.02.2018

Informácia o tom, že Róbert Fico by mal kandidovať na post predsedu ÚS, zatienila aj súboj Vašečka kontra Hlina. Z politického hľadiska to nedáva zmysel. Je to rovnako nezmyselné, ako keby futbalista v špičkovej forme, napr. Neymar, opustil Paríž St. Germain, a odišiel za tisíc eur hrať do Podbrezovej. Premiér nereaguje a tvrdí, že chce SMER doviesť k piatemu volebnému víťazstvu. Podozrivé je, že tentoraz neprisahal na zdravie svojho syna ani nikoho blízkeho, ako keď sa ho pýtali, či chce byť prezidentom. Zdá sa, že s pribúdajúcimi rokmi sa priority menia. Fico je povolaním právnik a keby sa na staré kolená stal šéfom ÚS, veľa by sa nezmenilo. Na novom pracovisku ho čakajú starí SMERáci. A čo tam budú robiť? No predsa chrániť to piate volebné víťazstvo, o ktoré Ficovi tak ide!

Pojem Národný poklad je široký. Niekto si pod ním predstavuje folklór, iný prírodu alebo Nasťu Kuzminovú. A niektorí, tzv. profesionálni Slováci si predstavia konkrétne veci: peniaze, zlato, vzácne obrazy, skrátka poklad, ako ho poznáme z Alibabovej jaskyne. A keďže ide o poklad Národný, mal by všetky tie drahocennosti venovať národ. Čuduj sa svete, aj to sa na Slovensku stáva! U nás existuje všetko - aj prof. hlupáci, ktorí uveria prof. Slovákom a zveria im svoje drahocennosti. Samozrejme, v dobrej viere, aby po 25. rokoch zistili, že sú fuč! A polícia? Tá zastavila trestné stíhanie v prípade zmiznutia Národného pokladu, s výrokom: „Vyšetrovaný skutok nie je trestným činom. Vec je právoplatná!“ Milión eur je v dyme, alebo u prof. národných zlodejov. A čo je na tom najsmutnejšie? Že sa to deje pod hlavičkou Matice slovenskej! Toto si Moyzes, Kuzmány, Škultéty, Krčméry a ďalší naozaj nezaslúžili...

Rýchle správy

Najmenej 17 ľudí zahynulo  po tom, ako sa v mozambickom hlavnom meste Maputo zosunula na domy hromada odpadu. K závalu došlo na skládke v dôsledku prudkých lejakov. (TASR)

17:00

Riskuj alebo choď domov. To je zrejme heslo tajomného investora, ktorý tento mesiac investoval takmer 400 miliónov USD (320,92 milióna eur) do najznámejšej digitálnej meny bitcoin.
Táto správa sa objavila po tom, ako sa bitcoin spamätal z hrozivého pádu začiatkom roka a jeho kurz začal v uplynulých dňoch znova stúpať. (TASR)

16:56

Holandská vláda je pripravená prijať ďalších približne 900 colných úradníkov na posilnenie hraničných kontrol po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. (TASR)

16:47

Prepravná služba v bratislavskej Petržalke, ktorou mestská časť rozšírila portfólio poskytovaných sociálnych služieb, sa podľa miestneho úradu osvedčila. Od spustenia novej služby vlani v októbri do konca januára tohto roka eviduje služba vyše sto výjazdov. (TASR)

16:31

Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie bolo úspešne zvládnuté, zistilo sa však aj viacero porušení zákonov. Informuje o tom Najvyšší kontrolný úrad . Kontrolóri odhalili nedostatky napríklad v účtovníctve, pri verejnom obstarávaní, ako aj pri zverejňovaní dodatkov k zmluvám v centrálnom registri zmlúv. (TASR)

16:22

Británia nebude môcť rokovať o bilaterálnej obchodnej dohode s Austráliou, ak sa Londýn rozhodne zostať v európskej colnej únii po brexite. Uviedla to austrálska ministerka zahraničných vecí Julie Bishopová počas návštevy v Londýne. (TASR)

16:18

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP vo francúzskom Marseille. Vo finále kvalifikácie zdolal Ukrajinca Sergija Stachovského vo dvoch setoch 6:4 a 6:2. (TASR)

16:14

Slovensko v rebríčku ekonomickej slobody opäť kleslo. Hospodárska politika SR je zničujúca a jedného dňa sa krajine vypomstí. Zdôraznil to predseda SaS Richard Sulík . (TASR) 

16:12

Firmy vo svete vyplatili v minulom roku na dividendách rekordných 1,25 bilióna USD (1 bilión eur). V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 7,7 %, čo je najvýraznejší rast od roku 2014. (TASR)

16:08

Na Filipínach zastrelili vicestarostu mesta Ronda, ktorý zároveň pôsobil ako obhajca drogového baróna Kerwina Espinozu. (TASR)

16:07

Polícia sa obracia na občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnom dvojročnom Frederikovi Šipošovi z Košíc. Chlapec je vysoký približne 92 centimetrov, štíhlej postavy, má svetlohnedé mierne kučeravé vlasy a tmavohnedé oči. (TASR)

16:01

Mestská polícia v Sabinove v týchto dňoch testuje vo výkone služby zapožičaný elektromobil, ktorý môže mať k dispozícií do 23. februára.  (TASR)

16:01

Odbúranie administratívnej záťaže pre fyzické a právnické osoby a povinnosť pre orgány verejnej moci získavať a používať údaje evidované v informačných systémoch verejnej správy je hlavným účelom návrhu zákona z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. (TASR)

15:58