Ranná sprcha Rasťa Piška 13.02.2018

13.02.2018

Informácia o tom, že Róbert Fico by mal kandidovať na post predsedu ÚS, zatienila aj súboj Vašečka kontra Hlina. Z politického hľadiska to nedáva zmysel. Je to rovnako nezmyselné, ako keby futbalista v špičkovej forme, napr. Neymar, opustil Paríž St. Germain, a odišiel za tisíc eur hrať do Podbrezovej. Premiér nereaguje a tvrdí, že chce SMER doviesť k piatemu volebnému víťazstvu. Podozrivé je, že tentoraz neprisahal na zdravie svojho syna ani nikoho blízkeho, ako keď sa ho pýtali, či chce byť prezidentom. Zdá sa, že s pribúdajúcimi rokmi sa priority menia. Fico je povolaním právnik a keby sa na staré kolená stal šéfom ÚS, veľa by sa nezmenilo. Na novom pracovisku ho čakajú starí SMERáci. A čo tam budú robiť? No predsa chrániť to piate volebné víťazstvo, o ktoré Ficovi tak ide!

Pojem Národný poklad je široký. Niekto si pod ním predstavuje folklór, iný prírodu alebo Nasťu Kuzminovú. A niektorí, tzv. profesionálni Slováci si predstavia konkrétne veci: peniaze, zlato, vzácne obrazy, skrátka poklad, ako ho poznáme z Alibabovej jaskyne. A keďže ide o poklad Národný, mal by všetky tie drahocennosti venovať národ. Čuduj sa svete, aj to sa na Slovensku stáva! U nás existuje všetko - aj prof. hlupáci, ktorí uveria prof. Slovákom a zveria im svoje drahocennosti. Samozrejme, v dobrej viere, aby po 25. rokoch zistili, že sú fuč! A polícia? Tá zastavila trestné stíhanie v prípade zmiznutia Národného pokladu, s výrokom: „Vyšetrovaný skutok nie je trestným činom. Vec je právoplatná!“ Milión eur je v dyme, alebo u prof. národných zlodejov. A čo je na tom najsmutnejšie? Že sa to deje pod hlavičkou Matice slovenskej! Toto si Moyzes, Kuzmány, Škultéty, Krčméry a ďalší naozaj nezaslúžili...

Rýchle správy

Narodila sa americká herečka a speváčka BARBRA STREISANDOVÁ. Zaujala už v roku 1962 účinkovaním v muzikáli Môžem ti to obstarať vo veľkom. Po celom svete sa preslávila vo filmovej adaptácii muzikálu Hello Dolly. (TASR)

Barbra Streisandová.
Barbra Streisandová. Foto: TASR /AP
23. april o 21:58

Pred humanitárnou krízou v severnej časti egyptského polostrova Sinaj varovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch.  Varovanie prichádza v čase rozsiahlych obmedzení pohybu ľudí i tovaru v dôsledku rozsiahlej bezpečnostnej operácie proti islamistickým militantom. (AP)

23. april o 21:41

Dav domorodých obyvateľov zabil v amazonskom dažďovom pralese Kanaďana upodozrievaného z usmrtenia rešpektovanej šamanky. (AP)

23. april o 21:25

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 22 vodičov pod vplyvom alkoholu. (TASR)

23. april o 21:13

Americký filmový režisér Oliver Stone je v iránskej metropole Teherán, kde sa zúčastní na medzinárodnom filmovom festivale. (AP)

23. april o 21:03

Maďarská polícia zadržala počas uplynulého víkendu na území krajiny 70 narušiteľov štátnych hraníc. Počet zadržaných cudzincov zdržiavajúcich sa ilegálne v Maďarsku sa počas minulých víkendov zvyčajne pohyboval v rozmedzí od 10 do 20, terajší počet je preto relatívne vysoký. (privatbankar.hu)

23. april o 20:52

Na čele svetového rebríčka ATP Entry naďalej zostáva Rafael Nadal. Španielsky tenista si upevnil vedúce postavenie vďaka triumfu na turnaji ATP v Monte Carle. Lukáš Lacko sa ako najlepší slovenský singlista posunul o jedno miesto vyššie a figuruje na 105. pozícii. (TASR)

23. april o 20:41

Smrteľne chorému 23-mesačnému batoľaťu z Británie Alfiemu Evansovi udelili talianske občianstvo v nádeji, že tento krok umožní jeho prevoz do nemocnice v Taliansku. (DPA)

23. april o 20:16

Bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg daroval 4,5 milióna dolárov úradu OSN, ktorý dohliada na rokovania o klimatickej zmene. Sekretariát Rámcovej zmluvy OSN o klimatických zmenách totiž bojuje s nedostatkom zdrojov v dôsledku rozpočtových škrtov americkej vlády. (TASR)

23. april o 20:05

Užšie vedenie Smeru-SD a krajskí predsedovia rokujú v sídle centrály strany aj o tom, koho strana navrhne na ministra vnútra. Údajne sa spomína už iba meno štátnej tajomníčky Ministerstva vnútra  Denisy Sakovej. (TASR)

23. april o 19:46

Užšie vedenie Smeru-SD vybralo kandidáta na ministra vnútra. V utorok (24.4.) ho predloží predsedníctvu strany, ktoré musí nomináciu schváliť. Tiež ho oznámi prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi aj koaličným partnerom. (TASR)

23. april o 19:46

Za každým jedným úspechom a úspešným podnikateľom je podľa prezidenta SR Andreja Kisku nesmierne veľa pádov a neúspechov. Mladí ľudia by sa preto podľa jeho slov nemali báť pádov. 

23. april o 19:31