Ranná sprcha Rasťa Piška 13. septembra 2017

13.09.2017

Rannú sprchu Rasťa Piška dnes neobišla téma petícií a tiež starých káuz Andreja Kisku. Nenechajte si ujsť vtipné komentáre Rasťa Piška na vždy aktuálne témy.

Občania, ktorí tento rok ešte nepodpísali žiadnu petíciu, majú ďalšiu šancu.
Miroslav Beblavý, v politických kruhoch prezývaný „Malý Mivko“ a ďalší poslanec Jozef Mihál, prezývaný Shrek, založili novú politickú stranu s názvom SPOLU - občianska demokracia. A nie sú sami! V NR sa im podarilo získať ďalších 5. nezaradených, ktorí idú s nimi. Teda SPOLU s nimi. Priznám sa, trochu mi odľahlo. Čaro Richarda Sulíka, ktorý krúži okolo jadra EÚ ako bizón okolo kindervajca, vyprchalo. RODINA Borisa Kollára sa utešene rozrastá a tatko si pritom stíha esemeskovať aj s ďalšími perspektívnymi matkami. No a, manio-depresívne úlety Igora Matoviča, začínajú byť záhadou nielen pre jeho voličov ale aj preňho samého. Skrátka, dopyt po normálnej, pravicovo-liberálnej strane je na Slovensku rovnako veľký ako dopyt po slepačích vajciach bez fipronilu. Strana SPOLU sa má oficiálne predstaviť 17. novembra. Odvážne, keď si uvedomíme, že k tomuto sviatku sa, žiaľ, hlási čoraz menej ľudí...

„To, že trpíš stihomamom ešte neznamená, že ťa nesledujú,“ znie jeden z aforizmov Woodyho Alana.
Podobné pocity má možno aj prezident Andrej Kiska, na ktorého vytiahli staršiu kauzu, podľa ktorej mala jeho firma časť peňazí, určených na podnikanie, použiť na jeho predvolebnú kampaň. Daňový úrad si splnil povinnosť a Kiskovci, dodatočne vyrúbenú daň uznali a zaplatili. Všetko by malo byť v poriadku, ale, ako sa hovorí, nepríjemný pocit zostal... Veď, ruku na srdce - kto z nás sme čistý? Nielen Kiska sa občas zakická. Taký Kaliňák je skalený, ba až mútny takmer od začiatku! A Richter sa vie zrichtovať ešte viac ako Plavčan, ktorému vyplavilo všetko na povrch... Mohol by som pokračovať, ale načo? Mnohí tvrdia, že Kiskova pseudokauza má prekryť ďalšie, oveľa väčšie a vypuklejšie. A predovšetkým staršie, ktoré sa ťahajú Ficovou vládou ako červená niť. Niečo pravdy na tom asi bude. Zvlášť keď si uvedomíme, že 25. septembra sa chystá ďalší protikorupčný pochod.

Rýchle správy

Prieskum: Dve tretiny Nemcov ľutujú zlyhanie sondážnych koaličných rokovaní. Čierno-žlto-zelenú koalíciu by podľa náhodne vybraných oprávnených voličov chcelo 64 % opýtaných, naopak 21 % respondentov privítalo krach sondážnych rozhovorov. (ZDF)

18:05

Obrovský betónový hákový kríž objavili stavbári v nemeckom Hamburgu pri prácach na športovom ihrisku. Nacistický symbol s rozmermi 4 x 4 metre slúžil ako základ pre pamätník, ktorý strhli pred desiatkami rokov. Keďže je na prevoz priťažká, úrady ju plánujú rozbiť zbíjačkami. (TASR, foto: AP)

a
17:51

V Thajsku zatkli piatich hráčov a dvoch rozhodcov pre podozrenie z ovplyvňovania duelov. Podľa polície za ovplyvňovanie výsledkov mali zinkasovať do 200.000 thajských bahtov (cca 5180 eur). (TASR)

17:38

Tri firmy chcú na Slovensku preinvestovať spolu 48 miliónov eur. V Topoľčanoch, pri Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici by malo vzniknúť 347 nových pracovných miest. (SITA)

17:24

Mugabe rezignoval, oznámil to predseda zimbabwianskeho parlamentu. Učinil tak v deň, keď poslanci zahájili proces jeho odvolania. (Reuters, idnes.cz)

17:17

Vlani na vysokých školách na Slovensku študovalo 147.680 študentov, pričom medziročne je ich o 10.979 menej. Takmer sedempercentný úbytok zapríčinil demografický pokles populácie maturantov. (TASR)

17:11

Vlani nastúpilo na vysoké školy v Spojených štátoch amerických najviac zahraničných študentov za posledné desaťročie, tento rok sa však prílev študentov spoza hraníc spomalil. Podľa expertov je príčinou okrem iného aj sociálna a politická neistota v tejto krajine. (TASR)

16:58

Zeman na schôdzke s Putinom uviedol, že "v jeden prekrásny deň so sankciami treba skoncovať". EÚ uvalila na Rusko v roku 2014 súbor sankcií voči fyzickým i právnickým osobám po tom, ako Rusko pripojilo Krymský polostrov k svojmu územiu. (TASR)

16:45

Štátna veterinárna a potravinová správa postupovala pri skúmaní dvojakej kvality potravinárskych výrobkov vysoko profesionálne a nezávisle. Uviedol to ústredný riaditeľ ŠVPS Jozef Bíreš v reakcii na vyjadrenia tímlíderky opozičnej SaS pre pôdohospodárstvo Jarmily Halgašovej.

16:33

Obvinený exminister Pavol R. krátko pred 16.00 h opustil Ústav na výkon väzby v Bratislave. Prítomným novinárom povedal, že všetky obvinenia voči jeho osobe sú klamstvá. (TASR)

16:20

Najmenej 15 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 40 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože umiestnenej v aute, ku ktorému došlo v meste Túz Chúrmátú na severe Iraku. (TASR)

16:10

Európska komisia privítala, že sa podarilo dosiahnuť dohodu o premiestnení Európskej agentúry pre lieky (EMA) a Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA). Ide o prvý dôsledok brexitu.

15:58