Ranná sprcha Rasťa Piška 13. septembra 2017

13.09.2017

Rannú sprchu Rasťa Piška dnes neobišla téma petícií a tiež starých káuz Andreja Kisku. Nenechajte si ujsť vtipné komentáre Rasťa Piška na vždy aktuálne témy.

Občania, ktorí tento rok ešte nepodpísali žiadnu petíciu, majú ďalšiu šancu.
Miroslav Beblavý, v politických kruhoch prezývaný „Malý Mivko“ a ďalší poslanec Jozef Mihál, prezývaný Shrek, založili novú politickú stranu s názvom SPOLU - občianska demokracia. A nie sú sami! V NR sa im podarilo získať ďalších 5. nezaradených, ktorí idú s nimi. Teda SPOLU s nimi. Priznám sa, trochu mi odľahlo. Čaro Richarda Sulíka, ktorý krúži okolo jadra EÚ ako bizón okolo kindervajca, vyprchalo. RODINA Borisa Kollára sa utešene rozrastá a tatko si pritom stíha esemeskovať aj s ďalšími perspektívnymi matkami. No a, manio-depresívne úlety Igora Matoviča, začínajú byť záhadou nielen pre jeho voličov ale aj preňho samého. Skrátka, dopyt po normálnej, pravicovo-liberálnej strane je na Slovensku rovnako veľký ako dopyt po slepačích vajciach bez fipronilu. Strana SPOLU sa má oficiálne predstaviť 17. novembra. Odvážne, keď si uvedomíme, že k tomuto sviatku sa, žiaľ, hlási čoraz menej ľudí...

„To, že trpíš stihomamom ešte neznamená, že ťa nesledujú,“ znie jeden z aforizmov Woodyho Alana.
Podobné pocity má možno aj prezident Andrej Kiska, na ktorého vytiahli staršiu kauzu, podľa ktorej mala jeho firma časť peňazí, určených na podnikanie, použiť na jeho predvolebnú kampaň. Daňový úrad si splnil povinnosť a Kiskovci, dodatočne vyrúbenú daň uznali a zaplatili. Všetko by malo byť v poriadku, ale, ako sa hovorí, nepríjemný pocit zostal... Veď, ruku na srdce - kto z nás sme čistý? Nielen Kiska sa občas zakická. Taký Kaliňák je skalený, ba až mútny takmer od začiatku! A Richter sa vie zrichtovať ešte viac ako Plavčan, ktorému vyplavilo všetko na povrch... Mohol by som pokračovať, ale načo? Mnohí tvrdia, že Kiskova pseudokauza má prekryť ďalšie, oveľa väčšie a vypuklejšie. A predovšetkým staršie, ktoré sa ťahajú Ficovou vládou ako červená niť. Niečo pravdy na tom asi bude. Zvlášť keď si uvedomíme, že 25. septembra sa chystá ďalší protikorupčný pochod.

Rýchle správy

Počasie: Utorok bude prevažne polooblačný, na severozápade očakávajte prehánky. Teploty vystúpia na 18 až 23 stupňov Celzia.

07:20

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner ide na 21 mesiacov do väzenia za sexuálnu elektronickú komunikáciu s 15-ročnou dievčinou,

rozhodol o tom súd. Prípad zasiahol aj do minuloročnej prezidentskej kampane, pretože Weinar je manželom blízkej spolupracovníčky  Hillary Clintonovej. (AP)

25. september o 21:00

Katalánskemu premiérovi Carlesovi Puigdemontovi hrozí väzenie, nevylúčil to dnes španielsky generálny prokurátor.

Puigdemont je odhodlaný v nedeľu usporiadať referendum o nezávislosti. „Podmienky na jeho zatknutie môžu byť splnené,“ povedal prokurátor. (ČTK)

25. september o 19:32

Tretí protikorupčný pochod sa skončil štátnou hymnou.

25. september o 18:55

KĽDR obvinila USA z vyhlásenia vojny.

Minister zahraničných vecí Ri Yong-ho v New Yorku povedal, že jeho krajina si vyhradzuje právo zostreliť americké bombardéry. Tie nedávno preleteli blízko krajiny. (BBC)

25. september o 18:32

Počasie: Zajtra má byť prevažne polooblačno, na severozápade sa môžu objaviť prehánky. Teploty dosiahnu 18 až 23 stupňov Celzia.

25. september o 18:00

Zemetrasenie v Mexiku:
Týždeň po zemetrasení v Mexiku stúpol počet obetí na 324.

V hlavnom meste sa dnes mali deti vrátiť do škôl, nakoniec sa otvorilo len niečo vyše percenta tých, ktoré už prešli bezpečnostnými kontrolami. (AP)

25. september o 17:38

Začína sa III. Veľký protikorupčný pochod. Organizujú ho študenti, ktorí žiadajú vyšetrenia káuz Bašternák a Gorila, tiež odchod ministra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Ľudia sa zídu nielen v Bratislave, ale aj v Prahe pred veľvyslancetvom SR.

Ilustračné foto.

 

25. september o 17:00

Chorý senátor John McCain má veľmi zlú prognózu. Histologické vyšetrenie o päť dní neskôr ukázalo, že má zhubný nádor mozgu známy pod názvom glioblastóm. Odvtedy už absolvoval rádioterapiu a chemoterapiu, avšak neprestal vykonávať svoje pracovné úlohy spojené s funkciou senátora. (TASR)

25. september o 16:47

Egypťanka, považovaná donedávna za najťažšiu ženu na svete, zomrela.  37-ročná Egypťanka Iman Abdal-Attíová podľa lekárov podľahla komplikáciám súvisiacim s jej hmotnosťou, ku ktorým patrili problémy s činnosťou srdca a obličiek. Žena v minulosti podstúpila chirurgický zákrok, po ktorom sa jej hmotnosť znížila z pôvodných približne 500 na asi 200 kilogramov. (TASR)

25. september o 16:28

Bratislavskí policajti nenašli bombu na Miestnom úrade v Novom Meste. Dnes nahlásili bombu aj v Justičnom paláci v Bratislave, polícia ju tam nenašla. (TASR)

25. september o 16:12

Pred sopkou Agung na ostrove Bali ušlo už takmer 50-tisíc ľudí, šanca na jej výbuch je vysoká. Národná agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof určila odporučenú vzdialenosť na minimálne 12 kilometrov od krátera. Vláda odovzdá obyvateľom Bali stovky tisíc masiek, aby sa chránili pred dymom. (SITA)

25. september o 15:53

Foto dňa: Balans nad Staromestským námestím v Prahe.

Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom.
Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom. Foto: TASR/AP
25. september o 15:45