Ranná sprcha Rasťa Piška 13. septembra 2017

13.09.2017

Rannú sprchu Rasťa Piška dnes neobišla téma petícií a tiež starých káuz Andreja Kisku. Nenechajte si ujsť vtipné komentáre Rasťa Piška na vždy aktuálne témy.

Občania, ktorí tento rok ešte nepodpísali žiadnu petíciu, majú ďalšiu šancu.
Miroslav Beblavý, v politických kruhoch prezývaný „Malý Mivko“ a ďalší poslanec Jozef Mihál, prezývaný Shrek, založili novú politickú stranu s názvom SPOLU - občianska demokracia. A nie sú sami! V NR sa im podarilo získať ďalších 5. nezaradených, ktorí idú s nimi. Teda SPOLU s nimi. Priznám sa, trochu mi odľahlo. Čaro Richarda Sulíka, ktorý krúži okolo jadra EÚ ako bizón okolo kindervajca, vyprchalo. RODINA Borisa Kollára sa utešene rozrastá a tatko si pritom stíha esemeskovať aj s ďalšími perspektívnymi matkami. No a, manio-depresívne úlety Igora Matoviča, začínajú byť záhadou nielen pre jeho voličov ale aj preňho samého. Skrátka, dopyt po normálnej, pravicovo-liberálnej strane je na Slovensku rovnako veľký ako dopyt po slepačích vajciach bez fipronilu. Strana SPOLU sa má oficiálne predstaviť 17. novembra. Odvážne, keď si uvedomíme, že k tomuto sviatku sa, žiaľ, hlási čoraz menej ľudí...

„To, že trpíš stihomamom ešte neznamená, že ťa nesledujú,“ znie jeden z aforizmov Woodyho Alana.
Podobné pocity má možno aj prezident Andrej Kiska, na ktorého vytiahli staršiu kauzu, podľa ktorej mala jeho firma časť peňazí, určených na podnikanie, použiť na jeho predvolebnú kampaň. Daňový úrad si splnil povinnosť a Kiskovci, dodatočne vyrúbenú daň uznali a zaplatili. Všetko by malo byť v poriadku, ale, ako sa hovorí, nepríjemný pocit zostal... Veď, ruku na srdce - kto z nás sme čistý? Nielen Kiska sa občas zakická. Taký Kaliňák je skalený, ba až mútny takmer od začiatku! A Richter sa vie zrichtovať ešte viac ako Plavčan, ktorému vyplavilo všetko na povrch... Mohol by som pokračovať, ale načo? Mnohí tvrdia, že Kiskova pseudokauza má prekryť ďalšie, oveľa väčšie a vypuklejšie. A predovšetkým staršie, ktoré sa ťahajú Ficovou vládou ako červená niť. Niečo pravdy na tom asi bude. Zvlášť keď si uvedomíme, že 25. septembra sa chystá ďalší protikorupčný pochod.

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15