Ranná sprcha Rasťa Piška 13. novembra 2017

13.11.2017

Dnes Rasťo Piško rozprával o neúspechu župných volieb pre stranu SMER, tento krát na východnom Slovensku. Témou však bola aj dilema Donalda Trumpa - komu veriť? Putinovi? Vlastným tajným zložkám?

„Ako je možné, že Richard Raši prehral vo všetkých obvodoch košického kraja, iba na sídlisku Luník IX dostal 91% hlasov?“ pýtal sa v nedeľnej relácii O 5 minút 12, poslanec strany SME RODINA, Milan Krajniak. 
Zjavne tak narážal na korupciu a kupovanie hlasov, čo sa vyskytuje predovšetkým u rómskych voličov. Odpoveď je jednoduchá a pána Krajniaka možno prekvapí: Slovo áráši, znamená po rómsky okres. A slovo griso znamená krupicu. A tak je jasné, že keď Rómovia začujú, že kandiduje Rišo Raši čiže griso áráši, tak vedia koho majú voliť, lebo dostanú krupicu z okresu!

Donald Trump sa nevie rozhodnúť, komu má veriť - ruskému prezidentovi Putinovi, alebo vlastným tajným službám. 
Vyzerá to, že Putin má naňho vplyv ako Rasputin na cára Nikolaja. Keď sa mu Trump díva do očí, tak Putinovi verí, že to čo hovorí, myslí úprimne. No a keď sa zbaví jeho hypnotického pohľadu a charizmy a otrasie sa, verí pre zmenu CIA, ktorá tvrdí, že Rusko zasahovalo do prezidentských volieb, ktoré Trump nakoniec vyhral. Situácia viac než čudná, dokonca groteskná. Asi by to mali americké tajné služby nechať tak, a sústrediť sa na ruské prezidentské voľby, ktoré budú na jar a recipročne zasa pre zmenu pomôcť Putinovi...    
 

Rýchle správy

Premiér Robert Fico kritizoval veľké krajiny EÚ za rozhodovanie o novom sídle agentúr EÚ.

11:33

Závod Majak na Urale nebol zdrojom úniku rádioaktívnych látok do ovzdušia, tvrdí ruská Federálna služba pre dohľad v ekologickej, technologickej a jadrovej oblasti. Ide o reakciu na tzv. rádioaktívny oblak, zachytený nad Európou na prelome septembra a októbra.

11:21

Rusko schválilo zákon, ktorý umožní úradom požadovať od zahraničných médií pôsobiacich v krajine, aby sa zaregistrovali ako tzv. zahraniční agenti. Za dokument hlasovalo 254 senátorov, jeden sa hlasovania zdržal. (TASR)

11:07

Veľká porota USA obžalovala z terorizmu Uzbeka Sayfulla Saipova, ktorý v New Yorku zabil dodávkou osem ľudí a 12 zranil. (ČTK)

10:55

Do Tichého oceánu sa zrútilo americké vojenské lietadlo s 11 osobami. Japonské ministerstvo obrany oznámilo, že lokalizovalo osem pasažierov havarovaného lietadla. Nie je však jasné, či sú nažive. (TASR)

10:40

Prekrúcanie okupácie z roku 1968 nahnevalo i Zemana, v Rusku sa chce ohradiť.

10:28

R. I. P.:
Vo veku 55 rokov zomrel v Londýne ruský operný spevák, barytonista Dmitrij Chvorostovskij. Spevák ešte koncom júna 2015 oznámil, že má nádor na mozgu. Vlani v decembri oznámil prerušenie umeleckej činnosti v opere zo zdravotných dôvodov. (TASR)

10:15

Minister kultúry a podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič neuvažuje o kandidatúre na post prezidenta. Uviedol to počas rozhovoru s novinármi.

10:02

Opozíciou ovládaný venezuelský parlament schválil vyhlásenie výnimočného stavu v rezorte zdravotníctva. Parlament od vlády žiada, aby prijala reálne plány na boj s nákazlivými chorobami. Vo Venezuele je v súčasnosti na maláriu chorých približne 200.000 ľudí, ktorí však nedostávajú adekvátnu liečbu, a preto zomierajú. (TASR)

09:50

Taliansko vyhostilo Maročana, ktorý plánoval teroristické útoky nožom. Zámer chcel vykonať v prípade, že sa mu nepodarí uskutočniť plán vycestovať na Blízky východ a pridať sa k IS. Plánovaný teroristický útok mal byť aj pomstou za to, že mu v Taliansku nepredĺžili povolenie na pobyt. (TASR)

09:37

Český režisér Jiří Menzel (79) je po ťažkej operácii v umelom spánku. (TV Nova)

09:23

Pri ostrove Palau v Tichom oceáne sa v utorok prevrátila japonská rybárska loď. Aktuálne prebieha medzinárodné pátranie pre dvoch japonských a piatich indonézskych členoch posádky. (TASR, foto: AP)

a
09:10

R. I. P.:
Vo veku 67 rokov zomrel americký herec a spevák David Cassidy, do nemocnice ho priviezli so zlyhaním orgánov. (SITA)

08:56