Ranná sprcha Rasťa Piška 13. novembra 2017

13.11.2017

Dnes Rasťo Piško rozprával o neúspechu župných volieb pre stranu SMER, tento krát na východnom Slovensku. Témou však bola aj dilema Donalda Trumpa - komu veriť? Putinovi? Vlastným tajným zložkám?

„Ako je možné, že Richard Raši prehral vo všetkých obvodoch košického kraja, iba na sídlisku Luník IX dostal 91% hlasov?“ pýtal sa v nedeľnej relácii O 5 minút 12, poslanec strany SME RODINA, Milan Krajniak. 
Zjavne tak narážal na korupciu a kupovanie hlasov, čo sa vyskytuje predovšetkým u rómskych voličov. Odpoveď je jednoduchá a pána Krajniaka možno prekvapí: Slovo áráši, znamená po rómsky okres. A slovo griso znamená krupicu. A tak je jasné, že keď Rómovia začujú, že kandiduje Rišo Raši čiže griso áráši, tak vedia koho majú voliť, lebo dostanú krupicu z okresu!

Donald Trump sa nevie rozhodnúť, komu má veriť - ruskému prezidentovi Putinovi, alebo vlastným tajným službám. 
Vyzerá to, že Putin má naňho vplyv ako Rasputin na cára Nikolaja. Keď sa mu Trump díva do očí, tak Putinovi verí, že to čo hovorí, myslí úprimne. No a keď sa zbaví jeho hypnotického pohľadu a charizmy a otrasie sa, verí pre zmenu CIA, ktorá tvrdí, že Rusko zasahovalo do prezidentských volieb, ktoré Trump nakoniec vyhral. Situácia viac než čudná, dokonca groteskná. Asi by to mali americké tajné služby nechať tak, a sústrediť sa na ruské prezidentské voľby, ktoré budú na jar a recipročne zasa pre zmenu pomôcť Putinovi...    
 

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40