Ranná sprcha Rasťa Piška 13. novembra 2017

13.11.2017

Dnes Rasťo Piško rozprával o neúspechu župných volieb pre stranu SMER, tento krát na východnom Slovensku. Témou však bola aj dilema Donalda Trumpa - komu veriť? Putinovi? Vlastným tajným zložkám?

„Ako je možné, že Richard Raši prehral vo všetkých obvodoch košického kraja, iba na sídlisku Luník IX dostal 91% hlasov?“ pýtal sa v nedeľnej relácii O 5 minút 12, poslanec strany SME RODINA, Milan Krajniak. 
Zjavne tak narážal na korupciu a kupovanie hlasov, čo sa vyskytuje predovšetkým u rómskych voličov. Odpoveď je jednoduchá a pána Krajniaka možno prekvapí: Slovo áráši, znamená po rómsky okres. A slovo griso znamená krupicu. A tak je jasné, že keď Rómovia začujú, že kandiduje Rišo Raši čiže griso áráši, tak vedia koho majú voliť, lebo dostanú krupicu z okresu!

Donald Trump sa nevie rozhodnúť, komu má veriť - ruskému prezidentovi Putinovi, alebo vlastným tajným službám. 
Vyzerá to, že Putin má naňho vplyv ako Rasputin na cára Nikolaja. Keď sa mu Trump díva do očí, tak Putinovi verí, že to čo hovorí, myslí úprimne. No a keď sa zbaví jeho hypnotického pohľadu a charizmy a otrasie sa, verí pre zmenu CIA, ktorá tvrdí, že Rusko zasahovalo do prezidentských volieb, ktoré Trump nakoniec vyhral. Situácia viac než čudná, dokonca groteskná. Asi by to mali americké tajné služby nechať tak, a sústrediť sa na ruské prezidentské voľby, ktoré budú na jar a recipročne zasa pre zmenu pomôcť Putinovi...    
 

Rýchle správy

Neúspešný kandidát na predsedu KDH Richard Vašečka sa nechystá odísť z hnutia. Naďalej zostáva členom KDH. Vylúčil, že by sa chystal založiť si vlastnú stranu. (TASR)

17:22

Francúzske biatlonistky Anais Chevalierová, Célia Aymonierová, Marie Dorinová-Habertová a Anais Bescondová zvíťazili v sobotu v nórskom Osle-Holmenkollene s náskokom 14,4 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4×6 km v rámci predposledného 8. kola Svetového pohára. (SITA)

17:15

Slovák Ľuboš Pástor sa stal v USA uznávaným profesorom a vedcom. (TASR)

17:00

Pezinskí policajti vyšetrujú okolnosti zločinu lúpeže v jednej zo stávkových kancelárií na ulici Ľudovíta Štúra v Modre. (SITA)

16:46

Aktuálny rok bude v Starej Ľubovni patriť okrem iného aj cyklistike. Pre nadšencov tohto športu je okrem nových cyklochodníkov a horských trás pripravené ďalšie cyklistické podujatie medzinárodného charakteru. (TASR)

16:21

Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Tvrdí to prezident SR Andrej Kiska po piatkových zhromaždeniach v uliciach, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí. (TASR)

16:14

Najmenej jeden lyžiar zahynul po páde lavíny, ku ktorému došlo v kantóne Valais vo švajčiarskych Alpách. Jeho telo objavili záchranári, ktorí naďalej pátrajú po troch ďalších lyžiaroch. (AP)

16:03

Okresný súd v Trebišove vzal Sebastiana V., ktorého vo štvrtok zadržala polícia, do väzby. (TASR)

15:52

Kamil Koleják ostáva v nitrianskej fakultnej nemocnici aj po odvolaní zo stoličky generálneho riaditeľa. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR, Koleják bude naďalej pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie. (TASR)

15:44

Veľká Británia potvrdila, že Rusko vyhostilo 23 jej diplomatov. Zároveň uviedla, že začiatkom budúceho týždňa sa uskutoční zasadnutie bezpečnostnej rady štátu, na ktorom sa budú prerokúvať ďalšie kroky v spore medzi Britániou a Ruskom vyvolanom otravou bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. (TASR)

15:29

Do funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia bol opätovne zvolený jeho doterajší predseda Alojz Hlina. Rozhodli o tom tajným hlasovaním delegáti hnutia na 27. sneme v Ružomberku. (TASR)

15:19

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. (TASR)

Foto: TASR/AP
15:16

Most-Híd bude v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta v parlamente. Povedal to šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

15:01