Ranná sprcha Rasťa Piška 12.1.2018

12.01.2018

Keď človek nastúpi na nové pracovisko, snaží si ho zariadiť tak aby sa v ňom cítil dobre. Nová žilinská županka Erika Jurinová využila služby exorcistu, pátera Václaveka, ktorý jej vysvätil kanceláriu. Pokiaľ si pamätám, naposledy tak urobil Ferko Mikloško, keď sa v roku 1990 ujímal funkcie predsedu SNR. Nuž, vtedy bolo čo vymetať, lebo celých 40. rokov sa v tej budove striedali iba komunisti. A teraz? Ak máme odstúpivšieho župana Juraja Blanára považovať za zlého ducha žilinského kraja, tak iba z vôle ľudu, ktorý si ho zvolil a to dokonca trikrát. Takže, zlý duch z kancelárie VÚC momentálne zmizol, ale i naďalej si pohodlne sedí v rokovacej sále NR. A tak, milá pani Jurinová - trochu bielej mágie nezaškodí, ale oveľa účinnejšie bude, keď dokážete, že tie nákupy Cétéčiek v žilinskom kraji boli naozaj predražené.

Kedysi sa vravelo, že kam čert nemôže, pošle ženu. Dnes to už neplatí, lebo je viac než isté, že čertom je muž a žena obeťou. Hovorím o sexuálnych škandáloch, ktoré sa začali aférou amerického producenta Harveyho Weinsteina. Odvtedy neuplynul deň aby sme sa my, muži, nedozvedeli o sebe ďalšie zvrátenosti a nechutnosti, ktorých zverejnenie má za cieľ jediné: vychovať zo sexuálnych predátorov, sexuálnych bylinožravcov. Najnovšie to schytal dirigent Londýnskeho orchestra, Charles Dutoit, ktorého obvinili 3. operné speváčky a 1. hudobníčka. Na vine bude zrejme taktovka, teda palička, ktorú dirigenti používajú pri práci a občas ňou ukážu na nejakú hudobníčku alebo sólistku, ktorá si to môže vysvetliť po svojom... Zrejme sme sa ocitli v časoch, kedy sa deti budú rodiť zo skúmavky. Pardon, zo skúmavky nie, lebo má taký nepríjemný, podlhovastý, skrátka falický tvar. Deti sa budú rodiť z banky. Z peknej, širokej, guľatej, ktorá nemôže uraziť žiadnu ženu.

Rýchle správy

Hlavné mesto chce prilákať na návštevu okrem zahraničných aj viac domácich turistov. Počas aktuálnej letnej sezóny preto spúšťa najväčšiu kampaň zameranú na návštevníkov z ostatných končín Slovenska pod názvom Spoznaj svoje hlavné mesto. (TASR)

15:45

Plánované stretnutie najvyšších predstaviteľov Severnej Kórey a Spojených štátov sa uskutoční v stanovenom termíne i napriek najnovšiemu nárastu napätia na Kórejskom polostrove. (TASR)

15:31

Pri pondelkovej streľbe vo francúzskom meste Marseille došlo k únosu jednej osoby. S odvolaním sa na vyhlásenie miestneho prokurátora o tom informoval spravodajský server The Local.

15:15

Najmenej 16 ľudí, vrátane štyroch príslušníkov bezpečnostných síl, zahynulo, keď v druhom najväčšom afganskom meste Kandahár explodovala nádoba plná výbušnín. (AP)

15:01

Iracký trestný súd odsúdil Belgičana na smrť obesením za členstvo v extrémistickej organizácii Islamský štát . (DPA)

14:45

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook  Mark Zuckerberg sa večer krátko po 18.00 h predstaví pred členmi Európskeho parlamentu a vysokými predstaviteľmi Európskej únie, aby odpovedal na otázky spojené so škandálom zneužitia údajov miliónov používateľov Facebooku. (TASR)

14:31

Britský Manchester si pripomína prvé výročie samovražedného teroristického útoku, ktorý si v miestnej hale Manchester Arena vyžiadal 22 obetí na životoch a vyše 200 zranených. (Sky News)

14:15

Starosta Jekaterinburgu, ktorý je štvrtým najväčším mestom Ruska, oznámil nečakane svoj odchod z funkcie. Urobil tak na protest proti legislatívnej úprave, na základe ktorej už nový šéf radnice nebude volený priamo. (AP)

14:01

Palestínsky minister zahraničných vecí Rijád Málikí požiadal Medzinárodný trestný súd v holandskom Haagu, aby "okamžite začal vyšetrovať" údajné zločiny Izraela proti Palestínčanom. (AP)

13:45

Mimovládna organizácia Poradňa pre občianske a ľudské práva s podporou ďalších organizácií a ľudí vyzýva vládu, aby konečne vytvorila nezávislý orgán s právomocou vyšetriť rozsah praxe nezákonných sterilizácií a poskytnúť všetkým poškodeným ženám odškodnenie a ospravedlnenie.

13:31

VIDEO: Talkshow Zuzany Martinákovej

V druhej polovici sa bude moderátorka rozprávať s Luciou Yar – analytičkou Euractiv s ktorou bude hovoriť o situácii v Turecku pred voľbami.

 

13:10

Bratislava by mohla mať Námestie Tomáša G. Masaryka. Pomenovanie po zakladateľovi a prvom prezidentovi Československej republiky by mohlo niesť doteraz nepomenované verejné priestranstvo pred budovou Slovenského národného múze, ktoré tvorí samostatnú časť Vajanského nábrežia. (TASR)

13:01