Ranná sprcha Rasťa Piška 12.1.2018

12.01.2018

Keď človek nastúpi na nové pracovisko, snaží si ho zariadiť tak aby sa v ňom cítil dobre. Nová žilinská županka Erika Jurinová využila služby exorcistu, pátera Václaveka, ktorý jej vysvätil kanceláriu. Pokiaľ si pamätám, naposledy tak urobil Ferko Mikloško, keď sa v roku 1990 ujímal funkcie predsedu SNR. Nuž, vtedy bolo čo vymetať, lebo celých 40. rokov sa v tej budove striedali iba komunisti. A teraz? Ak máme odstúpivšieho župana Juraja Blanára považovať za zlého ducha žilinského kraja, tak iba z vôle ľudu, ktorý si ho zvolil a to dokonca trikrát. Takže, zlý duch z kancelárie VÚC momentálne zmizol, ale i naďalej si pohodlne sedí v rokovacej sále NR. A tak, milá pani Jurinová - trochu bielej mágie nezaškodí, ale oveľa účinnejšie bude, keď dokážete, že tie nákupy Cétéčiek v žilinskom kraji boli naozaj predražené.

Kedysi sa vravelo, že kam čert nemôže, pošle ženu. Dnes to už neplatí, lebo je viac než isté, že čertom je muž a žena obeťou. Hovorím o sexuálnych škandáloch, ktoré sa začali aférou amerického producenta Harveyho Weinsteina. Odvtedy neuplynul deň aby sme sa my, muži, nedozvedeli o sebe ďalšie zvrátenosti a nechutnosti, ktorých zverejnenie má za cieľ jediné: vychovať zo sexuálnych predátorov, sexuálnych bylinožravcov. Najnovšie to schytal dirigent Londýnskeho orchestra, Charles Dutoit, ktorého obvinili 3. operné speváčky a 1. hudobníčka. Na vine bude zrejme taktovka, teda palička, ktorú dirigenti používajú pri práci a občas ňou ukážu na nejakú hudobníčku alebo sólistku, ktorá si to môže vysvetliť po svojom... Zrejme sme sa ocitli v časoch, kedy sa deti budú rodiť zo skúmavky. Pardon, zo skúmavky nie, lebo má taký nepríjemný, podlhovastý, skrátka falický tvar. Deti sa budú rodiť z banky. Z peknej, širokej, guľatej, ktorá nemôže uraziť žiadnu ženu.

Rýchle správy

Francúzske biatlonistky Anais Chevalierová, Célia Aymonierová, Marie Dorinová-Habertová a Anais Bescondová zvíťazili v sobotu v nórskom Osle-Holmenkollene s náskokom 14,4 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4×6 km v rámci predposledného 8. kola Svetového pohára. (SITA)

17:15

Slovák Ľuboš Pástor sa stal v USA uznávaným profesorom a vedcom. (TASR)

17:00

Pezinskí policajti vyšetrujú okolnosti zločinu lúpeže v jednej zo stávkových kancelárií na ulici Ľudovíta Štúra v Modre. (SITA)

16:46

Aktuálny rok bude v Starej Ľubovni patriť okrem iného aj cyklistike. Pre nadšencov tohto športu je okrem nových cyklochodníkov a horských trás pripravené ďalšie cyklistické podujatie medzinárodného charakteru. (TASR)

16:21

Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu. Tvrdí to prezident SR Andrej Kiska po piatkových zhromaždeniach v uliciach, na ktoré prišli desaťtisíce ľudí. (TASR)

16:14

Najmenej jeden lyžiar zahynul po páde lavíny, ku ktorému došlo v kantóne Valais vo švajčiarskych Alpách. Jeho telo objavili záchranári, ktorí naďalej pátrajú po troch ďalších lyžiaroch. (AP)

16:03

Okresný súd v Trebišove vzal Sebastiana V., ktorého vo štvrtok zadržala polícia, do väzby. (TASR)

15:52

Kamil Koleják ostáva v nitrianskej fakultnej nemocnici aj po odvolaní zo stoličky generálneho riaditeľa. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR, Koleják bude naďalej pôsobiť ako prednosta kliniky neurochirurgie. (TASR)

15:44

Veľká Británia potvrdila, že Rusko vyhostilo 23 jej diplomatov. Zároveň uviedla, že začiatkom budúceho týždňa sa uskutoční zasadnutie bezpečnostnej rady štátu, na ktorom sa budú prerokúvať ďalšie kroky v spore medzi Britániou a Ruskom vyvolanom otravou bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v anglickom meste Salisbury. (TASR)

15:29

Do funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia bol opätovne zvolený jeho doterajší predseda Alojz Hlina. Rozhodli o tom tajným hlasovaním delegáti hnutia na 27. sneme v Ružomberku. (TASR)

15:19

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher zvíťazil vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. (TASR)

Foto: TASR/AP
15:16

Most-Híd bude v budúcej vláde tlačiť na zmenu voľby policajného prezidenta v parlamente. Povedal to šéf poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

15:01

Na post predsedu KDH kandidujú už len dvaja kandidáti. Alojz Hlina a Richard Vašečka. Voľba predsedu sa začala. (SITA)

14:45