Ranná sprcha Rasťa Piška 12.1.2018

12.01.2018

Keď človek nastúpi na nové pracovisko, snaží si ho zariadiť tak aby sa v ňom cítil dobre. Nová žilinská županka Erika Jurinová využila služby exorcistu, pátera Václaveka, ktorý jej vysvätil kanceláriu. Pokiaľ si pamätám, naposledy tak urobil Ferko Mikloško, keď sa v roku 1990 ujímal funkcie predsedu SNR. Nuž, vtedy bolo čo vymetať, lebo celých 40. rokov sa v tej budove striedali iba komunisti. A teraz? Ak máme odstúpivšieho župana Juraja Blanára považovať za zlého ducha žilinského kraja, tak iba z vôle ľudu, ktorý si ho zvolil a to dokonca trikrát. Takže, zlý duch z kancelárie VÚC momentálne zmizol, ale i naďalej si pohodlne sedí v rokovacej sále NR. A tak, milá pani Jurinová - trochu bielej mágie nezaškodí, ale oveľa účinnejšie bude, keď dokážete, že tie nákupy Cétéčiek v žilinskom kraji boli naozaj predražené.

Kedysi sa vravelo, že kam čert nemôže, pošle ženu. Dnes to už neplatí, lebo je viac než isté, že čertom je muž a žena obeťou. Hovorím o sexuálnych škandáloch, ktoré sa začali aférou amerického producenta Harveyho Weinsteina. Odvtedy neuplynul deň aby sme sa my, muži, nedozvedeli o sebe ďalšie zvrátenosti a nechutnosti, ktorých zverejnenie má za cieľ jediné: vychovať zo sexuálnych predátorov, sexuálnych bylinožravcov. Najnovšie to schytal dirigent Londýnskeho orchestra, Charles Dutoit, ktorého obvinili 3. operné speváčky a 1. hudobníčka. Na vine bude zrejme taktovka, teda palička, ktorú dirigenti používajú pri práci a občas ňou ukážu na nejakú hudobníčku alebo sólistku, ktorá si to môže vysvetliť po svojom... Zrejme sme sa ocitli v časoch, kedy sa deti budú rodiť zo skúmavky. Pardon, zo skúmavky nie, lebo má taký nepríjemný, podlhovastý, skrátka falický tvar. Deti sa budú rodiť z banky. Z peknej, širokej, guľatej, ktorá nemôže uraziť žiadnu ženu.

Rýchle správy

USA nemajú právo zasahovať do záležitostí Sýrie, vyhlásilo sýrske ministerstvo zahraničných vecí. Urobilo tak deň po tom, ako administratíva prezidenta D. Trumpa načrtla svoje ciele, ako ovplyvňovať výsledok sedemročnej občianskej vojny v Sýrii. (AP)

14:14

V spoločnosti Continental je vidieť, ako je možné udržať a rozvíjať tradíciu výroby. Po návšteve púchovskej gumárenskej spoločnosti Continental to povedal prezident SR Andrej Kiska. (TASR)

14:05

Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil, že získal objednávku od leteckej spoločnosti Emirates na dodávku obrích strojov A380. Hodnota objednávky sa podľa katalógových cien odhaduje na 16 miliárd USD. (TASR)

14:01

Útočník Paríža Saint-Germain Neymar strelil vo víťaznom zápase proti Dijonu štyri góly, napriek tomu ho vlastní fanúšikovia vypískali.

13:48

Indické ozbrojené sily úspešne otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu typu Agni-V, považovanú za najvyspelejšiu zbraň tohto druhu, akú India vlastní. (CNN)

13:34

Maďarsko sa aj naďalej bude rozhodne stavať proti prenasledovaniu kresťanov vo svete, povedal predseda maďarskej vlády Viktor Orbán osobitnému vyslancovi EÚ pre náboženskú slobodu vo svete Jánovi Figeľovi.

13:20

Video: Talk show Zuzany Martinákovej. Druhým hosťom bol Jozef Habánik, rektor Trenčianskej univerzity. Téma: Úspechy, potreby a plány tejto inštitúcie.

13:06

Španielsky futbalový reprezentant Gerard Pique predĺžil spoluprácu s FC Barcelona do roku 2022. (TASR)

12:56

Ozbrojení muži zastrelili v Pakistane matku a dcéru, ktoré sa v juhozápadnom meste Kvéta zúčastňovali na očkovacej kampani proti detskej obrne. Útok sa stal v období, keď stovky skupín pracovníkov očkujú deti, aby ich uchránili pred nákazlivým ochorením, spôsobujúcim ochrnutie až smrť. (TASR)

12:45

Piataci, ktorí vypĺňali zadania v Testovaní 5 známe ako monitor 22. novembra 2017, dosiahli v testoch z matematiky priemernú úspešnosť 64,7 % a v slovenskom jazyku a literatúre 62,8 %. Vyplýva to z výsledkov testovania, ktoré zverejnila riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania.

12:32

Miloš Zeman prijme demisiu vlády v stredu 24. januára, uviedol Hrad. (ČT24)

12:20

Video: Talk show Zuzany Martinákovej. Prvým hosťom je minister hospodárstva Peter Žiga. V druhej časti relácie bude Jozef Habánik, rektor Trenčianskej univerzity, hovoriť o úspechoch, potrebách a plánoch tejto inštitúcie.

12:07

Najneskôr o 1 rok obnovíme reláciu RTVS Reportéri, uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník na zasadaní Rady RTVS. (Pravda.sk)

11:52