Ranná sprcha Rasťa Piška 12.02.2018

12.02.2018

ZOH v Pjong Čangu sa začali a okrem vlajkonosiča z tichomorského ostrova Tonga, ktorý niesol svoju vlajku v - 20 stupňovom mraze, v národnom kroji, čiže takmer nahý, upútali aj dvojníci Donalda Trumpa a Kim čong ila, Boli veľmi vierohodní a ľudia sa s nimi fotili a robili si selfi. Inak, Kórejci sa ukázali ako spôsobní hostitelia - veľmi rýchlo dvojníkov z ceremoniálu vykázali. A kde tí dvaja, teda falošný Trump a Kim skončili? Predpokladám, že v nejakej krčme, alebo ako sa to na OH nazýva, v nejakom Národnom dome. Možno aj v tom našom, slovenskom, kde sa stretli s prezidentom Kiskom. Nič vo zlom, iba dúfam, že toho veľa nevypili a keď sa bude náš prezident vracať domov, že ich nevezme do lietadla...

ZOH v Južnej Kórei zaznamenali aj iné, prevratné veci ako je spoločný štart oboch štátov pod jednou vlajkou. Hry navštívila Kimova sestra, inak šéfka jeho propagandy, a pozvala juhokórejského prezidenta Mun -čong ina na návštevu. Teda nie k sebe do bytu, ale na návštevu svojej vlasti, ktorá je vlastne aj vlasťou Čong ina, lebo je umelo rozdelená od roku 54. Mun pozvanie prijal, a hoci je jasné, že za pozvaním Kima stoja Rusi a Číňania, za prijatím Muna stoja Američania. V každom prípade, nám v Európe trochu odľahlo. Lebo keď sa stretnú severní a južní Kórejci, ako keby sa stretli Rusi s Američanmi.

Rýchle správy

Počasie: Prevažne polooblačno. Teploty -7 až -2 stupne Celzia.

07:59

ZOH 2018:
Veľká gratulácia

Česká snoubordistka Ester Ledecká pózuje na pódiu so zlatou medailou po jej víťazstve v paralelnom obrovskom slalome žien v snoubordingu na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Ester Ledecká
Ester Ledecká Foto: TASR/AP
24. februar o 22:00

Na priame rokovanie medzi Ruskom a  Spojenými štátmi o situácii v Severnej Kórei vyzval námestník ruského ministra zahraničných vecí Igor Morgulov. (TASR)

24. februar o 21:40

Slovenské elektrárne vlani vo svojich 31 vodných elektrárňach vyrobili takmer 2163 gigawatthodín (GWh) elektriny, čím mierne prekročili produkciu 2146 GWh z roka 2016. Z prietočných elektrární vlani Slovenské elektrárne dodali 1815 GWh. (TASR)

24. februar o 21:23

R. I. P. :
Spevák Eddy Amoo z britskej soulovej skupiny The Real Thing zomrel vo veku 74 rokov. (TASR)

24. februar o 21:00

Členovia Horskej záchrannej služby pomáhali v sobotu popoludní zranenej 52-ročnej turistke, do ktorej narazil slovenský lyžiar na zjazdovke z Hrebienka do Starého Smokovca. Turistka pri páde na zem utrpela úraz ramena. (TASR)

24. februar o 20:51

Ukrajina kúpi od amerického koncernu General Electric dieselové lokomotívy za 1 miliardu USD (814,60 milióna eur). Ukrajinský prezident Petro Porošenko po podpise dohody v Kyjeve povedal, že je to veľké víťazstvo pre obe krajiny. (TASR)

24. februar o 20:38

Najchladnejšie ráno mali v Liptovskej Tepličke. Teplota tam klesla na -18,2 stupňa Celzia. (SHMÚ)

24. februar o 20:18

Pred hotel Carlton na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí chce Bratislavský okrášľovací spolok osadiť jazdecké súsošie Márie Terézie z bronzu. (TASR)

24. februar o 20:00

ZOH 2018:
Medailovú bilanciu vedú Nóri, Slovensko na 17. mieste. (TASR)

24. februar o 19:50

Turecko ostro kritizovalo plány Spojených štátov presťahovať ich veľvyslanectvo z izraelského Tel Avivu do Jeruzalema už v máji tohto roka a uviedlo, že Washington "trvá na podkopávaní základov mieru". (TASR)

24. februar o 19:21

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník. (TASR)

24. februar o 19:00

Žena upozornila FBI na to, že strelec z floridskej školy "vybuchne". (TASR)

24. februar o 18:38