Ranná sprcha Rasťa Piška 12. septembra 2017

12.09.2017

Rasťo Piško dnes ako vždy, vtipne porozprával o zaujímavej dražbe. Dražiť sa budú Hitlerove spodky.
Tiež bola reč o ukrajinskom gubernátorovi Odesy, ktorý je považovaný za človeka bez vlasti, bez štátnej príslušnosti.

Istá aukčná spoločnosť v USA bude dražiť - podržte sa - Hitlerove spodky!
Ide o dva kusy fírerovych trenírok, ktoré si zabudol v istom rakúskom hoteli. O pravosti tejto spodnej bielizne má svedčiť monogram A.H. čo môže znamenať rovnako Adolf Hitler, Alena Heribanová alebo  Anton Hrnko. Pravosť Hitlerových spodných gatí sa dá dokázať iba vtedy, ak by fírer na nich zanechal nejakú genetickú... stopu, ktorá by sa dala vylúštiť pomocou testu DNA. Osobne o pravosti Hitlerových spodkov nepochybujem, ide o to, či ich v hoteli zanechal po tom ako bol zvolený za ríšskeho kancelára, alebo potom ako bol naňho spáchaný atentát. Pamätníci, ktorí mali tú česť vidieť Hitlerove gate, ako sa sušia na balkóne Reichstagu tvrdia, že boli nezvyčajne veľké. Možno preto, že ich pred ním nosil Herman Goring... Ale, je zbytočné dohadovať sa - trhová hodnota Hitlerových trenírok je údajne 4. - 5. tisíc dolárov! Toľko peňazí sú vraj ochotní dať za tieto relikvie blázniví zberatelia. Navrhujem inú sumu - Hitlerove spodky by sa mali vydražiť za 1488 v akejkoľvek mene! V takom prípade by sa aukcie možno zúčastnil aj ten, čo nosí na trenírkach monogram MK.

Bývalý gruzínsky prezident a bývalý ukrajinský gubernátor Odesy, Michail Saakašvili, je človek bez vlasti a bez štátnej príslušnosti.
Jeho osud, pomaly ale isto pripomína osud Leva Trockého, boľševického revolucionára, ktorý sa kedysi pochytil zo Stalinom a dlhé roky nevedel nájsť pokoj ani vlasť. Doba sa od vtedy zmenila a Saakašvili je miláčikom médií. Počas víkendu kvôli nemu zastavili rýchlik, potom išiel autobusom a na Ukrajinu sa dostal pešo, za pomoci svojich priaznivcov, medzi ktorých patrí aj bývalá premiérka Tymošenková, ktorá sa preslávila najmä účesom v tvare vianočky... Skrátka, politický triler, oproti ktorému je naša koaličná kríza epizódou zo seriálu Chlapi neplačú. Možno sa Saakašvili nakoniec dostane do Odesy na bicykli alebo kolobežkou, ale už teraz je to úctyhodný cestovateľský výkon. Zvlášť keď si uvedomíme, že jeho cieľom je založenie novej politickej strany. Nuž, vidíte, čo všetko sú ľudia schopní urobiť pre moc!  

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15