Ranná sprcha Rasťa Piška 12. septembra 2017

12.09.2017

Rasťo Piško dnes ako vždy, vtipne porozprával o zaujímavej dražbe. Dražiť sa budú Hitlerove spodky.
Tiež bola reč o ukrajinskom gubernátorovi Odesy, ktorý je považovaný za človeka bez vlasti, bez štátnej príslušnosti.

Istá aukčná spoločnosť v USA bude dražiť - podržte sa - Hitlerove spodky!
Ide o dva kusy fírerovych trenírok, ktoré si zabudol v istom rakúskom hoteli. O pravosti tejto spodnej bielizne má svedčiť monogram A.H. čo môže znamenať rovnako Adolf Hitler, Alena Heribanová alebo  Anton Hrnko. Pravosť Hitlerových spodných gatí sa dá dokázať iba vtedy, ak by fírer na nich zanechal nejakú genetickú... stopu, ktorá by sa dala vylúštiť pomocou testu DNA. Osobne o pravosti Hitlerových spodkov nepochybujem, ide o to, či ich v hoteli zanechal po tom ako bol zvolený za ríšskeho kancelára, alebo potom ako bol naňho spáchaný atentát. Pamätníci, ktorí mali tú česť vidieť Hitlerove gate, ako sa sušia na balkóne Reichstagu tvrdia, že boli nezvyčajne veľké. Možno preto, že ich pred ním nosil Herman Goring... Ale, je zbytočné dohadovať sa - trhová hodnota Hitlerových trenírok je údajne 4. - 5. tisíc dolárov! Toľko peňazí sú vraj ochotní dať za tieto relikvie blázniví zberatelia. Navrhujem inú sumu - Hitlerove spodky by sa mali vydražiť za 1488 v akejkoľvek mene! V takom prípade by sa aukcie možno zúčastnil aj ten, čo nosí na trenírkach monogram MK.

Bývalý gruzínsky prezident a bývalý ukrajinský gubernátor Odesy, Michail Saakašvili, je človek bez vlasti a bez štátnej príslušnosti.
Jeho osud, pomaly ale isto pripomína osud Leva Trockého, boľševického revolucionára, ktorý sa kedysi pochytil zo Stalinom a dlhé roky nevedel nájsť pokoj ani vlasť. Doba sa od vtedy zmenila a Saakašvili je miláčikom médií. Počas víkendu kvôli nemu zastavili rýchlik, potom išiel autobusom a na Ukrajinu sa dostal pešo, za pomoci svojich priaznivcov, medzi ktorých patrí aj bývalá premiérka Tymošenková, ktorá sa preslávila najmä účesom v tvare vianočky... Skrátka, politický triler, oproti ktorému je naša koaličná kríza epizódou zo seriálu Chlapi neplačú. Možno sa Saakašvili nakoniec dostane do Odesy na bicykli alebo kolobežkou, ale už teraz je to úctyhodný cestovateľský výkon. Zvlášť keď si uvedomíme, že jeho cieľom je založenie novej politickej strany. Nuž, vidíte, čo všetko sú ľudia schopní urobiť pre moc!  

Rýchle správy

Počasie: Utorok bude prevažne polooblačný, na severozápade očakávajte prehánky. Teploty vystúpia na 18 až 23 stupňov Celzia.

07:20

Bývalý americký kongresman Anthony Weiner ide na 21 mesiacov do väzenia za sexuálnu elektronickú komunikáciu s 15-ročnou dievčinou,

rozhodol o tom súd. Prípad zasiahol aj do minuloročnej prezidentskej kampane, pretože Weinar je manželom blízkej spolupracovníčky  Hillary Clintonovej. (AP)

25. september o 21:00

Katalánskemu premiérovi Carlesovi Puigdemontovi hrozí väzenie, nevylúčil to dnes španielsky generálny prokurátor.

Puigdemont je odhodlaný v nedeľu usporiadať referendum o nezávislosti. „Podmienky na jeho zatknutie môžu byť splnené,“ povedal prokurátor. (ČTK)

25. september o 19:32

Tretí protikorupčný pochod sa skončil štátnou hymnou.

25. september o 18:55

KĽDR obvinila USA z vyhlásenia vojny.

Minister zahraničných vecí Ri Yong-ho v New Yorku povedal, že jeho krajina si vyhradzuje právo zostreliť americké bombardéry. Tie nedávno preleteli blízko krajiny. (BBC)

25. september o 18:32

Počasie: Zajtra má byť prevažne polooblačno, na severozápade sa môžu objaviť prehánky. Teploty dosiahnu 18 až 23 stupňov Celzia.

25. september o 18:00

Zemetrasenie v Mexiku:
Týždeň po zemetrasení v Mexiku stúpol počet obetí na 324.

V hlavnom meste sa dnes mali deti vrátiť do škôl, nakoniec sa otvorilo len niečo vyše percenta tých, ktoré už prešli bezpečnostnými kontrolami. (AP)

25. september o 17:38

Začína sa III. Veľký protikorupčný pochod. Organizujú ho študenti, ktorí žiadajú vyšetrenia káuz Bašternák a Gorila, tiež odchod ministra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Ľudia sa zídu nielen v Bratislave, ale aj v Prahe pred veľvyslancetvom SR.

Ilustračné foto.

 

25. september o 17:00

Chorý senátor John McCain má veľmi zlú prognózu. Histologické vyšetrenie o päť dní neskôr ukázalo, že má zhubný nádor mozgu známy pod názvom glioblastóm. Odvtedy už absolvoval rádioterapiu a chemoterapiu, avšak neprestal vykonávať svoje pracovné úlohy spojené s funkciou senátora. (TASR)

25. september o 16:47

Egypťanka, považovaná donedávna za najťažšiu ženu na svete, zomrela.  37-ročná Egypťanka Iman Abdal-Attíová podľa lekárov podľahla komplikáciám súvisiacim s jej hmotnosťou, ku ktorým patrili problémy s činnosťou srdca a obličiek. Žena v minulosti podstúpila chirurgický zákrok, po ktorom sa jej hmotnosť znížila z pôvodných približne 500 na asi 200 kilogramov. (TASR)

25. september o 16:28

Bratislavskí policajti nenašli bombu na Miestnom úrade v Novom Meste. Dnes nahlásili bombu aj v Justičnom paláci v Bratislave, polícia ju tam nenašla. (TASR)

25. september o 16:12

Pred sopkou Agung na ostrove Bali ušlo už takmer 50-tisíc ľudí, šanca na jej výbuch je vysoká. Národná agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof určila odporučenú vzdialenosť na minimálne 12 kilometrov od krátera. Vláda odovzdá obyvateľom Bali stovky tisíc masiek, aby sa chránili pred dymom. (SITA)

25. september o 15:53

Foto dňa: Balans nad Staromestským námestím v Prahe.

Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom.
Športovec balansuje na lane naprieč Staromestským námestím v Prahe v pondelok 25. septembra 2017. Jeho predstavenie bolo súčasťou kampane podporujúcej ľudí žijúcich s diabetom. Foto: TASR/AP
25. september o 15:45