Ranná sprcha Rasťa Piška 12. septembra 2017

12.09.2017

Rasťo Piško dnes ako vždy, vtipne porozprával o zaujímavej dražbe. Dražiť sa budú Hitlerove spodky.
Tiež bola reč o ukrajinskom gubernátorovi Odesy, ktorý je považovaný za človeka bez vlasti, bez štátnej príslušnosti.

Istá aukčná spoločnosť v USA bude dražiť - podržte sa - Hitlerove spodky!
Ide o dva kusy fírerovych trenírok, ktoré si zabudol v istom rakúskom hoteli. O pravosti tejto spodnej bielizne má svedčiť monogram A.H. čo môže znamenať rovnako Adolf Hitler, Alena Heribanová alebo  Anton Hrnko. Pravosť Hitlerových spodných gatí sa dá dokázať iba vtedy, ak by fírer na nich zanechal nejakú genetickú... stopu, ktorá by sa dala vylúštiť pomocou testu DNA. Osobne o pravosti Hitlerových spodkov nepochybujem, ide o to, či ich v hoteli zanechal po tom ako bol zvolený za ríšskeho kancelára, alebo potom ako bol naňho spáchaný atentát. Pamätníci, ktorí mali tú česť vidieť Hitlerove gate, ako sa sušia na balkóne Reichstagu tvrdia, že boli nezvyčajne veľké. Možno preto, že ich pred ním nosil Herman Goring... Ale, je zbytočné dohadovať sa - trhová hodnota Hitlerových trenírok je údajne 4. - 5. tisíc dolárov! Toľko peňazí sú vraj ochotní dať za tieto relikvie blázniví zberatelia. Navrhujem inú sumu - Hitlerove spodky by sa mali vydražiť za 1488 v akejkoľvek mene! V takom prípade by sa aukcie možno zúčastnil aj ten, čo nosí na trenírkach monogram MK.

Bývalý gruzínsky prezident a bývalý ukrajinský gubernátor Odesy, Michail Saakašvili, je človek bez vlasti a bez štátnej príslušnosti.
Jeho osud, pomaly ale isto pripomína osud Leva Trockého, boľševického revolucionára, ktorý sa kedysi pochytil zo Stalinom a dlhé roky nevedel nájsť pokoj ani vlasť. Doba sa od vtedy zmenila a Saakašvili je miláčikom médií. Počas víkendu kvôli nemu zastavili rýchlik, potom išiel autobusom a na Ukrajinu sa dostal pešo, za pomoci svojich priaznivcov, medzi ktorých patrí aj bývalá premiérka Tymošenková, ktorá sa preslávila najmä účesom v tvare vianočky... Skrátka, politický triler, oproti ktorému je naša koaličná kríza epizódou zo seriálu Chlapi neplačú. Možno sa Saakašvili nakoniec dostane do Odesy na bicykli alebo kolobežkou, ale už teraz je to úctyhodný cestovateľský výkon. Zvlášť keď si uvedomíme, že jeho cieľom je založenie novej politickej strany. Nuž, vidíte, čo všetko sú ľudia schopní urobiť pre moc!  

Rýchle správy

Prieskum: Dve tretiny Nemcov ľutujú zlyhanie sondážnych koaličných rokovaní. Čierno-žlto-zelenú koalíciu by podľa náhodne vybraných oprávnených voličov chcelo 64 % opýtaných, naopak 21 % respondentov privítalo krach sondážnych rozhovorov. (ZDF)

18:05

Obrovský betónový hákový kríž objavili stavbári v nemeckom Hamburgu pri prácach na športovom ihrisku. Nacistický symbol s rozmermi 4 x 4 metre slúžil ako základ pre pamätník, ktorý strhli pred desiatkami rokov. Keďže je na prevoz priťažká, úrady ju plánujú rozbiť zbíjačkami. (TASR, foto: AP)

a
17:51

V Thajsku zatkli piatich hráčov a dvoch rozhodcov pre podozrenie z ovplyvňovania duelov. Podľa polície za ovplyvňovanie výsledkov mali zinkasovať do 200.000 thajských bahtov (cca 5180 eur). (TASR)

17:38

Tri firmy chcú na Slovensku preinvestovať spolu 48 miliónov eur. V Topoľčanoch, pri Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici by malo vzniknúť 347 nových pracovných miest. (SITA)

17:24

Mugabe rezignoval, oznámil to predseda zimbabwianskeho parlamentu. Učinil tak v deň, keď poslanci zahájili proces jeho odvolania. (Reuters, idnes.cz)

17:17

Vlani na vysokých školách na Slovensku študovalo 147.680 študentov, pričom medziročne je ich o 10.979 menej. Takmer sedempercentný úbytok zapríčinil demografický pokles populácie maturantov. (TASR)

17:11

Vlani nastúpilo na vysoké školy v Spojených štátoch amerických najviac zahraničných študentov za posledné desaťročie, tento rok sa však prílev študentov spoza hraníc spomalil. Podľa expertov je príčinou okrem iného aj sociálna a politická neistota v tejto krajine. (TASR)

16:58

Zeman na schôdzke s Putinom uviedol, že "v jeden prekrásny deň so sankciami treba skoncovať". EÚ uvalila na Rusko v roku 2014 súbor sankcií voči fyzickým i právnickým osobám po tom, ako Rusko pripojilo Krymský polostrov k svojmu územiu. (TASR)

16:45

Štátna veterinárna a potravinová správa postupovala pri skúmaní dvojakej kvality potravinárskych výrobkov vysoko profesionálne a nezávisle. Uviedol to ústredný riaditeľ ŠVPS Jozef Bíreš v reakcii na vyjadrenia tímlíderky opozičnej SaS pre pôdohospodárstvo Jarmily Halgašovej.

16:33

Obvinený exminister Pavol R. krátko pred 16.00 h opustil Ústav na výkon väzby v Bratislave. Prítomným novinárom povedal, že všetky obvinenia voči jeho osobe sú klamstvá. (TASR)

16:20

Najmenej 15 ľudí zahynulo a ďalších minimálne 40 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu nálože umiestnenej v aute, ku ktorému došlo v meste Túz Chúrmátú na severe Iraku. (TASR)

16:10

Európska komisia privítala, že sa podarilo dosiahnuť dohodu o premiestnení Európskej agentúry pre lieky (EMA) a Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA). Ide o prvý dôsledok brexitu.

15:58