RÁDIO AKTUAL sa chystá na štart. Takto bude znieť

RÁDIO AKTUAL sa chystá na štart. Takto bude znieť

12.05.2017

Vznikajúce Rádio Aktual vstúpi do éteru oficiálne v pondelok 15. mája. Pár dní pred ostrým štartom je už všetko pripravené, ranné vysielanie bude mať pod palcom skúsený Alex Štefuca. Okrem neho a ďalších ohlásených mien spolupracujú s novou stanicou napríklad aj Peter Hollý, Róbert Kotian či Rasťo Piško a pribudnúť majú ďalší.

Rádio Aktual sa bude profilovať ako hybrid spravodajského a talk rádia, staví teda na formát, ktorý u nás históriu ani priamu konkurenciu nemá. V odlíšení sa od zvyšných staníc vidia potenciál tvorcovia projektu na čele s majiteľom rádia Martinom Lengyelom.

„Chceme osloviť tú časť poslucháčov, ktorí sa zaujímajú o spoločnosť, politiku, ekonomiku, aktuálne dianie. Pre nich je to rádio postavené. Vyšlo nám, že ľudí, ktorí hľadajú informácie, je dosť – majú ich v televízii či na internete, po novom ich nájdu napríklad aj pri cestovaní v aute,“ hovorí M. Lengyel, podľa ktorého bude stanica primárne cieliť na poslucháčov nad 40 rokov. 

Aktual bude s ranným vysielaním začínať už krátko pred piatou, A. Štefucu bude dopĺňať Pavol Michalka zastrešujúci spravodajstvo. V štúdiu budú aj ďalší ľudia vrátane redaktora dopravného servisu či prípadní hostia. Vlastnú rubriku má v ránach napríklad aj humorista Rasťo Piško, ktorý bude prinášať satirické glosy s názvom Ranná sprcha.

V programe bude aj talkšou bývalej političky Zuzany Martinákovej, jednu z relácií bude mať na starosti bývalá tvár RTVS Marta Jančkárová. V dennom vysielaní budú aj Michaela Kapráliková či Marek Makara. 

Dopoludňajšie a poobedné „talk“ pásma sa budú viac podobať na klasické prúdové vysielanie, no budú takisto obsahovať značnú porciu hovoreného slova, ktoré sa bude striedať s hudbou. Vo vysielaní bude priestor na dlhšie vstupy moderátorov a hudby bude podľa M. Lengyela o poznanie menej ako v iných rádiách.

V hudobnom žánri staví Aktual na mainstream AC, hrať teda bude len najznámejšie hity. Viaceré časti vysielania bude stanica recyklovať a využijú sa v rôznych zostrihoch, najmä večer či cez víkend.

„Od septembra plánujeme zaradiť viac formátov, napríklad diskusných, ale aj ďalšie relácie,“ hovorí M. Lengyel s tým, že na spoluprácu oslovili aj ďalšie mená ako napríklad Michala Havrana.

Spravodajstvo, ktoré patrí k pilierom novej stanice, sa bude vysielať celý deň od rána do polnoci – hlavný blok o celej a kratšie prehľady každých 20 minút. Súčasťou správ je aj šport, počasie a dopravný servis z viacerých informačných zdrojov. 

Zdroj: medialne.etrend.sk

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15