RÁDIO AKTUAL angažovalo mnohé známe hlasy, aj Štefucu či Martinákovú

RÁDIO AKTUAL angažovalo mnohé známe hlasy, aj Štefucu či Martinákovú

01.05.2017

Pripravované Rádio Aktual už spustilo skúšobné vysielanie a oznámilo základ zostavy ľudí, s ktorými počíta vo vysielaní. Medzi moderátormi sú aj bývalý hlas Rádia Vlna Alex Štefuca, niekdajšia politička Zuzana Martináková či dlhoročná tvár RTVS Marta Jančkárová.

Rádio Aktual o spustení skúšobného vysielania informuje na Facebooku, v testovacom režime je od 1. mája. Ostrý štart je naplánovaný o dva týždne – na 15. mája.

Vysielanie zo štúdia si vyskúšajú všetci moderátori. Patrí medzi nich aj Alex Štefuca, ktorý vo februári skončil ako ranný hlas v Rádiu Vlna. Predtým dlhoročne moderoval rána aj u „predchodcu“ – na Rádiu Viva.

V Rádiu Aktual bude počuť aj Zuzanu Martinákovú, ktorá bola v minulosti podpredsedníčkou parlamentu a vo voľbách v roku 2009 kandidovala za prezidentku, ako nominantka strany Slobodné fórum. Predtým bola členkou SDKÚ. Ako novinárka pôsobila v Slovenskom rozhlase a tiež ako slovenská korešpondentka BBC. 

Zdroj: medialne.etrend.sk

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15