Poteší nás dnes slnko? Meteorológovia to vidia takto

Poteší nás dnes slnko? Meteorológovia to vidia takto

15.11.2017

Meniny má dnes Leopold, o ktorom sa hovorí, že je to sebaistý a vodcovský typ.

Bratislava 15. novembra (TASR) - Pripravte sa na prevažne polooblačné počasie s teplotami od 4 až do 9 stupňov Celzia.

Počasie v regiónoch:

Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 4 až 1 a najvyššie denné 6 až 9 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 3 až -2 a najvyššie denné 4 až 8 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 3 až -1 a najvyššie denné 4 až 8 stupňov C.

Počasie na horách:

Vo výške 1000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 3 stupne C.

Vo výške 1500 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 1 stupeň C.

Vo výške 2000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná -1 stupeň C.

Rýchle správy

Sudca nariadil, aby bol Ratko Mladič vylúčený zo súdneho dvora. Bývalý bosnianskosrbský generál počas procesu nesúhlasne triasol hlavou po obvineniach z "odstránenia moslimov a Chorvátov" prostredníctvom "prenasledovania, vyhladzovania, vraždy a deportácie". (AFP, Sky News)

11:56

Libanonský premiér Saad Harírí v stredu na žiadosť prezidenta Michela Aúna nateraz stiahol svoju demisiu a bude aj naďalej zastávať funkciu predsedu vlády. (TASR)

11:45

Premiér Robert Fico kritizoval veľké krajiny EÚ za rozhodovanie o novom sídle agentúr EÚ.

11:33

Závod Majak na Urale nebol zdrojom úniku rádioaktívnych látok do ovzdušia, tvrdí ruská Federálna služba pre dohľad v ekologickej, technologickej a jadrovej oblasti. Ide o reakciu na tzv. rádioaktívny oblak, zachytený nad Európou na prelome septembra a októbra.

11:21

Rusko schválilo zákon, ktorý umožní úradom požadovať od zahraničných médií pôsobiacich v krajine, aby sa zaregistrovali ako tzv. zahraniční agenti. Za dokument hlasovalo 254 senátorov, jeden sa hlasovania zdržal. (TASR)

11:07

Veľká porota USA obžalovala z terorizmu Uzbeka Sayfulla Saipova, ktorý v New Yorku zabil dodávkou osem ľudí a 12 zranil. (ČTK)

10:55

Do Tichého oceánu sa zrútilo americké vojenské lietadlo s 11 osobami. Japonské ministerstvo obrany oznámilo, že lokalizovalo osem pasažierov havarovaného lietadla. Nie je však jasné, či sú nažive. (TASR)

10:40

Prekrúcanie okupácie z roku 1968 nahnevalo i Zemana, v Rusku sa chce ohradiť.

10:28

R. I. P.:
Vo veku 55 rokov zomrel v Londýne ruský operný spevák, barytonista Dmitrij Chvorostovskij. Spevák ešte koncom júna 2015 oznámil, že má nádor na mozgu. Vlani v decembri oznámil prerušenie umeleckej činnosti v opere zo zdravotných dôvodov. (TASR)

10:15

Minister kultúry a podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič neuvažuje o kandidatúre na post prezidenta. Uviedol to počas rozhovoru s novinármi.

10:02

Opozíciou ovládaný venezuelský parlament schválil vyhlásenie výnimočného stavu v rezorte zdravotníctva. Parlament od vlády žiada, aby prijala reálne plány na boj s nákazlivými chorobami. Vo Venezuele je v súčasnosti na maláriu chorých približne 200.000 ľudí, ktorí však nedostávajú adekvátnu liečbu, a preto zomierajú. (TASR)

09:50

Taliansko vyhostilo Maročana, ktorý plánoval teroristické útoky nožom. Zámer chcel vykonať v prípade, že sa mu nepodarí uskutočniť plán vycestovať na Blízky východ a pridať sa k IS. Plánovaný teroristický útok mal byť aj pomstou za to, že mu v Taliansku nepredĺžili povolenie na pobyt. (TASR)

09:37

Český režisér Jiří Menzel (79) je po ťažkej operácii v umelom spánku. (TV Nova)

09:23