Policajt dostal poriadnu nakladačku: Na chodbe ho mal napadnúť agresívny naháč

Policajt dostal poriadnu nakladačku: Na chodbe ho mal napadnúť agresívny naháč

14.02.2018

Muž napadol dokonca aj jeho kolegu.

Bratislava 14. februára (TASR) – Polícia vyšetruje prípad útoku na verejného činiteľa, ktorého sa mal dopustiť 33-ročný Rastislav K. Podľa polície päsťami do tváre zaútočil na člena hliadky. TASR informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Hliadka Policajného zboru (PZ) bola v nočných hodinách dňa 12. februára vyslaná do jedného z obytných domov na Štefunkovej ulici, kde sa v zmysle oznámenia mal po chodbe domu pohybovať nahý muž. Ten mal následne v jednom z bytov aj rozbíjať zariadenie," povedal Szeiff.

Policajti prišli k bytu o 23.05 h. „Na člena hliadky najskôr verbálne a následne aj fyzicky údermi do oblasti tváre zaútočil 33-ročný muž. Na opakované výzvy na upustenie od protiprávneho konania muž nereagoval a vo fyzickom útoku na príslušníka PZ pokračoval aj po ich vzájomnom páde na podlahu v chodbe," doplnil hovorca.

Druhý člen hliadky za použitia hmatov a chvatov sebaobrany chcel v útoku muža zabrániť, avšak agresívny muž následne fyzicky napadol aj jeho. Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a eskortovali ho na policajné oddelenie. „Fyzickým útokom zo strany agresívneho muža utrpeli obaja členovia zasahujúcej hliadky PZ ľahké zranenia," dodal Szeiff.

Policajný vyšetrovateľ mužovi vzniesol obvinenie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom výtržníctva. Strážcovia zákona vec realizujú v tzv. super rýchlom konaní. V zmysle trestného zákona môže obvinený v prípade dokázania viny stráviť za mrežami až päť rokov.

Rýchle správy

Najmenej 17 ľudí zahynulo  po tom, ako sa v mozambickom hlavnom meste Maputo zosunula na domy hromada odpadu. K závalu došlo na skládke v dôsledku prudkých lejakov. (TASR)

17:00

Riskuj alebo choď domov. To je zrejme heslo tajomného investora, ktorý tento mesiac investoval takmer 400 miliónov USD (320,92 milióna eur) do najznámejšej digitálnej meny bitcoin.
Táto správa sa objavila po tom, ako sa bitcoin spamätal z hrozivého pádu začiatkom roka a jeho kurz začal v uplynulých dňoch znova stúpať. (TASR)

16:56

Holandská vláda je pripravená prijať ďalších približne 900 colných úradníkov na posilnenie hraničných kontrol po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. (TASR)

16:47

Prepravná služba v bratislavskej Petržalke, ktorou mestská časť rozšírila portfólio poskytovaných sociálnych služieb, sa podľa miestneho úradu osvedčila. Od spustenia novej služby vlani v októbri do konca januára tohto roka eviduje služba vyše sto výjazdov. (TASR)

16:31

Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie bolo úspešne zvládnuté, zistilo sa však aj viacero porušení zákonov. Informuje o tom Najvyšší kontrolný úrad . Kontrolóri odhalili nedostatky napríklad v účtovníctve, pri verejnom obstarávaní, ako aj pri zverejňovaní dodatkov k zmluvám v centrálnom registri zmlúv. (TASR)

16:22

Británia nebude môcť rokovať o bilaterálnej obchodnej dohode s Austráliou, ak sa Londýn rozhodne zostať v európskej colnej únii po brexite. Uviedla to austrálska ministerka zahraničných vecí Julie Bishopová počas návštevy v Londýne. (TASR)

16:18

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP vo francúzskom Marseille. Vo finále kvalifikácie zdolal Ukrajinca Sergija Stachovského vo dvoch setoch 6:4 a 6:2. (TASR)

16:14

Slovensko v rebríčku ekonomickej slobody opäť kleslo. Hospodárska politika SR je zničujúca a jedného dňa sa krajine vypomstí. Zdôraznil to predseda SaS Richard Sulík . (TASR) 

16:12

Firmy vo svete vyplatili v minulom roku na dividendách rekordných 1,25 bilióna USD (1 bilión eur). V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 7,7 %, čo je najvýraznejší rast od roku 2014. (TASR)

16:08

Na Filipínach zastrelili vicestarostu mesta Ronda, ktorý zároveň pôsobil ako obhajca drogového baróna Kerwina Espinozu. (TASR)

16:07

Polícia sa obracia na občanov o pomoc pri pátraní po nezvestnom dvojročnom Frederikovi Šipošovi z Košíc. Chlapec je vysoký približne 92 centimetrov, štíhlej postavy, má svetlohnedé mierne kučeravé vlasy a tmavohnedé oči. (TASR)

16:01

Mestská polícia v Sabinove v týchto dňoch testuje vo výkone služby zapožičaný elektromobil, ktorý môže mať k dispozícií do 23. februára.  (TASR)

16:01

Odbúranie administratívnej záťaže pre fyzické a právnické osoby a povinnosť pre orgány verejnej moci získavať a používať údaje evidované v informačných systémoch verejnej správy je hlavným účelom návrhu zákona z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. (TASR)

15:58