O situácii v Europarlamente, Brexite a o tvoriacom sa jadre EÚ

O situácii v Europarlamente, Brexite a o tvoriacom sa jadre EÚ

23.06.2017

O tom všetkom sme sa rozprávali u Zuzany Martinákovej s Annou Záborskou, europoslankyňou za KDH.

Rýchle správy

Ozbrojení muži zastrelili v Pakistane matku a dcéru, ktoré sa v juhozápadnom meste Kvéta zúčastňovali na očkovacej kampani proti detskej obrne. Útok sa stal v období, keď stovky skupín pracovníkov očkujú deti, aby ich uchránili pred nákazlivým ochorením, spôsobujúcim ochrnutie až smrť. (TASR)

12:45

Piataci, ktorí vypĺňali zadania v Testovaní 5 známe ako monitor 22. novembra 2017, dosiahli v testoch z matematiky priemernú úspešnosť 64,7 % a v slovenskom jazyku a literatúre 62,8 %. Vyplýva to z výsledkov testovania, ktoré zverejnila riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania.

12:32

Miloš Zeman prijme demisiu vlády v stredu 24. januára, uviedol Hrad. (ČT24)

12:20

Naživo: Talk show Zuzany Martinákovej. Prvým hosťom je minister hospodárstva Peter Žiga. V druhej časti relácie bude Jozef Habánik, rektor Trenčianskej univerzity, hovoriť o úspechoch, potrebách a plánoch tejto inštitúcie.

12:07

Najneskôr o 1 rok obnovíme reláciu RTVS Reportéri, uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník na zasadaní Rady RTVS. (Pravda.sk)

11:52

Protestujúci v poľskej Varšave hádzali v stredu neskoro večer balóny naplnené červenou farbou na sídlo vládnej strany Právo a spravodlivosť a zanechali na ňom niekoľko škvŕn. K incidentu došlo v čase, keď stovky ľudí, väčšinou žien, pochodovali Varšavou a vyzývali na zmiernenie prísnych zákonov o interrupciách. Podobné protesty sa konali aj v iných mestách. (AP)

11:38

Prudký vietor spôsobil chaos v Egejskom mori. V prístave Pireus sa z kotviska uvoľnil trajekt, ktorý začalo nekontrolovane unášať na more. Posádkam remorkérov sa podarilo neovládané plavidlo po niekoľkých manévroch pripojiť lanami a odvliekli ho do bezpečia. (TASR)

11:24

Ropa, ktorá unikla z tankeru na brehu Číny, vytvorila štyri škvrny. (ČTK)

11:10

Organizátori Rely Dakar pre nepriaznivú predpoveď počasia zrušili 12. etapu pre motocykle a štvorkolky. Automobily a kamióny budú v Argentíne súťažiť podľa plánu. (TASR)

10:55

Foto: Lyžovanie na svahu Interski v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 18. januára 2018. (TASR)

a
10:41

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru absolvovali v roku 2017 celkovo 33.737 výjazdov, čo je od roku 2002 druhý najvyšší počet. V porovnaní s rokom 2016 je to nárast o 4390 výjazdov. Podľa prezidenta HaZZ Alexandra Nejedlého sú najrizikovejšími dňami v týždni pre vznik mimoriadnych udalostí a požiarov sú piatok a sobota.

10:27

Okresný súd Košice I rozhodol o začatí konkurzného konania voči životnej poisťovni Rapid life so sídlom v Košiciach. Vyplýva to z uznesenia zverejneného v Obchodnom vestníku.

10:13