O rádiu

Rádio Aktual je prvé rádio na Slovensku, ktoré vysiela vo formáte hovoreného slova a spravodajstva, teda takzvaný talk/news formát.  Ak máte radi hovorené slovo, ste na správnom mieste, pretože my sme rádio, ktoré sa s Vami rozpráva.
 
Hovorené slovo dopĺňa výber najväčších hitov hudobnej scény všetkých čias. 

Rádio Aktual sa s vami rozpráva o tom, čo sa práve deje u nás a  vo svete. Prináša aktuálne informácie, fakty, správy a pohľady na situácie, ktoré sú dôležité.  Našou zásadou  sú vyvážené informácie a názory, aby si poslucháč vedel vytvoriť svoj vlastný úsudok o dianí okolo nás. 

V našom rádiu sa s Vami budú rozprávať skúsení moderátori a ľudia, ktorí už vo svete žurnalistiky niečo dokázali.  Ranným vysielaním Vás bude sprevádzať Alex Štefuca, denným, večerným a víkendovým vysielaním Marek Makara, Michaela Kapráliková, Valér Ferko. Na poludnie sa bude so svojimi hosťami na aktuálne témy rozprávať dve hodiny Zuzana Martináková a po 16tej hodine Vám súhrn najdôležitejších tém dňa a pohľad na ne prinesie Marta Jančkárová.  V rádiu máme mnoho ďalších zaujímavých a skúsených ľudí. 

Tím moderátorov, redaktorov s spravodajcov rádia vedie Tamara Valková, ktorá v minulosti šéfovala spravodajstvu Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu. 
Programovú štruktúru sme zostavili tak, aby ste mali celý deň prístup k aktuálnym a zaujímavým informáciám, a aby naše rádio Vám robilo spoločnosť počas celého dňa. 

Sme rádio, ktoré sa s Vami rozpráva, ale rovnako nás zaujímajú aj Vaše názory. Budeme radi, ak sa s nami budete deliť o to čo si myslíte  o svete, v ktorom žijeme. Zaujímajú nás Vaše názory na aktuálne témy. Pravidelne sa Vás na ne budeme vo vysielaní pýtať. Kontaktovať nás môžete rôznymi spôsobmi.