Mária HLUCHÁŇOVÁ

moderátorka

Sociálne siete

Facebook

V Rozhlasovej stanici Slobodná Európa RFE/RL som pracovala ako politická spravodajkyňa a komentátorka. Mojou pracovnou činnosťou bolo politické spravodajstvo a publicistika so zameraním na parlament a vládu, koordinácia redakcie od prípravy denného vysielacieho programu až po editorovanie, moderovanie diskusných relácií.

Následne som pokračovala v Slovenskom rozhlase, konkrétne v Rádiožurnále, kde som bola zameraná na spravodajské a publicistické programy so zameraním na domácu politiku, moderovanie rozhlasových diskusných relácií, vedenie redakcie spravodajstva, zodpovednosť za obsah denného vysielania spravodajstva na okruhu Slovensko.

Bola som členkou Rozhlasovej rady SRo.

Som typ aktívneho človeka, ktorý sa angažuje aj v celospoločenských témach. Celé moje profesionálne pôsobenie sa dotýkalo najmä oblasti politiky a parlamentu. Veľkú časť svojej pracovnej činnosti som strávila v médiách, kde som prešla od pozície redaktorky až po vedúcu redakcie. Svet komunikácie a médií považujem za veľmi významný a rýchlo sa rozvíjajúci v nových formách a spôsoboch.

Audiovizitka