Lengyel o novom rádiu: Ukážeme, ako sa robí objektívne médium

Lengyel o novom rádiu: Ukážeme, ako sa robí objektívne médium

15.03.2017

Nástupca Rockovej republiky bude mať názov Rádio Aktual. Spravodajská stanica začne vysielať o niekoľko týždňov. Šéfkou vysielania bude známa novinárka Tamara Valková. Majiteľ stanice Martin Lengyel nemá podľa vlastných slov v tomto projekte žiadnych spoločníkov.

Podľa M. Lengyela odštartuje Rádio Aktual na prelome apríla a mája. Presný dátum si ešte určia. Riaditeľkou vysielania bude novinárka Tamara Valková, ktorá v minulosti pracovala v denníku Sme, Slovenskom rozhlase aj Slovenskej televízii. V RTVS bola aj šéfeditorkou spravodajského centra. Do roku 2014 bola predsedníčkou Slovenského syndikátu novinárov.

V manažmente rádia zostávajú aj ľudia z Rockovej republiky, súčasná riaditeľka Hana Koblišková má mať na starosti obchod, programový riaditeľ Tomáš Karpel operatívu okolo stanice.

M. Lengyel potvrdil spravodajské zameranie novej stanice, ktorej vysielanie bude pripravovať viac ľudí ako v prípade Rockovej republiky. „Samozrejme, nebudú čítať agentúrne správy, ale tvoriť vlastný obsah. Zapojený bude dostatočný počet ľudí, aby sme naplnili potrebnú zložku hovoreného slova,“ uviedol M. Lengyel pre Mediálne.sk.
Detaily ešte nepovie kvôli konkurencii

Konkrétny formát stanice stále bližšie nešpecifikoval, rovnako ani program, typy relácií či hudbu, ktorú bude Aktual hrať. „Aj pri Jemných melódiách sme formát prezradili prakticky v deň spustenia. Rádiový trh je konkurečné prostredie, ak by sme detaily hovorili skoro, ostatní hráči by sa na to dokázali pripraviť, majú pripravené rôzne defenzívne taktiky,“ načrtol M. Lengyel s tým, že napriek spravodajskému charakteru nemá rádio ambíciu suplovať Slovenský rozhlas.

Pri reformátovaní stanice sa M. Lengyel spolieha na schopnosti svojho tímu, zahraničných poradcov či spolupracovníkov nemá. „Na trhu sa pohybujem dlho, skúsenosti s formátovaním rádia má aj Tomáš Karpel. Ale know-how má aj mnoho iných ľudí z môjho okolia, nie je to ako pred 15 rokmi, keď sa formátovanie rádio riešilo u nás menej,“ pokračoval. 

Zdroj: https://medialne.etrend.sk

Rýchle správy

Foto: Účastníci v maskách Kim Čong-una a  Donalda Trumpa pochodujú počas karnevalového sprievodu vo švajčiarskom Bazileji 19. februára 2018. (TASR/AP)

a
19. februar o 22:00

Desiatky dospievajúcich študentov ležali na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí. (TASR)

19. februar o 21:50

Španielska polícia očistila štyroch hráčov anglického futbalového klubu West Bromwich Albion. Jonnyho Evansa, Garetha Barryho, Jakea Livermorea a Boaza Myhilla obvinili minulý týždeň z krádeže taxíka počas tréningového kempu v Barcelone. (AP)

19. februar o 21:37

Príslušníci líbyjskej pobrežnej stráže zadržali 324 migrantov v dvoch gumených člnoch, ktorí mali v úmysle opustiť túto severoafrickú krajinu a vydať sa na plavbu cez Stredozemné more do Európy. (Reuters)

19. februar o 21:10

Slovenskí futbalisti do 16 rokov prehrali v prvom zápase na turnaji UEFA Development v gréckom meste Agrinio s rovesníkmi z Ruska 2:3. Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko v stredu 21. februára o 14.00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos. (TASR)
 

19. februar o 20:57

V dôsledku zintenzívnenia náletov sýrskych vládnych síl a ich spojencov v oblasti Východná Ghúta na okraji metropoly Damask prišlo za posledných 24 hodín o život najmenej 71 ľudí a ďalších 325 utrpelo zranenia. (SOHR)

19. februar o 20:42

Ministri zahraničných vecí Iránu, Ruska a Turecka sa o dva týždne stretnú v Kazachstane, aby pripravili pôdu pre summit o Sýrii v Istanbule. (TASS)

19. februar o 20:25

R.I.P.:
Vo veku 98 rokov zomrel v pondelok v Británii brigádny generál vo výslužbe Miroslav Liškutín. Z československých pilotov britského Kráľovského letectva (RAF) tak žije už iba Emil Boček (93). (TASR)

19. februar o 20:10

Francúzska vláda predstavila plán na ochranu vlkov. Stalo sa tak v čase, keď tamojší farmári opakovane upozorňujú na finančné straty spôsobené útokmi na hospodárske zvieratá.

19. februar o 19:58

Rakúski policajti našli v českom diaľkovom autobuse 13 migrantov z Nigérie a päť kilogramov marihuany v batožine. Odkiaľ zhabaná marihuana pochádza ani pre aký trh bola určená, nebolo bezprostredne známe. (APA)

19. februar o 19:29

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila do 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo finále kvalifikácie vyhrala nad Nemkou Tamarou Korpatschovou v dvoch setoch 6:2, 7:6. (TASR)

19. februar o 19:15