Lengyel o novom rádiu: Ukážeme, ako sa robí objektívne médium

Lengyel o novom rádiu: Ukážeme, ako sa robí objektívne médium

15.03.2017

Nástupca Rockovej republiky bude mať názov Rádio Aktual. Spravodajská stanica začne vysielať o niekoľko týždňov. Šéfkou vysielania bude známa novinárka Tamara Valková. Majiteľ stanice Martin Lengyel nemá podľa vlastných slov v tomto projekte žiadnych spoločníkov.

Podľa M. Lengyela odštartuje Rádio Aktual na prelome apríla a mája. Presný dátum si ešte určia. Riaditeľkou vysielania bude novinárka Tamara Valková, ktorá v minulosti pracovala v denníku Sme, Slovenskom rozhlase aj Slovenskej televízii. V RTVS bola aj šéfeditorkou spravodajského centra. Do roku 2014 bola predsedníčkou Slovenského syndikátu novinárov.

V manažmente rádia zostávajú aj ľudia z Rockovej republiky, súčasná riaditeľka Hana Koblišková má mať na starosti obchod, programový riaditeľ Tomáš Karpel operatívu okolo stanice.

M. Lengyel potvrdil spravodajské zameranie novej stanice, ktorej vysielanie bude pripravovať viac ľudí ako v prípade Rockovej republiky. „Samozrejme, nebudú čítať agentúrne správy, ale tvoriť vlastný obsah. Zapojený bude dostatočný počet ľudí, aby sme naplnili potrebnú zložku hovoreného slova,“ uviedol M. Lengyel pre Mediálne.sk.
Detaily ešte nepovie kvôli konkurencii

Konkrétny formát stanice stále bližšie nešpecifikoval, rovnako ani program, typy relácií či hudbu, ktorú bude Aktual hrať. „Aj pri Jemných melódiách sme formát prezradili prakticky v deň spustenia. Rádiový trh je konkurečné prostredie, ak by sme detaily hovorili skoro, ostatní hráči by sa na to dokázali pripraviť, majú pripravené rôzne defenzívne taktiky,“ načrtol M. Lengyel s tým, že napriek spravodajskému charakteru nemá rádio ambíciu suplovať Slovenský rozhlas.

Pri reformátovaní stanice sa M. Lengyel spolieha na schopnosti svojho tímu, zahraničných poradcov či spolupracovníkov nemá. „Na trhu sa pohybujem dlho, skúsenosti s formátovaním rádia má aj Tomáš Karpel. Ale know-how má aj mnoho iných ľudí z môjho okolia, nie je to ako pred 15 rokmi, keď sa formátovanie rádio riešilo u nás menej,“ pokračoval. 

Zdroj: https://medialne.etrend.sk

Rýchle správy

Pri havárii lietadla v Hondurase sa zranilo deväť ľudí. Na fotografiách, ktoré úrad zverejnil, vidno malé dopravné lietadlo typu Gulfstream s napoly prelomeným trupom. (TASR, TASR/AP)

 
22. maj o 22:05

Španielska rozviedka pripustila ruský vplyv na krízu v Katalánsku. Na údajné manipulácie z Ruska na sociálnych sieťach, ktoré súvisia s krízou okolo nezávislosti Katalánska, upozorňovala španielska vláda už vlani na jeseň. (TASR)

22. maj o 22:00

Dvoch kolegov ruského opozičného politika Alexeja Navaľného odsúdili na 30 dní, jeho hovorkyňu zadržali. Moskovský súd dospel k záveru, že vyzývali občanov na účasť na nepovolených opozičných mítingoch.(TASR) 

22. maj o 21:50

AC Miláno čelí sankciám od UEFA pre porušenie finančných pravidiel. Možné sankcie zahŕňajú aj obmedzenia na transferovom trhu, v platoch hráčov a vo veľkosti kádra pre súťaže pod hlavičkou UEFA. (TASR)
 

22. maj o 21:40

Nemecký Bundeswehr prišiel od roku 2010 krádežami o takmer 57.000 kusov munície do strelných zbraní a celkove 75 samopalov a pištolí rôznych typov. (Spiegel)

22. maj o 21:30

Foto: Americká automobilová pretekárka Danica Patricková (vľavo) pózuje vedľa svojej sochy z lega v životnej veľkosti 22. mája 2018 v New Yorku. Staviteľ lega Chris Steininger vytvoril za 200 hodín sochu z takmer 15.000 kusov lega v 13 rôznych farbách. (TASR/AP)

 
22. maj o 21:26

Hamšík pravdepodobne opustí Neapol. Odchod kapitána "Partenopei" pripustil jeho otec Richard, podľa ktorého sa o dlhoročnú oporu klubu spod Vezuvu zaujímajú tri čínske tímy. (Pravda)

22. maj o 21:15

 V komárňanskej nemocnici vybudujú Komplexné onkologické centrum. Slúžiť má pre pol milióna obyvateľov zo spádovej oblasti južného a stredného Slovenska. (TASR)

22. maj o 21:10

Mladá žena obvinila známeho speváka R. Kellyho zo zneužívania. Predstavitelia z tímu R. Kellyho odmietli v utorok Faith Rodgersovej tvrdenia komentovať.  (AP)

22. maj o 21:05

Venezuela vyhostila amerického chargé d'affaires. Napätie medzi oboma krajinami sa vystupňovalo po Madurovom víťazstve v sporných nedeľných prezidentských voľbách. Biely dom ich označil za "podvod". (AP)

22. maj o 20:58

V okolí rieky Roňava v Trebišovskom okrese hrozí prívalová povodeň. SHMÚ vydal v tejto súvislosti druhý stupeň výstrahy, informuje o tom na svojom webe. (SHMÚ)

22. maj o 20:48

Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zomrelo v Maďarsku sedem ľudí. (24.hu)

22. maj o 20:38

Košice sú pripravené na nápor fanúšikov počas hokejového šampionátu v roku 2019, náruč otvárajú aj Tatry. (TASR) 

22. maj o 20:20