Fanúšikovia si zvolili tím roka. Najviac hráčov v ňom má Real Madrid

Fanúšikovia si zvolili tím roka. Najviac hráčov v ňom má Real Madrid

11.01.2018

Jednotlivých členov zoradili do formácie 4-4-2. Premiérovo sa v nej objavili aj dvaja Belgičania. Brankár Buffon opäť prekonal svoj vlastný rekord ako najstarší hráč v najlepšej jedenástke. 

Nyon 11. januára (TASR) - Do tímu roka 2017 Európskej futbalovej únie (UEFA) podľa fanúšikov sa dostala až pätica hráčov z Realu Madrid na čele s kanonierom Cristianom Ronaldom. V najlepšej jedenástke mu z "bieleho baletu" robia spoločnosť stredopoliari Luka Modrič a Tony Kroos a obrancovia Marcelo so Sergiom Ramosom.

Dvojnásobné zastúpenie v tíme má taliansky Juventus Turín, ktorý reprezentujú brankár Gianluigi Buffon a stopér Giorgio Chiellini. Z Barcelony sa do zostavy dostal iba Lionel Messi, z Paríža Saint-Germain Dani Alves, z Chelsea Londýn Eden Hazard a jedenástku skompletizoval Kevin de Bruyne z Manchestru City.

O zložení tímu rozhodli fanúšikovia v internetovej anke. te na stránke uefa.com. Zapojilo sa 798.149 jedinečných používateľov, ktorí odovzdali celkovo rekordných 8,779.639 hlasov. Oproti vlaňajšku je to nárast o 1,6 milióna. Portugalčan Ronaldo sa prebojoval do tímu roka rekordný dvanástykrát, najviac hlasov dostal Španiel Sergio Ramos s počtom 588.315. 

Jedenástka je zostavená vo formácii 4-4-2, ktorá dostala do fanúšikov najviac hlasov spomedzi všetkých (459.797). Kevin De Bruyne a Eden Hazard sú nováčikovia vo fanúšikovskom tíme roka a zároveň prví dvaja Belgičania, ktorí sa do neho v 17-ročnej histórii ankety dostali. De Bruyne je taktiež prvý hráč Manchestru City v tíme.

Tridsaťdeväťročný taliansky brankár Buffon opäť prekonal svoj vlastný rekord ako najstarší hráč v najlepšej jedenástke. Dostal sa do nej už piatykrát a na dostihnutie rekordéra medzi brankármi Ikera Casillasa mu chýba už len jedna účasť.

Tím roka 2017 podľa fanúšikov UEFA:

Gianluigi Buffon (Juventus/Tal.) - Dani Alves (Juventus, Paríž Saint-Germain/Braz.), Sergio Ramos (Real Madrid CF/Španielsko), Giorgio Chiellini (Juventus/Tal.), Marcelo (Real Madrid CF/Braz.) - Kevin De Bruyne (Manchester City FC/Belg.), Toni Kroos (Real Madrid CF/Nem.), Luka Modrič (Real Madrid CF/Chor.), Eden Hazard (Chelsea FC/Belg.) - Lionel Messi (FC Barcelona/Arg.), Cristiano Ronaldo (Real Madrid CF/Port.) 

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40