Alex ŠTEFUCA

Moderátor

Sociálne siete

Facebook

Vyzerá to tak, že rádio mi je naozaj súdené. 
Veď ešte pred vysokou školou som pracoval ako azda najmladší rozhlasový hlásateľ v histórii pod vedením ostrieľaných profesionálov, ktorí mi vtĺkali do čerstvo plnoletej hlavy úctu k jazyku a rešpekt k faktu. 
Počas štúdia na žurnalistike som spolupracoval s vtedajším jediným slovenským štátnym rádiom, s redakciou Pozor, zákruta!, kde som po škole plynule pokračoval v zbieraní asi najcennejších novinárskych skúseností. Hoci išlo o vysielanie pre motoristov, naše reportáže mali oveľa širší záber: veď motorizmus sme dokázali nájsť takmer v každej novinárskej téme a naopak, každá životná situácia sa predsa v istom momente prelína s motorizmom. Ako motoristický novinár som pracoval pre viaceré televízie, no ku komerčným rádiám som sa priebežne vracal. Viackrát som zažil rozbiehanie úplne nového vysielania, a tak som získal rôznorodé skúsenosti z práce moderátora komerčného rádia. 
Takto spísané pod seba to naozaj vyzerá tak, že celý môj novinársky a moderátorský život smeroval presne k projektu, ktorý práve rozbiehame... 

Audiovizitka