Ranná Sprcha Rasťa Piška

22.11.2017

Minister dopravy Arpád Ersek sa zastal sekčného šéfa spoločnosti Cargo, Fazekaša, ktorý sedel s mafiánmi. Aby bolo jasné, on s nimi nesedel ako si predstavujeme my, teda v base, ale sedel s nimi v krčme. Bolo to ešte v roku 2006, kedy ani Ersek ani Fazekaš nevedeli, že budú sedieť tam, kde teraz sedia. Dokonca ani mafiáni netušili, kde a či vôbec budú sedieť alebo ako sa hovorí, bručať. Inak, jednalo sa o Karola Mella, ktorý teraz sedí, leží a opaľuje sa na Belize a o Branislava Adamča, s ktorým Fazekaš údajne sedel v jednej triede, lebo chodili spolu do školy. Nuž darmo - svet je malý, Slovensko ešte menšie a spolužiaka si človek nevyberá. Výnimkou je, keď sa zo spolužiaka stane mafián alebo politik a vtedy si vyberá on. Ale čo s tým narobíme? Keď sa už človek dostane do vlády alebo do štátnej funkcie, musí sedieť s tými, ktorých mu určili iní. Po slovensky - Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť!
Predseda strany Most - Híd, Béla Bugár sa čuduje, že predseda strany OĽaNO, Igor Matovič, v 21. storočí objavil Maďarov. Stalo sa tak pred necelým týždňom, konkrétne 17. novembra, kedy Matovič vyhlásil, že je načase začať spolupracovať so stranou SMK. SMK momentálne znamená Strana maďarskej komunity, hoci kedysi SMK znamenalo Strana maďarskej koalície. Ale ako vidieť, na Slovensku v koalícii nevydrží nikto, dokonca ani Maďari sami so sebou. A preto sa netreba čudovať Bugárovi, že je z celej situácie rozčarovaný. Jednoducho - Matovič ho nepovažuje za Maďara a hľadá si iných Maďarov, s ktorými chce spolupracovať. A položme si ruku na srdce - Maďarov zas nie je až tak veľa aby sme s nimi mohli hazardovať! Jednoducho, v najbližších voľbách sa začne boj o Maďarov a Matovič možno vyjde so staronovým Bugárovým heslom: „Viete si predstaviť vládu bez MOSTa? My áno! Charakter rozhoduje!“

Rýchle správy

Foto: Modelka predvádza kreáciu z kolekcie jeseň - zima 2018/2019 japonského návrhára Ohalu Anda na prehliadke v Tokiu 20. marca 2018.(TASR/AP)

a
20. marec o 22:00

V roku 2017 bolo v krajinách Európskej únie zabitých v dôsledku teroristických útokov 70 ľudí a pri teroristických útokoch mimo hraníc EÚ zomrelo 18 európskych občanov. (TASR)

20. marec o 21:47

Izraelské ministerstvo obrany začína tento týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. (DPA)

20. marec o 21:36

Lopta, s ktorou odohrajú úvodný zápas futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku, pôjde na krátky výlet do vesmíru. "Berieme so sebou loptu na otvárací zápas," povedal ruský kozmonaut Oleg Artemjev v utorok na kozmodróme Bajkonur. V máji by mal ďalší Rus Anton Škaplerov priniesť loptu späť na Zem. (DPA)

20. marec o 21:23

Francúzsko zadržalo šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov útokov v Paríži z januára 2015. (TASR)

20. marec o 21:10

Pred mešitu v nemeckom meste Gronau ktosi umiestnil prasaciu hlavu. Motív politického charakteru je v danom prípade pravdepodobný, takže sa prípadu venuje štátna polícia. Ošípané sú v islame považované za nečisté a predstavujú tak provokáciu pre moslimov. (Westfällische Nachrichten)

20. marec o 20:58

R. I. P.:
Vo veku 94 rokov zomrel v kanadskom Calgary prvý hokejista ázijského pôvodu, ktorý si zahral v zámorskej profilige NHL Larry Kwong. (TASR)

20. marec o 20:44

Anglického rockového hudobníka Ringa Starra povýšili do rytierskeho stavu. Bývalý bubeník skupiny The Beatles bol ocenený za svoj prínos do rozvoja hudby.

20. marec o 20:32

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k volebnému víťazstvu blahoželal americký prezident Donald Trump aj severokórejský vodca Kim Čong-un. (TASR)

20. marec o 20:20

V Keni zahynul posledný samec nosorožca tuponosého, oznámili tamojší vedci. Kenská rezervácia Ol Pejeta vo vyhlásení uviedla, že 45-ročného nosorožca utratili v pondelok po tom, ako sa jeho stav "výrazne zhoršil" a už nebol schopný ani stáť. (TASR/AP)

Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan.
Na archívnej snímke z 3. marca 2017 je nosorožec menom Sudan. 
20. marec o 20:08

Britský cyklista Chris Froome bude s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať na prestížnych pretekoch Giro d’Italia, pretože jeho komplikovaný dopingový prípad sa do mája asi nevyrieši.

20. marec o 19:55

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa chce v "nie príliš vzdialenej budúcnosti" stretnúť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a diskutovať s ním o "pretekoch v zbrojení" medzi Ruskom a USA.

20. marec o 19:43