Ranná Sprcha Rasťa Piška

22.11.2017

Minister dopravy Arpád Ersek sa zastal sekčného šéfa spoločnosti Cargo, Fazekaša, ktorý sedel s mafiánmi. Aby bolo jasné, on s nimi nesedel ako si predstavujeme my, teda v base, ale sedel s nimi v krčme. Bolo to ešte v roku 2006, kedy ani Ersek ani Fazekaš nevedeli, že budú sedieť tam, kde teraz sedia. Dokonca ani mafiáni netušili, kde a či vôbec budú sedieť alebo ako sa hovorí, bručať. Inak, jednalo sa o Karola Mella, ktorý teraz sedí, leží a opaľuje sa na Belize a o Branislava Adamča, s ktorým Fazekaš údajne sedel v jednej triede, lebo chodili spolu do školy. Nuž darmo - svet je malý, Slovensko ešte menšie a spolužiaka si človek nevyberá. Výnimkou je, keď sa zo spolužiaka stane mafián alebo politik a vtedy si vyberá on. Ale čo s tým narobíme? Keď sa už človek dostane do vlády alebo do štátnej funkcie, musí sedieť s tými, ktorých mu určili iní. Po slovensky - Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť!
Predseda strany Most - Híd, Béla Bugár sa čuduje, že predseda strany OĽaNO, Igor Matovič, v 21. storočí objavil Maďarov. Stalo sa tak pred necelým týždňom, konkrétne 17. novembra, kedy Matovič vyhlásil, že je načase začať spolupracovať so stranou SMK. SMK momentálne znamená Strana maďarskej komunity, hoci kedysi SMK znamenalo Strana maďarskej koalície. Ale ako vidieť, na Slovensku v koalícii nevydrží nikto, dokonca ani Maďari sami so sebou. A preto sa netreba čudovať Bugárovi, že je z celej situácie rozčarovaný. Jednoducho - Matovič ho nepovažuje za Maďara a hľadá si iných Maďarov, s ktorými chce spolupracovať. A položme si ruku na srdce - Maďarov zas nie je až tak veľa aby sme s nimi mohli hazardovať! Jednoducho, v najbližších voľbách sa začne boj o Maďarov a Matovič možno vyjde so staronovým Bugárovým heslom: „Viete si predstaviť vládu bez MOSTa? My áno! Charakter rozhoduje!“

Rýchle správy

Ruská atletická federácia začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu v Irkutsku. Po príchode antidopingových komisárov 36 aktérov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť. (TASR)

19:09

Nedovolený vstup a zdržiavanie sa na území Slovenskej republiky by mali byť novým trestným činom. Myslia si to poslanci Národnej rady SR za ĽSNS, ktorí to chcú dostať do Trestného zákona. (TASR)

19:00

Vladimir Putin po znovuzvolení za ruského prezidenta opäť spustí na maximum vyjednávací mechanizmus, aby vymenil anektovaný Krym za stiahnutie svojich jednotiek z Donbasu, alebo aby získal ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil. (TASR)

18:52

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor Group plánuje v najbližších piatich rokoch investovať vyše 17 miliárd eur do nových technológií a prijať 45.000 ľudí. (TASR)

18:39

Skupina piatich britských občanov žijúcich v Holandsku sa obrátila na tamojší súd s požiadavkou, aby boli zachované ich občianske práva aj po tom, ako Británia zavŕši proces vystúpenia z Európskej únie. (AP)

18:26

Tisíce ľudí na severe Kosova vzdalo dnes úctu kosovskosrbskému politikovi Oliverovi Ivanovičovi, ktorého včera zastrelili neznámi páchatelia. (TASR)

18:13

Jeden druh bicykla zo 14 vyhovel technickým požiadavkám. Taký je výsledok kontrolnej akcie Slovenskej obchodnej inšpekcie v tomto sortimente, ktorý sa uskutočnil v júni až júli 2017. (TASR)

18:00

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely typu Javelin do šiestich mesiacov. (TASR)

17:47

Kúpa letnej dovolenky v zľavách first moment je medzi slovenskými turistami obľúbená. V tomto roku si ju už takto kúpilo alebo to plánuje urobiť 62 % ľudí na Slovensku. 

17:20

V tuneli železničnej stanice Bratislava hlavná stanica budú Železnice Slovenskej republiky vykonávať zajtra v čase od 8.00 h do 15.00 h výlukové práce. Počas výluky môžu vlaky mierne meškať. (TASR)

17:06

Protimonopolný úrad SR nedisponuje dôkazmi, že konanie firiem oslovených v súvislosti so zákazkou na audiovizuálne služby, ktorú zadalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ, by nebolo v súlade so zákonom o ochrane hospodárskej súťaže. (TASR)

16:53

Slovenský krasokorčuliar Michael Neuman nepostúpil napriek najlepšej jazde sezóny z krátkeho programu sólistov do piatkových voľných jázd na majstrovstvách Európy v Moskve. Skončil na 29. mieste. (TASR)

16:40