Vo forme s Viťom Chrappom

13.03.2018

Pon: Je lepšie cvičiť ráno, alebo večer? Počas dňa sa nám prirodzene mení biorytmus a my tak rôzne reagujeme na záťaž, ktorej sme vystavení. Ak poznáme ideálny čas na rôzne činnosti, dokážeme ich oveľa ľahšie a efektívnejšie zvládnuť. Viac sa dozviete od Viťa Chrappu, ktorý vo svoje rubrike Vo forme vyspovedal vedeckého pracovníka FTVŠ Milana Sedliaka.

St: V návale pracovných povinností často jedlo odsúvame na druhú koľaj. Zastavíme sa až vtedy, keď zistíme, že nám chýba energia. Jej zdrojom je však zdravá a vyvážená strava, na ktorú by sme nemali zabúdať. Viťo Chrappa sa v rubrike Vo forme pozrel práve na tento problém a oslovil experta na výživu Michala Páleníka, známeho odborníka z televíznej šou Extrémne premeny...

Pia: Chcem schudnúť, chcem mať peknú postavu lebo sa blíži leto alebo chcem byť jednoducho zdravší. To sú najčastejšie dôvody začať cvičiť alebo všeobecne športovať. Viťo Chrappa sa spolu s osobným trénerom Robom Nagyom rozprávali o hlavnej motivácii začať makať. Nasleduje rubrika Vo forme...

Rýchle správy

Srí Lanka zrušila výnimočný stav, ktorý zaviedla 6. marca s cieľom zabrániť šíreniu násilia dvoma etnickými skupinami. (TASR)

18:17

Slovenská vedkyňa chce v Brne posilniť výskum v oblasti vývojovej biológie. (TASR)

18:00

Útočník odistil granát medzi stovkami študentov na univerzite v afganskom meste Kábul. Atentátnik zahynul a piati študenti utrpeli zranenia. (SITA)

17:56

Voľby v Rusku:
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj oznámil, že bojkotoval prezidentské voľby a vyzval aj ďalších Rusov, aby nasledovali jeho príklad. (SITA)

17:49

Ministerstvo zdravotníctva SR nateraz nebude komentovať rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave, ktorý sa v spore o liek Vargatef priklonil na stranu súkromných zdravotných poisťovní. (TASR)

17:34

Banskobystrickí hokejisti fandia všetkým ženám, podporili projekt za zdravé prsia. (TASR)

17:18

Fakulta zdravotníctva Trnavskej univerzity ponúka bezplatné vyšetrenia. (TASR)

17:00

Spojené štáty by mohli Európsku úniu spod dovozných ciel na oceľ a hliník vyňať, stanovili si ale podmienky. (TASR)

16:42

Severokórejské rakety sa dostali na takú úroveň, že medzičasom sú schopné zasiahnuť Európu vrátane Nemecka. Na stretnutí so skupinou poslancov nemeckého Spolkového snemu, ktoré sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami za zatvorenými dverami, to povedal námestník riaditeľa Spolkovej spravodajskej službe Ole Diehl. (BILD)

16:26

Tureckom podporované sýrske sily úplne ovládli kurdskú enklávu Afrín na severozápade Sýrie, o ktorú takmer dva mesiace zvádzali boje s kurdskými Oddielmi ľudovej sebaobrany. (DPA)

16:11

Humenskí hasiči v nedeľu predpoludním zasahovali pri dopravnej nehode osobného auta s dodávkovým vozidlom, v ktorom bolo deväť cestujúcich, pri obci Závadka v smere na Topoľovku. Pri nehode sa zranilo šesť osôb. (TASR)

15:56

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch 8. kola Svetového pohára obsadila druhé miesto. (TASR)

15:40

Ceny ropy na záver tohto týždňa vzrástli o takmer 2 % a napriek pôvodným predpokladom aj celý týždeň uzatvorili rastom. (TASR)

15:26