Vo forme s Viťom Chrappom

13.03.2018

Pon: Je lepšie cvičiť ráno, alebo večer? Počas dňa sa nám prirodzene mení biorytmus a my tak rôzne reagujeme na záťaž, ktorej sme vystavení. Ak poznáme ideálny čas na rôzne činnosti, dokážeme ich oveľa ľahšie a efektívnejšie zvládnuť. Viac sa dozviete od Viťa Chrappu, ktorý vo svoje rubrike Vo forme vyspovedal vedeckého pracovníka FTVŠ Milana Sedliaka.

St: V návale pracovných povinností často jedlo odsúvame na druhú koľaj. Zastavíme sa až vtedy, keď zistíme, že nám chýba energia. Jej zdrojom je však zdravá a vyvážená strava, na ktorú by sme nemali zabúdať. Viťo Chrappa sa v rubrike Vo forme pozrel práve na tento problém a oslovil experta na výživu Michala Páleníka, známeho odborníka z televíznej šou Extrémne premeny...

Pia: Chcem schudnúť, chcem mať peknú postavu lebo sa blíži leto alebo chcem byť jednoducho zdravší. To sú najčastejšie dôvody začať cvičiť alebo všeobecne športovať. Viťo Chrappa sa spolu s osobným trénerom Robom Nagyom rozprávali o hlavnej motivácii začať makať. Nasleduje rubrika Vo forme...

Rýchle správy

Hlavné mesto chce prilákať na návštevu okrem zahraničných aj viac domácich turistov. Počas aktuálnej letnej sezóny preto spúšťa najväčšiu kampaň zameranú na návštevníkov z ostatných končín Slovenska pod názvom Spoznaj svoje hlavné mesto. (TASR)

15:45

Plánované stretnutie najvyšších predstaviteľov Severnej Kórey a Spojených štátov sa uskutoční v stanovenom termíne i napriek najnovšiemu nárastu napätia na Kórejskom polostrove. (TASR)

15:31

Pri pondelkovej streľbe vo francúzskom meste Marseille došlo k únosu jednej osoby. S odvolaním sa na vyhlásenie miestneho prokurátora o tom informoval spravodajský server The Local.

15:15

Najmenej 16 ľudí, vrátane štyroch príslušníkov bezpečnostných síl, zahynulo, keď v druhom najväčšom afganskom meste Kandahár explodovala nádoba plná výbušnín. (AP)

15:01

Iracký trestný súd odsúdil Belgičana na smrť obesením za členstvo v extrémistickej organizácii Islamský štát . (DPA)

14:45

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook  Mark Zuckerberg sa večer krátko po 18.00 h predstaví pred členmi Európskeho parlamentu a vysokými predstaviteľmi Európskej únie, aby odpovedal na otázky spojené so škandálom zneužitia údajov miliónov používateľov Facebooku. (TASR)

14:31

Britský Manchester si pripomína prvé výročie samovražedného teroristického útoku, ktorý si v miestnej hale Manchester Arena vyžiadal 22 obetí na životoch a vyše 200 zranených. (Sky News)

14:15

Starosta Jekaterinburgu, ktorý je štvrtým najväčším mestom Ruska, oznámil nečakane svoj odchod z funkcie. Urobil tak na protest proti legislatívnej úprave, na základe ktorej už nový šéf radnice nebude volený priamo. (AP)

14:01

Palestínsky minister zahraničných vecí Rijád Málikí požiadal Medzinárodný trestný súd v holandskom Haagu, aby "okamžite začal vyšetrovať" údajné zločiny Izraela proti Palestínčanom. (AP)

13:45

Mimovládna organizácia Poradňa pre občianske a ľudské práva s podporou ďalších organizácií a ľudí vyzýva vládu, aby konečne vytvorila nezávislý orgán s právomocou vyšetriť rozsah praxe nezákonných sterilizácií a poskytnúť všetkým poškodeným ženám odškodnenie a ospravedlnenie.

13:31

VIDEO: Talkshow Zuzany Martinákovej

V druhej polovici sa bude moderátorka rozprávať s Luciou Yar – analytičkou Euractiv s ktorou bude hovoriť o situácii v Turecku pred voľbami.

 

13:10

Bratislava by mohla mať Námestie Tomáša G. Masaryka. Pomenovanie po zakladateľovi a prvom prezidentovi Československej republiky by mohlo niesť doteraz nepomenované verejné priestranstvo pred budovou Slovenského národného múze, ktoré tvorí samostatnú časť Vajanského nábrežia. (TASR)

13:01